منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
شناسه خبر: 283096
گروه :خبر
19_8901241593_L600

سواحل بندرعباس مهمترین صیدگاه های آبزیان را در حوزه ی جزیره لارک و هنگام و لافت و اطراف جزیره هرمز تشکیل می دهد. در سواحل خلیج فارس و دریای عمان بیش از 200 نوع ماهی ریز و درشت شناخته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،  در سواحل خلیج فارس و دریای عمان بیش از 200 نوع ماهی ریز و درشت شناخته شده است ریزترین این ماهی “متوتا” به طول تقریبی 5 سانتی متر و بزرگترین آنها “کولی” و “کر” است که طول آنها به 25 متر هم می رسد از روغن جگر “کولی” و “کر” برای مصارف صنعتی و چرب کردن بدنه ی کشتی ها و موتور لنج ها استفاده می شود.

 

 

انواع خرچنگ و لاک پشت نیز وجود دارد نیز وجود دارد که گوشت آنها در ایران مشتری چندانی ندارد میگو یکی از با ارزش ترین آبزیان به شمار است سرشار از پروتئین می باشد به وفور یافت می شود در سواحل بندرعباس مهمترین صیدگاه های آبزیان را در حوزه ی جزیره لارک و هنگام و لافت و اطراف جزیره هرمز تشکیل می دهد.

 

 

صیادان اصیل و قدیمی در محله ی پشت شهر در ساحل دریا زندگی میکنند و از زمان های دور با انواع وسایل صید به صیادی اشتغال داشته و دارند آنان مردمی صبور- زحمتکش و شایسته ی هر نوع کمک و همراهی هستند تا بتوانند به زندگی شرافتمندانه خود ادامه دهند و مانند گذشته وظیفه و مسئولیت خود را در صید بهتر و بیشتر و خدمت به مردم با دلگرمی انجام می دهند.

 

چند نوع از انواع ماهی ها عبارتند از:

چنعت (شیر ماهی )

گواب ( هوور) یا تن

کولی( کوسه )

موش دندان (شوریده ) یامشکو

حلوا

شورت

سرخوشهری ( گدیر)

سنگسر ( دختر ناخدا )

کر(  میش ماهی ) 

گاریز (کفال )

چمن

بیاح (کفال)

ماهی سفیدراشگو 

قباد

سکلا ( سکن )

صافی

طلال (سیمل )ساردین

و …

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است