منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۲۸
شناسه خبر: 312505
گروه :خبر
1-2547

رئیس بنیاد ایران شناسی بیان کرد: خلیج فارس آبراهی سیاسی و اقتصادی است و تامین امنیت آن تاثیر مثبت بر امنیت جهان دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ آیت الله سید محمد خامنه ای، رئیس بنیاد ایران شناسی در  همایش بین المللی خلیج فارس در جزیره قشم گفت: خلیج فارس آبراهی سیاسی و اقتصادی است و تامین امنیت آن تاثیر مثبت بر امنیت جهان دارد.

 
وی افزود: برحسب حکم تاریخ و با تایید حقوق بین المللی که امروز مورد قبول جهانیان است، خلیج فارس از 2 هزار 500 سال پیش به نام ایران شناخته شده است.

 
رئیس بنیاد ایران شناسی  با تبیین اهمیت بالای خلیج فارس گفت: ماموریت این آبراه تامین و ارتقای امنیت و رفاه مردم است و باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد تا مردم این ناحیه و کشور زندگی خوبی داشته باشند.

 

 

خامنه ای بیان کرد: بدون تردید مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در هر نقطه ای که باشند به فکر مناطق دور دست کشور هستند و برای آنها دل می سوزانند.

 
وی خاطرنشان کرد: سفر به جزیره قشم در همفکری و نزدیک شدن دل ها بین ملت های ایرانی و غیرایرانی منطقه موثر است و این حرکت ها گام های کوچک اما مهمی است که می تواند نقش مهم سیاسی و بین المللی این منطقه را تبیین و امنیت منطقه را حفظ کند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت