منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۰
شناسه خبر: 254804
گروه :خبر
13930811000653_PhotoA

مفسر قرآن کریم گفت: اگر مسئولان نیجریه بخواهند پا بر جا بمانند، باید از ریختن خون‌های طاهر و پاک، خود را نجات دهند، ممکن است این خون‌ها دامن‌گیر آنها شود و بساط سقوط آنها را فراهم کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس تفسیر قرآن کریم که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: مومن چشم و جسمش می‌خوابد، ولی دلش هیچگاه نمی‌خوابد و غفلت ندارد.

وی با بیان اینکه جهان تجلی حق است، گفت: هر ظاهری به جز خدا، با باطن آن تفاوت دارد، آیت حق مقطعی نیست، بنابراین چیزی در عالم نیست که در مقطع خاصی آیت حق باشد، هر شیء در هر وضعیت خداوند را نشان می‌دهد.

این مفسر قرآن خاطرنشان کرد: در صحنه معاد جا برای شک نیست، این سئوال ایجاد می‌شود که از کجا پیامبر می‌فهمد کلام خدا است، همانطوری که افراد عادی معجزه می‌خواهند پیامبر نیز معجزه می‌خواهد، پیامبر اکرم (ص) و جبرئیل شک نمی‌کند، زیرا در جایی که باطل و حق باشد، انسان شک می‌کند، ولی زمانی که باطل راه ندارد، جایی برای شک وجود ندارد، بنابراین فرشته و پیامبر معجزه نمی‌خواهند و شک در پیامبر و فرشتگان نیست.

وی با اشاره به روایت «علی‌ مع ‌الحق و الحق مع‌ علی» گفت: اگر بخواهیم بدانیم حلال و حرام چیست، فعل امام حجت است و حق را از قول و فعل امام یاد می‌گیریم که معلم آنها ذات اقدس الهی است.

آیت‌الله جوادی آملی ضمن ابراز تاسف از جریان نیجریه گفت: کشتن شیعیان بی‌گناه، گریبان‌گیر مسئولان نیجریه می‌شود و دولت و مسئولان نیجریه عهده‌دار خون‌های پاک شهدای نیجریه است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان نیجریه بخواهند پا بر جا بمانند، باید از ریختن خون‌های طاهر و پاک، خود را نجات دهند، ممکن است این خون‌ها دامن‌گیر آنها شود و بساط سقوط آنها را فراهم کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور