منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۶
شناسه خبر: 212919
گروه :خبر

یک فوق تخصص عفونی کودکان گفت: در کشور‌های پیشرفته واکسن اسهال و استفراغ موجود است و ما هم مکاتباتی با دولت ترتیب داده‌ایم که این واکسن به طور قطره چکان وارد کشور شود تا افراد کمتر مبتلا به این بیماری شوند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دکتر طباطبایی، بیماری اسهال و استفراغ را یک بیماری عفونی در کودکان دانست و اظهار کرد: بیماری اسهال و استفراغ یک بیماری شایع عفونی است که ویروس‌ها در صدر آن قرار دارند و بواسطه آن شکم افراد خصوصاً کودکان چند روزی شل کار می‌کند.

وی بیماری اسهال و استفراغ را در فصل تابستان شایع دانست و گفت: در فصل تابستان به دلیل گرما محیط آماده رشد میکروب‌ها و ویروس‌ها است و چون افراد در این فصل به مسافرت می‌روند مسائل بهداشتی کمتر رعایت می‌شود و خیلی وقت‌ها خانواده‌ها از آب چشمه و غذای سرد استفاده می‌کنند، به همین خاطر این بیماری در فصل تابستان شیوع بیشتری پیدا می‌کند.

این فوق تخصص گوارش کودکان درمان قدیمی را اشتباه دانست و گفت: در قدیم باور پزشکان این بود که کودک تا ۲۴ ساعت چیزی نخورد تا روده‌ها استراحت کند اما این باور غلط است و کودک باید مصرف مواد غذایی به خصوص پودر ORS داشته باشد که در داروخانه‌ها موجود است و البته باید تحت نظر پزشک تجویز شود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، به واکسن اسهال و استفراغ در کشور‌های پیشرفته اشاره کرد و گفت: در کشور‌های پیشرفته واکسن اسهال و استفراغ موجود است و ما هم مکاتباتی با دولت ترتیب داده‌ایم که این واکسن به طور قطره چکان وارد کشور شود تا افراد کمتر مبتلا به این بیماری شوند.

نوزادانی که شیر خشک می‌خورند بیشتر در معرض اسهال هستند
عضو انجمن عفونی بیماری‌های کودکان ایران تصریح کرد: توصیه ما به والدین این است که نوزاد تا دو سالگی شیر مادر بخورد و به دلیل آنتی بادی که شیر دارد بچه را در مقابل میکروب محافظت می‌کند؛ بچه‎‌هایی که از شیر خشک و پستانک استفاده می‌کنند ریسک ابتلا به بیماری اسهال و استفراغ در آنها بیشتر است.

وی ادامه داد: در درمان این بیماری با ماهیت میکروبی یکسری آنتی بیوتیک باید توسط پزشک به بیمار تجویز شود و اگر ویروس در بیماری نقش داشت به طور معمول درمان حمایتی صورت می‌گیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی