منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
شناسه خبر: 311708
گروه :خبر
15-10-17-18249BBC 3

قاچاق کالا و ورود کالاهای غیرضروری یک خطر بزرگی برای کشور است که باید برای حمایت و از تولیدات داخلی با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز مبارزه کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از قشم آزاد ، خلیج فارس که در سالیان نه چندان دور در آن داد و ستدهای غیرقانونی و غیر ضروری زیادی با کشورهای همسایه می شد امروز باید نقش دیگری به خود بگیرد و به جای واردات کالای قاچاق باید آبراهه صادرات کالاهای قانونی باشد .

نقش خلیج فارس در توسعه آسیا و واکاوی اهمیت خلیج فارس در تجارت و توسعه یکی از مباحثی  است که از دیرباز به آن پرداخته اند به طوری که برخی از تجارهای بزرگ‌‌‌‌‌؛خلیج فارس را باب تجاری جهان می نامند .

 

خلیج فارس که می تواند نقش موثری به عنوان آبراهه اقتصاد در ایران داشته باشد این روزها با ورود کالاهای قاچاق این آبها را به آبراهه قاچاق تبدیل کرداست به گونه ای که ناجی اقتصاد کشور دیگر شده است .

 

شهرت و ظرفیت خلیج فارس به حدی است که بسیاری از تجاران بزرگ آن را باب تجاری جهان می داند در ایران از این ظرفیت برای منفعت کشورهای دیگر استفاده شده است و در سالی که گذشت حرکتی برای سوی اقتصاد مقاومتی نداشته است .

 

نخستین اثر سوء قاچاق کالا و ارز، تصاحب کالاهای خارجی بر بازار داخلی است که می تواند تولیدات داخلی را تحت شعاع قرار دهد همچنین قاچاق باعث می شود تا چرخه اشتغال از تولید محصولات خام، تولید کالا، حمل و نقل، توزیع، فروش، خدمات پس از فروش و … مختل شود چرا که با احاطه کالاهای خارجی بر بازار، بازار خرید تولیدات داخلی کساد می شود که این می تواند ضربات جبران ناپذیر فرهنگی، اجتماعی و حتی جامعه شناسی به کشور وارد سازد چرا که همه ما با عواقب پدیده هایی مانند از دست دادن شغل، حاشیه نشینی، بزهکاری و … بر اثر فقدان فرصت شغلی آشنا هستیم.

این در حالی است که حجت الاسلام رضا جوکار‏ امام جمعه شهرستان قشم در همایش بین المللی “خلیج فارس، ظرفیت ها و چالش های پیش روی”  در محل پارک زیست فناوری خلیج فارس جزیره قشم، اضافه کرد: در این حوزه علاوه بر تکیه بر نام خلیج فارس، باید از منافع بسیار زیاد این خلیج نیز بهره برد.

 
وی با بیان اینکه در این منطقه از کشورمان شاهد فقر و محرومیت هستیم، تاکید کرد: با استفاده از ظرفیت ها و منافع خلیج فارس نباید در کشور و این منطقه شاهد فقر و محرومیت باشیم.

 
حجت الاسلام جوکار با بیان اینکه در سال های گذشته منطقه آزاد نتوانست گام های صحیح در رفع فقر و بهره مندی مردم از ظرفیت های خلیج فارس بردارد، گفت: امروز در منطقه آزاد قشم مردانی از جنس اقدام و عمل مشغول خدمت هستند .

 
امام جمعه قشم یادآوری کرد: این آبراه به گواه تاریخ، خلیج فارس بوده و خواهد بود و از نگاه ما ساحل نشینان این خلیج متعلق به همه است و آن را خلیج صلح، دوستی و ثبات می خواهیم.

 
وی تاکید کرد: با این حال اگر کشورهای حاشیه خلیج فارس به جای وحدت و قرار گرفتن در کنار ایران اسلامی، کنار دشمنان بایستند جواب آن ها را خواهیم داد.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان