منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۸:۲۸
شناسه خبر: 185459
گروه :خبر
44292

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس با اشاره به حملات هوائی عربستان، خواستار توقف حمله نظامی به یمن و جلوگیری از کشتار مردم بی‌دفاع در این کشور شد.

شیخ عبدالباعث قتالی،امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس در گفتگو با هرمز با اشاره به حمله های نظامی عربستان به یمن گفت: افزایش تنش و اختلافات منطقه‌ای سبب دشمنی میان مذاهب اسلامی و حضور بیگانگان در منطقه وکشتار غیر نظامیان می‌شود.
امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس با بیان اینکه مردم یمن از هر قوم و مذهب که باشند مثل تمامی ملت‌های دیگر، حق آزادی و تعیین سرنوشت دارند ، اظهار کرد: با دخالت نظامی خارجی نباید این حق از آنها گرفته شود.
وی با بیان اینکه حمله به یمن اوضاع را پیچیده‌تر کرده و اختلافات را میان مردم منطقه بیشتر کرده است گفت: اگر این شرایط ادامه یابد باید شاهد افزایش تنش‌ها و اختلافات در دیگر کشورهای منطقه خواهیم بود، امری که مطلوب دشمنان اسلام خصوصا اسراییل است.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان اینکه در اکثر کشورهای منطقه پیروان مذاهب مختلف زندگی می‌کنند تصریح کرد: وقتی که به یک کشور اسلامی حمله می‌شود این اختلافات به دیگر کشورهای اسلامی منطقه سرایت می کند و زندگی مسالمت آمیز این ملتها را تحت تأثیر قرار می دهدو وحدت اسلامی به خطر می افتد.
وی با بیان اینکه هر جنگی تلفاتی دارد که بخشی از این تلفات غیر نظامی ها هستند، تاکید کرد: در یمن بسیاری از غیر نظامیان قربانی حمله کشورهای عربی به این سرزمین شده اند، ازاین رو باید کشتار مردم بی دفاع و غیر نظامی متوقف شود.
قتالی با بیان اینکه هیچ راهکاری مطمئن تر از گفتگو، تعامل و توافق وجود ندارد، خاطر نشان کرد: در قضیه یمن نیز باید حملات نظامی سریع متوقف شود، امکان رسیدن کمک‌های انسان دوستانه به آسیب دیگان فراهم شود و با حمایت از گفتگو میان گروه های سیاسی داخل یمن ، زمینه برای تشکیل دولت وحدت ملی در این کشور فراهم شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است