منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۲۴
شناسه خبر: 363017
گروه :خبر
%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%d9%81

رئیس پلیس راه حاجی اباد گفت: خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در جاده حاجی اباد-بندرعباس در 20 روز گذشته بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین عباسزاده،رئیس پلیس راه حاجی اباد با خبرنگار پیارم با اشاره به آمار تصادف های ناشی از خواب آلودگی در 20 روز گذشته تصریح کرد، افزود: بیشترین میزان تصادف در جاده حاجی اباد -بندرعباس به دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده که منجر به واژگونی خودرو شده است.

وی با بیان اینکه جاده حاجی اباد بندرعباس یک جاده ترانزیتی پرتردد و میزان تصادف در این نقاط بالاست، تصریح کرد: پایگاه های امنیت و سلامت در این جاده کم است یا اینکه اصلا در محور گهکم به بندرعباس ایجاد نشده که ما بتوانیم با اجرای برنامه های فرهنگی و رفاهی از خستگی رانندگان کاسته و دقت و هوشیاری رانندگان افزایش دهیم و و ما به اداره راه و شهرسازی چند بار این موضوع را مطرح کرده ایم که باید یک استراحتگاه و یک برج نوری در باغات و یکی دیگر در سرچاهان ایجاد شود تا راننده گان بتوانند استراحت کافی داشته باشند ولی اداره راه همیشه از نبود اعتبار کافی حرف زده است.

عباسزاده، کاهش میزان تصادف در جاده ای این شهرستان رااز مهمترین برنامه های این اداره کل اعلام کرد و افزود: در این راستا پایگاه های امنیت و سلامت در جاده های پرتردد و حادثه خیز در دستور کار قرار داریم و علائم راهنمایی و رانندگی در آنها نصب شده است.

عباسزاده در ادامه بیان داشت: راننده های خسته، خواب آلود، معتاد و غیرمسئول که عدم مهارت کافی‌شان در کنترل وسیله نقلیه خانواده های زیادی را داغدار می کند،اعتیاد در بین راننده ها بیداد می کند و ما هم سالی یک بار امکان این را داریم که از رانندگان تست اعتیاد بگیرم .

رئیس پلیس زاه گهکم تصریح کرد: تعداد زیادی از رانندگانی که دچار سوانح رانندگی شده‌اند برای بیش از ۱۰ ساعت پیاپی رانندگی کرده بودند، در واقع علت اصلی خواب‌آلودگی‌های زمان رانندگی، کم بودن ساعات خواب و بی‌خوابی‌های زیاد پیش از رانندگی است.

عباسزاده در خصوص جاده دوراهی شهدادی گفت: در قسمتی از جاده با توجه به اینکه باید عرض بین دوجاده بیشتر از 10 متر باشد در بخش هایی از جاده عرض جاده کمتر از ده متر است و بین دوجاده بتون ریزی و گاردین بندی نشده است که یکی دیگر از عوامل حادثه ساز محسوب می شود.
وی تصریح کرد:برای پیشگیری از تصادفات زیاد ما گشتی های خود را زیادتر کردیم و با رنندگان متخلف برخود شده است و دو برج نوری در منطقه باغات و سرچاهان حاجی اباد در دستور کار پلیس راه قرار دارد.

عباس زاده در پایان در خصوص تصادف 29 مهرماه که منجر به کشته شدن رئیس زکات استان و همسر مکرمه ایشان شد افزود: راننده از یزد بازده بوده و بدون اینکه بخواهد استراحت داشته باشد به راه خود ادامه می داده که در اثر خواب الودگی راننده از جاده منحرف شده و این سانحه دردناک را به وجود اورده است و راننده علت استراحت نکردن خود را نبود امنیت در کنار جاده این محور اعلام کرده است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد