منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
شناسه خبر: 357766
گروه :خبر
2598_560

معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان اظهار کرد: هرمزگان با توجه با برنامه ریزی های صورت گرفته توانسته است در بذر گندم خودکفا شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید حسن حسینی معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان با اشاره به اینکه هرمزگان سالیانه به 2700تن بذر گندم نیاز دار، گفت:در سالهای گذشته  بذر گندم مورد نیاز خود را از استانهای خوزستان وفارس تامین می کرد.

وی افزود : با برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای خودکفایی بذر گندم هم اکنون 3هزار تن بذر گندم در استان تولیدشده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان با اشاره به اینکه از اواسط شهریور عملیات توزیع بذر گندم در استان آغاز شده است اظهار کرد :سطح زیر کشت گندم در استان 13هزار هکتار است و سالیانه قریب به 62هزار تن محصول تولید می شود.

وی افزود : در صورت داشتن بارندگی های مناسب  پیش بینی می شود تولید امسال نسبت به سال قبل 5درصد افزایش داشته باشد.

حسینی تصریح کرد: شهرستانهای  رودان ، میناب ، حاجی آباد ، بستک ، پارسیان و بندرعباس از مناطق مهم تولید گندم در استان هستند و رتبه هرمزگان در سطح کشور در تولید گندم 27 می باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان بیان کرد:  هشت درصد مزارعه گندم هرمزگان به سیستم آبیاری نوین مجهز وکشت برروی نوارتیپ انجام می شود که باعث افزایش عملکرد و صرفه جویی در مصرف آب شده است.

وی افزود: از نمونه ارقام گندم به نام های شیرودی ، چمران ، سیروان و چمران 2 از مهمترین ارقام کشت شده در استان هستند و از گندم تولیدی 32درصد نیاز استان را تامین ومابقی از استانهای خوزستان وفارس خریداری می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان تصریح کرد: گندم  از محصولات  استراتزیک ومورد نیاز کشور است و سازمان جهاد کشاورزی برای توسعه کشت آن برنامه ریزی هدفمند را در دستور کار قرار دارد.

حسینی خاطرنشان کرد : فصل کشت گندم در هرمزگان از اواسط آبان ماه  آغاز و تا  پایان آذرماه ادامه دارد وفصل برداشت از اواسط فروردین ماه شروع وتا پایان خردادماه می باشد.

 

انتهای پیام/

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است