منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۴
شناسه خبر: 207969
گروه :خبر
13940512000521_PhotoA

کار رامبد جوان در برنامه «خندوانه» از آن جهت دوست داشتنی بود که مهمانان ناخوانده ایرانی‌ها را در وضعیتی متفاوت از همه کلیشه‌ها نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، هفته پیش، یکی از شب های برنامه پر بیننده «خندوانه» به مهاجران افغانستانی در ایران اختصاص یافت؛ هم تماشاگران برنامه از شهروندان افغانستانی مقیم ایران بودند، هم مهمان برنامه از شعرا و نویسندگان افغانستان بود و هم آهنگ ها و ترانه های افغانستانی در برنامه پخش شد. حتی «جناب خان»، عروسک محبوب این برنامه هم قطعه ای از آهنگ های افغانستانی را برای حاضران اجرا کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

این برنامه را بی تردید می توان یکی از قله های «خندوانه»نامید چرا که برای اولین بار بود که پر بیننده ترین برنامه شاد تلویزیون به 3 میلیون مهاجر افغانستانی می پرداخت که از بد حادثه، به دامن همسایه پناه آورده اند و مشق غربت می کنند.
قطعاً، هم ایرانی ها دوست دارند که در افغانستان صلح حکمفرما شود و افغانستانی ها به موطن شان بر گردند و هم خود آنها دوست دارند زندگی در وطن را بی واهمه ترس و جنگ، تجربه کنند.

با این حال واقعیت ها خود را بر آرزوها تحمیل می کنند و افغانستانی ها مهمان همسایگان ایرانی شان هستند. کسی چه می داند شاید دست روزگار زمانی جای این مهمانان و میزبانان را عوض کند و البته دعا می کنیم که هرگز چنان نشود.

افغانستانی ها در تمام سال هایی که در ایران زیسته اند، سخت، بی ادعا و کم توقع کار کرده اند و رد کارهایشان را در می تواند در بسیاری از برج های تهران و شهرهای دیگر سراغ گرفت.

اگر هم روزی یکی از آنان جرمی و جنایتی را مرتکب شده، رسانه ها تیتر زده اند که یک افغانستانی فلان جرم را مرتکب شد و گناه او به اسم همه مهاجران افغانستان نوشته شده است! و این در حالی است که اغلب شان با زحمت و شرافت ، نان بازوی خود را می خورند و گاه کارهایی چنان سخت را می پذیرند که بسیاری از کارگران ایرانی پذیرایش نیستند.

کار رامبد جوان در برنامه «خندوانه»از آن جهت دوست داشتنی بود که مهمانان ناخوانده ایرانی ها را در وضعیتی متفاوت از همه کلیشه ها نشان داد، ایرانی ها را با آنان از نمایی دیگر آشنا کرد، به احساسات و عواطف شان نزدیک تر کرد و خنده بر لبان مهمان ها نشاند.

ما و افغانستانی ها ، هم همسایه ایم و هم اشتراکات فراوانی داریم و در این میان، هم دوستان نادان و هم دشمنان بسیار دانا، می کوشند آتش به جان این همسایگی و دوستی بیندازند. نباید گذاشت چنین شود و خندوانه تنها یک گام کوچک و البته زیبا در این مسیر برداشت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند