منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۱
شناسه خبر: 193678
گروه :خبر
 

وقتی خیابان‌های شهر، میدان مانور اشرافیت می‌شود!

خودروهای لوکس معاف از جریمه‌های سنگین راهنمایی و رانندگی!

یکی از پیاده‌روهای پررفت‌وآمد تنکابن جایگاهی برای پارک خودرویی لوکس شده است که ماموران راهنمایی و رانندگی و خودروهای یدک‌کش توجه‌ای به آن نمی‌کنند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، یقیناً بارها طعم تلخ و ناخوشایند برگه جریمه‌هایی را که توسط مأموران پرتلاش و خستگی‌ناپذیر راهنمایی و رانندگی بر روی شیشه خودروهای‌تان قرار داده‌شده است، را چشیده‌اید.

البته عملکرد صادقانه مأموران پلیس راهور، تنها در صدور بی‌وقفه برگه‌های جریمه و یا در هرچه تنگ‌تر کردن حلقه محاصره اقتصادی شهروندان خلاصه نمی‌شود، بلکه به‌عنوان‌مثال برخی از اقدامات تأثیرگذار این عزیزان را این‌گونه می‌توان تشریح کرد:

پلیس راهور در سال‌های اخیر، به‎دلیل اثربخشی هرچه بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی و با هدف برقراری نظم و ایجاد امنیت در جامعه، علاوه بر الصاق برگه جریمه، دستور حمل خودرو بدون سرنشین توسط یدک‌کش‌های سیار و انتقال به پارکینگ را نیز صادر می‌کنند.

تأثیر مثبت این اقدام مأموران راهنمایی و رانندگی گاه تا حدی است که فرد متخلف به‌محض عدم مشاهده خودروی خود، دچار شوک سنگین ناشی از احتمال سرقت شده و تا حدی که احتمال بروز سکته قلبی و مرگ آنی وی نیز امری دور از ذهن نیست.

در بسیاری از مواقع فرد متخلف به سبب اطلاع از انتقال خودروی خود به پارکینگ عمومی، از خطر ایست قلبی به‌سلامت عبور می‌کند، اما پشت‌سر گذاشتن این خطرات به‌منزله رهایی از دستان توانمند مأموران راهنمایی و رانندگی تلقی نمی‌شود، چرا که فرد متخلف در این مرحله با موانعی چون هزینه سنگین پرداخت اجباری کرایه یدک‌کش، اجاره پارکینگ و پرداخت جریمه‌های معوقه و دریافت برگه عدم خلافی مواجه خواهد شد.

اما سرانجام متخلفان و ناقضان قوانین راهنمایی و رانندگی، با رفع توقیف و رهایی از پارکینگ به پایان نخواهد رسید؛ زیرا از آنجایی که هدف از اعمال قوانین بازدارنده توسط مأموران راهنمایی و رانندگی، ایجاد انزجار در رانندگان ناقض قانون است، لذا به دلیل حمل خودرو در حالت پارک توسط یدک‌‎کش، هزینه‌های کمرشکنی چون اجرت مکانیک جهت شاسی‎کشی، دستمزد سرسام‌آور جلوبندی‌ساز و … را بر وی تحمیل کرده و در نهایت راننده متخلف را ناگزیر به قبول شکست و اعلام انزجار نسبت به پارک بیجا در شهر می‌کند.

البته باید توجه داشت که اجرای قوانین در راهنمایی و رانندگی به‌مانند بیشتر سازمان‌ها، نهادها و مراکز دولتی و غیردولتی، مشمول همه اقشار جامعه نمی‌شود.

به‌عبارتی‌دیگر،  همان‌گونه که از گذشته‌های دور تا به امروز مرسوم بوده است، عده‌ای قلیل از افراد جامعه که در حال حاضر جمعیت این عده اندک به میزان چشمگیری افزایش‌یافته؛ به‌واسطه بهره‌مندی از امتیازات ویژه مادی و موقعیت اجتماعی، خود را تافته‌ای جدابافته و متمایز از دیگر اقشار تصور می‌کنند.

احساس تفاوت در این افراد گاه به حدی است که خود را برتر از همگان تصور کرده و ورود به حریم قانونی اشخاص، بی‌احترامی و خدشه وارد کردن به غرور و شخصیت افراد، برهم زدن نظم عمومی، سلب آسایش افراد دیگر، ایجاد ناامنی، رواج هنجارشکنی در جامعه و نقض آشکار قانون را حق مسلم خود می‌دانند.

اقدامات هنجارشکنانه این عده از افراد و اخلال در امنیت روحی و روانی جامعه تا حدی بوده که موجب آزردگی خاطر وجود رهبری نیز شده است.

رهبر فرزانه انقلاب طی سخنانی در هفته‌های اخیر با اشاره به اینکه حضور برخی افراد و عده‌ای از جوانان در شهرها که گویی سرمست غرور ثروت و قدرت هستند، امنیت روانی جامعه را دچار تزلزل کرده است.

ایشان در بخش دیگری از بیانات خویش خطاب به مسئولان، خواستار برخورد سریع و صریح مراجع قانونی با برهم‌زنندگان امنیت روحی و روانی در جامعه شدند.

در طی سه دهه اخیر روند اغلب فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی در شهرستان تنکابن مغایر با سیر متداول در دیگر شهرها صورت پذیرفته است تا جایی که تبعیض قائل شدن مأموران راهنمایی و رانندگی از سوی شهروندان تنکابنی یک امر بدیهی، تلقی می‌شود.

اگر با دقت به این تصاویر نگاه کنید، متوجه پارک یک دستگاه خودروی «بی ام و» در پیاده‌روی خیابان جمهوری، روبروی سه راه خرم‌آباد و در برابر دیدگان مأموران راهنمایی و رانندگی خواهید شد.

این پیاده‌رو یکی از پررفت‌وآمدترین محدوده‌های شهر تنکابن محسوب می‌شود، اما در اغلب روزهای هفته به جایگاهی برای پارک این خودروی لوکس و گران‌قیمت اختصاص‌یافته است و جالب‌تر آنکه گویی راننده این خودرو با یک آرامش خاطر و اطمینان نسبت به عدم صدور هرگونه برگه جریمه و یا ظاهر شدن خودروهای یدک‌کش که مانند شکارچی در هر گوشه از این شهر به کمین نشسته‌اند، نسبت به پارک خودروی خود اقدام کرده است.

لحظاتی پیش از عکس‌برداری از این تصویر، توقف یک مزدا وانت توسط مأموران راهنمایی و رانندگی، توجه من را به خود جلب کرد.

راننده مزدا وانت درحالی‌که قصد بازگرداندن زنان زحمت‌کش روستایی سبزی‌فروش به روستایشان را داشت، توسط مأموران متوقف شد.

خواهش و تمنای راننده و زنان زحمت‌کش روستایی در اندک زمان باقی‌مانده به اذان مغرب و تاریک شدن هوا، راه به‌جایی نبرده و در نهایت وانت مزدا توسط یدک‌کش‌های همیشه حاضر به پارکینگ عمومی منتقل شد.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است