منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
شناسه خبر: 359414
گروه :خبر
images

غیرت تنها عنصر ذی قیمت حیات آدمی است که فراتراز یک حس یا یک جنس است. کاش عیارمردان را با غیرت و زنان را با حیای آنان سنجش و میزان می‌کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،  چه غریب است برای جهان امروز سخن گفتن از شرف وغیرت و عفت و حیا .واژه هایی که در کشاکش ظلم و بیداد و هرزگی و پستی و رذالت انسان امروز به سختی قد علم می کنند اما هنوز زنده اند اما زنده بودنشان وامدار همت مردان و زنانی است که در سخت ترین لحظات زندگی خود پاسداری از این ارزشهای انسانی را فراموش نکرده بلکه هدف والای خویش قرار داده اند .

وصیت نامه شهید را که می خوانم و به این بخش آن می رسم که می گوید : «خواهرم سیاهی حجاب تو از سرخی خون من کوبنده تر است »، بند بند وجودم از هم می گسلد .

آنگاه واژه های شرف ،غیرت ،عفت حیا وعزت را می بینم که در وصیت نامه او مانند سربازان آماده به خدمت رژه می روند و گویا تمام وصیت نامه او همین واژه هاست .باخود می گویم ایکاش آن لحظه بر بالین برادر رزمنده شهیدم بودم و به او اطمینان می دادم و می گفتم برادر با خاطر آسوده بجنگ ودر مقابل دشمن ، با صلابت تمام بایست که من هم ایستاده ام و از عفت و شرفم دفاع می کنم . به او می گفتم برادرباور کن در این دنیای پر از رنگ و نیرنگ کار من آسان تر از کار تو نیست . سخت است که ببینی عروسکهای بزک کرده نیرنگ پذیر شیطانی سر در گریبان هم کرده ومرا به یکدیگر نشان می دهند وبا لبخندی موذیانه حیا و عفتم را به سخره می گیرند وصدایشان در گوشم می پیچد که اینها املند ، اینها عقب افتاده اند و بعد با قهقهه ای مستانه و با حرکاتی مشمئز کننده و سبک از کنارم می گذرند در حالی که به من تنه می زنند ودر همان حال به دوست پسر خود که آن طرف خیابان برایشان دست تکان می دهد ، با لبخند و تکان دست جواب می دهند و مرا در حیرت این همه پستی رها می کنند .
آری آنها به دوست پسرهای خود می بالند و من به برادرهای ایمانی خود . آنها ساعتها برای نقاشی چهره خود وقت می گذارند و من لحظاتی به تصویر ملکوتی برادر شهیدم چشم می دوزم و چهره معصومانه اش را که با نگاهش به من می گوید : خواهرم نکند عزتت را به رنگ و نیرنگ های های شیطانی بفروشی .

به خاطر می سپارم تا فراموشم نشود که به او قول داده ام ادامه دهنده راه او باشم برای حفظ ارزشهایی که او به خاطرش مبارزه کرده و جان شیرینش را تقدیم کرده است .

به یاد نامه سردار سلیمانی رزمنده دیرین جبهه های نبرد حق علیه باطل و فرمانده امروز و دیروز سپاه قدس می افتم که به خواهر ایمانیش معصومه آباد خواهراسیری که چهار سال از بهترین دوران عمرش یعنی ازسن هفده سالگی در اسارت ددمنشان بعثی بوده ونویسنده کتاب زیبا و پر از خاطرات تلخ و شیرین دوران اسارتش «من زنده ام» می نویسد که :«خواهر خوبم. در آن اسارت، اسارت را به اسارت گرفتی سعی کن در این آزادی اسیر نشوی .

به تو بعنوان خواهرم، بعنوان معرف دختر مسلمان شیعه، معرف ایران اسلامی، معرف تربیت خمینی افتخار می کنیم.حقیقتا شگفت زده شدم و هزاران بار به تو و دوستانت مرحبا گفتم .خواهرم، مثل همان برادرهای اسیرت همه جا با تعصب مراقبت می کردم کسی عکس روی جلد کتابت را نبیند.

وچه زیباست پاسخ خواهر به برادر :
«برادرم، در آسمان وجودت تلألو ستارگان بی‌شماری است که می‌درخشد تا چراغ راه گمگشتگان و در راه ماندگان باشد. شجاعت توأم با رأفت ،ایمان توأم با عمل، مقاومت توأم با صلابت؛ اما آنچه که گوهر وجود تو را متعالی و مرزها را برای تو بی‌اعتبار کرده غیرت است که هر جا صدای مظلومی را می‌شنوی قد و قامت تو پدیدار می‌شود.
نمی‌دانم غیرت از چه جنس و حسی است وعیار آن چقدر است اما غیرت تنها عنصر ذی قیمت حیات آدمی است که فراتراز یک حس یا یک جنس است. کاش عیارمردان را با غیرت و زنان را با حیای آنان سنجش و میزان می‌کردند. سرمایه‌ای که به فرهنگ ما غنا می‌بخشد اگرچه امروز مورد هدف وتاراج دشمن قرار گرفته تا از نسل ما چیزی باقی نگذارد.
در کنار همه جملات زیبایت غیرت خودنمایی می‌کرد، تا آنجا که نگران این بودی که نگاه نامحرمان به عکس روی جلد نیفتد. چه افتخاری بزرگتر از این که حتی عکس خواهرت از نگاه نامحرم درامان باشد ».
آری اینانند مردان و زنان مبارزجنگ دیروزکه ازآزمونی سخت و دشواربرای ما می گویند . اینان که پیروز و سرفراز از این آزمون بر گشته اند . اما نتیجه آزمون امروزمن چه خواهد بود ؟آیا من هم می توانم پرچم حیا و عفت خویش را با عزت و افتخار بر فراز قله های ایثار و از خود گذشتگی و غیرت برادران ایمانی ام به اهتزاز در آورم ؟!خواهرم لباس نبردت را پوشیده ای ؟

 

انتهای خبر /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند