منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۱
شناسه خبر: 232379
گروه :خبر
image460012

«جک استراو» وزیر اسبق امور خارجه انگلیس طی سفری سیاحتی به اتفاق خانواده خود در یزد حضور یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  «جک استراو» وزیر اسبق امور خارجه انگلیس طی سفری که به اتفاق خانواده خود در یزد حضور یافته بود به شهرستان تفت هم آمد و از باغ صدری تفت نیز بازدید کرد.

جالب اینجانست که این نماینده پارلمان انگلیس پیامی را در رابطه با این سفر خود داده و گفته است: خاطره سه روز اقامت در هتل باغ مشیرالممالک یزد و بازدید از جاذبه های منحصر به فرد یزد ، تفت و میبد دیدنی بود.

وی همچنین دردفتر یادبود هتل تاریخی مشیر و باغ تاریخی نمیر تفت چنین نوشته است: همسرم، دوستانم، من شب فوق العاده ای را در باغ نمیر تفت گذراندیم. ما مجذوب کیفیت و نوع بازسازی شدیم که باعث زیبا شدن این مکان گشته است. غذای که در اینجا خوردیم بهترین غذایی بود که در ایران خورده بودیم،ما یزد را دوست داریم، ما از اقامتمان در هتل تاریخی مشیرالممالک یزد لذت برده ایم. کارکنان هتل خیلی دوست داشتنی و کمک کننده هستند .غذا خوب هست. بالاتر از همه اینها هتل زیباست همراه با باغ ایرانی مفرح که تسکین دهنده اعصاب و ارتقا دهنده روح است.

سفر«جک استراو» به ایران در حالی انجام شده که وی نقش مهمی در اعمال بخشی از تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان و قرار گرفتن تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری در لیست تحریم ها داشته است.

گفتنی است رهبر انقلاب در طی این چند ماه اخیر بار ها در رابطه با نفوذ دشمنان در کشور و بزک کردن چهره آن ها هشدار دادند؛ ایشان در دیدار با فرماندهان سپاه با بیان اینکه عده ای به دنبال بزک کردن چهره دشمنان هستند، فرمودند: «بعضی اصرار دارند چهره دشمن را بزک کنند و به شکل فرشته وانمود کنند، چرا? دین به کنار، انقلابی گری به کنار، اما وفاداری به مصالح کشور چه می شود? عقل چه می شود? کدام عقل و کدام وجدانی به انسان اجازه می دهد?»

این سفر واکنش های مختلفی را در استان یزد به همراه داشته است به گونه ای که نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،  حضور «جک استراو» در ایران به عنوان گردشگر را، تداعی کننده مسئله «نفوذ» دانسته است.

«محمد صالح جوکار» تصریح کرده است: جک استراو چهره انگلیسی است که از ایران اسلامی نفرت کامل دارد و حضور او در ایران و بخصوص دارالعباده جای شگفتی دارد زیرا در زمان زمامداری همین شخص بود که بخشی از تحریم‌های ظالمانه بر علیه کشورمان اعمال شده است و تعدادی از مسئولین کشوری و لشکری در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

همچنین جمعی از جوانان انقلابی یزد در نامه ای خطاب به وزیر اسبق امور خارجه انگلیس آورده اند:

«شنیده‌ایم چندروزی است برای تفریح و گردشگری به دارالعباده یزد قدم گذاشته‌اید. البته که رسم ما ایرانی‌ها این است که حضور مهمان را خیرمقدم و «خوش‌آمد» گفته و آداب مهمان‌نوازی را به جا می‌آوریم؛ اما زبان ما به «خوش‌آمدگویی» به شما نمی‌چرخد! راستش را بخواهید ما از حضور شما در شهرمان اصلاً خوشحال نیستیم. نه که خوشحال نباشیم، بدبین و مشکوکیم! از اینکه روی خاک دارالعباده ایران قدم می‌زنید احساس خوبی نداریم.

این روزها شهر و کشور ما سیاه پوش عزای سیدالشهدا(ع) است و حسینیه ایران خاص‌تر و ویژه‌تر در تب و تاب مظلومیت و شهادت امام حسین(ع) به عزاداری مشغول است. اینکه در چنین روزهایی که خون بچه شیعه‌ها از ظلم و ستم رفته بر خاندان پیامبر(ص) به جوش است و روزی چند بار «حرب لمن حاربکم» بر زبان‌شان می‌گذرد، کسی مثل شما در این شهر به تفریح و قدم‌زنی مشغول است، بیشتر آزارمان می‌دهد.

آقای استراو!

مردم ایران خاطرات خوبی از شما و حکومت بریتانیا در ذهن ندارند. حافظه تاریخی ما صحنه‌های بد و آزاردهنده‌ای از حضور انگلیسی‌ها در ایران به یاد می‌آورد!

