منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۸
شناسه خبر: 190811
گروه :خبر

خواننده‌ای که تمامی کارهای وی با مضامین توهین،‌ سیاه نمایی و ضد ارزش است و طی سال های گذشته تریبونی برای عرضه اندام به وی داده نشده است، قرار است در تالار وزارت کشور برنامه اجرا می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در روزهای گذشته خبر اخذ مجوز «پرواز همای» خواننده گیلانی که در 8 سال گذشته به خاطر مشکلاتی که داشت،‌ به او مجوز داده نشد، منتشر و واکنش های زیادی را به دنبال داشت.

 

«پرواز همای» که به گفته خودش از طرفداران پر و پاقرص زبان پارسی محسوب می‌شود و اصلا با همین بهانه نام خود را عوض کرده است، در روزهایی که در خارج از کشور فعالیت می‌کرد بارها با شبکه‌های ماهواره‌ای ضدنظام مصاحبه کرد که از جمله‌ی آن‌ها مصاحبه با «شباهنگ» و مصاحبه با «امیر مهیم» شاعر فراری از کشور بود که یکی از برنامه‌سازان بی‌بی‌سی فارسی محسوب می‌شود.

 

خواننده‌ای در سبک موسیقی سنتی که چند سالی را در خارج از کشور فعالیت می‌کرده و دلیل این فعالیت هم خواندن اشعاری بوده که جنبه کفرآمیز داشته است. یکی از معروفترین آن‌ها ترانه «این چه جهانیست» می‌باشد که از زمان تولید و پخش آن نظرات اعتراضات بسیاری نسبت به مضمون کفرآمیز این ترانه مطرح شد.

حضور او در کنار افرادی همچون «دریا دادور» و «فرشته ملک فرنود» و «یلدا عباسی» در کشور آمریکا و تمرینِ ساز و آواز در کنار آن‌ها که با پخش فایل‌های صوتی و تصویری جلسات مشترک آن‌ها در فضای مجازی همراه بود، باعث شد که چهره‌ی واقعی او بیش از پیش در نظر همگان آشکار شود. بعد از آن هم برگزاری کنسرتی مشترک به نام «عشق، عقل و آدمی» با دریا دادور در شهر لندن تفکرات واقعی او را نمایان‌تر کرد.

 

این خواننده در حالی به اجرای برنامه می پردازد که صدای شاخص برجسته ای نداشته و افرادی بسیار با سطح صدای بالاتر در کشور وجود دارند که امکان برگزاری کنسرت در یک جای دولتی را ندارند.

 

از طرف دیگر در اختیار گذاشتن سالن وزارت کشور به افراد مسئله دار خود می تواند زمینه را برای ورود دیگر افراد مسئله‌دار به وزارت کشور و اجرای برنامه‌‌های آنها فراهم می کند.

 

خواننده‌ای که تمامی کارهای وی با مضامین توهین،‌ سیاه نمایی و ضد ارزش است و طی سال های گذشته تریبونی برای عرضه اندام به وی داده نشده است، قرار است در تالار وزارت کشور برنامه اجرا می‌کند.

 

از طرف دیگر یکی از مسئولین در وزارت کشور در گفت و گو با خبرنگار دانا اظهار داشت: وزارت کشور به طور مستقل سالن خود را در اختیار کسی قرار نمی دهد.

 

وی در توضیح روند مجوز گرفتن برای اجرای برنامه در سالن وزارت کشور گفت: در ابتدا که نامه درخواست به دست وزارت کشور می رسد، این وزارتخانه این نامه را به وزارت ارشاد و اماکن فرستاده و پس از اخذ مجوز از این دو نهاد، اجازه برگزاری کنسرت به آنها داده می شود.

 

این مسئول در وزارت کشور یادآور شد، کنسرت همای هم همین روند را داشته و مجوز آن از سوی اداره موسیقی در وزارت ارشاد صادر شده است.

 

هرچند پیگیری های خبرنگار دانا از اداره موسیقی وزارت ارشاد به جایی نرسیده و مسئولین پاسخگو نبودند اما انتظار می رود عرصه برای تاخت و تاز خوانندگان معاند و ضد نظام باز نشود.

 

فتح الله حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در همین راستا اظهار داشت: باید گفت مسئولان وزارت ارشاد هم خوب زمانی را انتخاب کرده اند و به این خواننده مجوز دادند، درست زمانی که مجلس تعطیل است اقدام به این کار کرده اند.

 

وی در ادامه افزود: قطعا وزارت ارشاد نباید به افرادی که سابقه سوء دارند و همچنین مساله دار هستند مجوز دهد؛ ما خواننده های خوبی در داخل کشورمان داریم که می توانند جای آنها را پر کند.

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است