منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۰
شناسه خبر: 313555
گروه :خبر
th7

وقتی انسان گناه می کند همانند آب گندیده و لجن ، بوی متعفی از وی بر می خیزد که دیگران را می آزارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛وبلاگ پردیس منتشر کرد؛ وقتی انسان گناه می کند همانند آب گندیده و لجن ، بوی متعفی از وی بر می خیزد که دیگران را می آزارد. البته بسیاری از مردم نفهمند ؛ زیرا چشم و گوش و دیگر حواس باطنی آنان بسته است   و یا مانند کسانی هستند که در بازار دباغان آن قدر به بوی تند و آزاردهنده پوست دباغی عادت کرده اند که دیگر بوی بد را متوجه نمی شوند.
اما بسیاری از مردم متوسط جامعه اگر مستقیم متوجه بوی گند گناه نمی شوند، ولی احساسی غریبی به آنان دست می دهد و  دوست ندارند با کسانی که گناه کبیره ای انجام داده نزدیک شوند  وبا او گرم بگیرند؛ زیرا بوی گناه قلب نیمه پاک آنان را می آزارد، هر چند همین مردم نسبت به گناهان صغیره دیگران واکنشی نشان نمی دهند؛ زیرا دلشان آن قدر صاف و پاک نیست تا این بوها را ببویند و نسبت به آن واکنش نشان دهند.
با این همه باید توجه داشت برخی از مردم در همین جامعه زندگی می کنند که فطرت خودشان را پاک و سالم نگه داشته اند و وقتی با گناهکار مواجه می شوند بوی بد گناه آنان را می آزارد. اینان وقتی سر سفره ای با پول ربوی  و نزولخواری می نشنید، شامه آنان کاری می کند که از غذا بدشان می آید  و احساس می کنند سیر هستند  علاقه ای به این غذا ندارند. بنابراین یا نمی خورند و اگر در درجه پایین تر باشند، پس از خوردن حالت تهوع به ایشان دست می دهد و معده آنان آن غذا را پس می زند.
به هر حال، هر گناهی بوی دارد و میزان گندیدگی آن بو بستگی به میزان و درجه گناه دارد ؛ همان طوری که فهم و درک این بو نیز بسته به افراد فرق دارد.
اما در قیامت این بو را همه استشمام می کنند همان طوری که حواس دیگر نیز آثار گناه را در شخص و تغییر چهره و مانند آن می ببند. رباخواری که خوک شده و تهمت زنی که زبانش دراز شده و مانند آن ها.
برای این که در دنیا و آخرت از آثار  و تبعات گناه در امان بمانیم و دست کم بوی ما دیگران را در دنیا اذیت و آزار نرساند و رسوا نشویم، بهتر است که بسیار استغفار کنیم؛ زیرا استغفار و گفتن استغفر الله ربی و اتوب الیه موجب می شود تا خوشبو شویم و خودمان را به عطر استغفار خوشبو نماییم. امیرمومنان امام علی(ع) از پیامبر (ص) نقل می کند که ایشان می فرماید: تعطروا بالاستغفار لا تفضحنّکم روائح الذنوب؛خودتان را با استغفار و توبه معطّر کنید، تا بوی بد گناه شما را رسوا نکند.(بحارالانوار، ج ۶، ص ۲۲؛ و نیز ج ۷، ص ۲۷۸؛ الکافی: ج ۲ ، ص ۵۰۴ ، حدیث ۳٫ )

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است