خودتان بهتر می‌دانید که چه جنایات و توطئه‌های فراوانی به دست کشور شما علیه مردم این سرزمین مقدس رفته است.

ما «پیمان پاریس» و جدا کردن افغانستان از ایران را یادمان نرفته است!

قراردادهای حیله‌گرانه دارسی، تالبوت، رویترز، رژی و… هنوز در تاریخ ما مانده است!

یادمان نرفته چطور انقلاب مشروطه ایران را به انحراف کشاندید و از دل آن دیکتاتوری گوش به فرمان خود در آوردید!

سال‌ها چنبره بر منابع طبیعی و به خصوص دزدی و غارت نفت ایران را هم فراموش نکرده‌ایم!

 اشغال کشورمان به دست شما و همدستان‌تان در جنگ جهانی و تحمیل قحطی به مردم و بیماری و مرگ و میر هزاران نفر از هم‌وطنان مظلوم‌مان را در ذهن داریم!

نقشه شوم حکومت شما برای فرار رضاخان از ایران و روی کار آوردن پسرش، محمدرضا هم فراموش نکرده‌ایم!

نقش آشکار و مستقیم اسلاف حیله‌گر شما در کودتای سیاه 28 مرداد را خوب به یاد داریم!

حمایت‌ها و کمک‌های مالی و معنوی شما از ماشین جنگی صدام و یاری او در به خاک و خون کشاندن سرزمین‌مان را از یاد نبرده‌ایم!

پناه دادن به نویسنده مرتد و موهن به قرآن و اسلام نیز در کارنامه ننگین بریتانیا ثبت است!

انواع و اقسام حمایت‌های حکومت استعمارگر شما از گروهک‌های تروریستی و معاند با جمهوری اسلامی در خاطره ما هست!

مشارکت دولت انگلیس در تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه علیه مردم ایران را در حافظه‌مان نگه داشته‌ایم!

از توهین گستاخانه شخص شما به مسئولان کشورمان در جریان مذاکرات هسته‌ای سال‌ها پیش در کاخ سعدآباد، هنوز بغض و کینه داریم!

یادمان هست در جریان فتنه سال 88 چگونه از سران فتنه و اغتشاش‌گران و اراذل و اوباش حمایت کردید!

آقای استراو!

اگرچه لیست کردن جنایات و فتنه‌گری‌های حکومت بریتانیا برای شما تکراری است و برای ما دردآور، اما گفتیم که بدانید ما فراموش‌کار نیستیم و شما را خوب می‌شناسیم. به خاطر همین سیاهه توطئه‌های تاریخی است که ایرانی‌ها لقب «روباه پیر استعمار» را به بریتانیا داده‌اند و هیچ وقت دل خوشی از حضور و ظهور انگلیسی‌ها در کشورشان نداشته‌اند.

از وقتی خبر حضور شما را در یزد شنیده‌ایم، در این فکر هستیم که باز چه نقشه‌ای در کار است؟! جک استراو چرا به ایران و آن هم به یزد سفر کرده است؟! چه فتنه‌ای قرار است در پی حضور او رخ دهد؟! و این به خاطر سابقه منفی و نفرتی است که از فتنه‌گری‌های انگلستان در حافظه تاریخی ما نهادینه شده است.

این روزها ما جوانان حسینیه ایران، عزادار حضرت سیدالشهدا(ع) هستیم و درس و رسالت تاریخی ایشان به شیعیان‌شان را مرور می‌کنیم و هر روز و شب «هیهات منا ‌الذله» حسین(ع) را درون خود فریاد می‌زنیم.

چشمان تیزبین فرزندان معنوی امام خامنه‌ای به روی دسیسه‌های پلید آمریکا و انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی باز است. خیال نکنید فضای سیاسی حاکم بر ایران و پذیرش توافق هسته‌ای می‌تواند روزنه‌های نفوذ شما و یاران‌تان را به این نظام باز کند. سربازان خامنه‌ای این روزها به پیروی از رهبرشان صبر انقلابی می‌کنند و با جهاد فرهنگی و سیاسی خود راه‌های استحاله انقلاب امام خمینی را خواهند بست.

بدانید که ما بغض و کینه‌مان علیه دشمنان این انقلاب اسلامی را در دل نگه داشته‌ایم تا در موعد مقرر بر سرشان خالی کنیم و مطمئن باشید آن روز، روباه پیر استعمار هم از این کینه در امان نخواهد ماند.»

این نامه نیز صبح امروز(پنجشنبه) همراه با یک عدد سربند «یا حسین(ع)» به وزیر اسبق امورخارجه بریتانیا، تحویل داده شد و یک نسخه برای ترجمه به دست مترجم وی رسید.

جک استراو هم اکنون نماینده پارلمان انگلستان است. پیش از این برخی رسانه از حضور وزیر خارجه اسبق انگلیس در تهران خبر داده بودند.(لینک کامل خبر)

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است