منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
شناسه خبر: 353260
گروه :خبر
2015102801042601a

کیفیت آموزشی تحصیل هزاران دانش آموزان روستایی شرق هرمزگان در کلاس های چندپایه فاقد امکانات با معلمان تازه کار ، شرکتی و سرباز معلم باعث شکاف آموزشی و جا ماندن آنها در رقابت های علمی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کلاس‌های چندپایه به کلاس‌هایی گفته می‌شود که چند پایه دانش‌آموز (پایه‌های‌اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم) در آنها توسط یک معلم اداره می‌شوند که بعضا در این کلاس‌ها تمام پایه‌های مقاطع ابتدایی با هم در یک کلاس جمع هستند.

وجود کلاس های چندپایه در روستا ها و آن هم در روستا های دوره افتاده شرق هرمزگان بعضاً سرباز معلم و معلمان تازه کار به این کلاس ها فرستاده می شوند که معلمان تازه کار شرکتی و سرباز معلمین مهمترین مشکل کلاس های چندپایه در شرق هرمزگان تبدیل شده است.

در مقطع ابتدایی برای هر پایه تحصیلی 25 ساعت آموزشی در نظر گرفته شده است که برای هر کلاس شش پایه 150 ساعت آموزشی باید در نظر گرفته شود اما عملاً به طور واقعی همان 25 ساعت در هفته برای شش پایه اختصاص می‌یابد یعنی برای هر پایه در هر روز تنها 37 دقیقه زمان تعلق می‌گیرد، که این فرصت زمان آموزشی با عدالت آموزشی و نقش زمان در یادگیری مغایر است. از سویی دانش آموزان روستایی که در یک کلاس شامل دختر و پسر در یک فضای محدود با امکانات محدود هستند کار آموزش را برای آنها مشکل کرده است.

اما امروزه تغییرات محتوایی در کتب درسی و در نظر نگرفتن مناطق توسعه نیافته باعث شده که در این ماراتن سواد آموزی کودکان روستایی شرق هرمزگان جا بمانند که کسب رتبه های کنکور سراسری نتیجه این فرجام تلخ است.

اگرچه برخی از مسئولین برای کیفیت بخشی و عزم خود را برای پیشرفت تحصیلی و قبولی در کنکور وعده می دهند لازم است کار خود را از پایه شروع کنند و نه صرفاً با انجام برخی از برنامه های سطحی نمی توان داغ شکاف آموزشی و عدالت آموزشی را جبران کرد.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی