منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷
شناسه خبر: 312124
گروه :خبر
392694_900

کارگردان و مستند ساز اظهار کرد: خلیج فارس آینه غیرت ایرانیان است که اگر کوچکترین تعرضی نسبت به باورهایشان صورت گیرد کوتاه نخواهند آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ سهیل کریمی کارگردان و مستند ساز در همایش خلیج فارس، هنر و مقاومت در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه خلیج فارس شاه بیت غزل بلند اتحاد ایرانیان است، گفت: خلیج فارس ایرانیان را با هرنگریش، گرایش و نیز ابعاد سیاسی و اعتقادی را باهم متحد کرده تا از مشترکات و مقاومت هایشان صحبت و از هر گونه تعرضی نسبت به ملیت و حمیت ملی خود دفاع کنند.

 

وی افزود: ایرانیان در تمام ادوار تاریخ و بویژه در دوران معاصر به تمام جهانیان اثبات کردند که اگر به باورهایشان کوچکترین تعرضی شود هیچگاه کوتاه نخواهند آمد.

 

این کارگردان و مستندساز اظهارکرد: بیشتر افراد از سرزمین های مختلف چشم انتظار ایران هستند که اگر زمانی به آنها تعرضی صورت گیرد ایرانیان از آنان دفاع خواهند کرد.

 

کریمی تصریح کرد: کشورهایی که به کمک ایران امیدوار هستند خود را نسبت به آرمان ایران سهیم می دانند در حقیقت آبرو حیثیت خود را ایستادگی و عدم ایستادگی ایرانیان می دانند.

 

وی یادآور شد: در سوئیس جوانی راکه از مادر مسیحی آلمانی و پدر یهودی اهل اسرائیل غاصب  را دیدم که در اثر آموزه های اسلامی امام(ره) مسلمان شده بود و اسم خود را عمار انتخاب کرده بود، که در خصوص مذاکرات هسته ای ایران گفت که اگرایران  ذره ای در مسائل هسته ای کوتاه بیاید و کم بیاورد ما نیز کم آورده ایم.

 

این کارگردان بیان کرد: امروز از خلیج فارسی صحبت می کنیم که آینه غیرت بوده است شاید بیش از هزاران سال است که عنوان ایرانی دارد و نسبت به تغییر نام آن حساسیت نشان داده شد.

 

وی افزود: محدوده خلیج فارس از محدوده جغرافیایی آن و  آوزاه انقلاب اسلامی ایران نیز بسیار فراتر است.

 

کریمی با اشاره به سفرهای خود به بیش از 20کشور ، تاکید کرد: آوازه ایرانیان در هرکشوری که پیچیده به دلیل مقاوم بودن آنهاست نه افراد عیاش و کسانی که با دشمن کنارآمده و از حق خود می گذرند.

 

این مستندساز گفت: امروزه برادران افغانستانی، لبنانی، یمنی ، سوریه و نیز برادران اهل تسنن و تشیع، مسیحی و زرتشتی در کنار هم ایستاده اند تا از گوشه ای از خلیج فارس دفاع کنند.

 

وی با اشاره به متحد شدن همه افراد با نگرش ها و مذاهب خاص ، خاطرنشان کرد: برادران از طیف های مختلف باهم متحد شده اند و ایستادگی می کنند تا حادثه ای همچون دوران 8سال دفاع مقدس تکرار نشود و به روزهای قبل برنگردیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی