منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
شناسه خبر: 350110
گروه :خبر
IMG_2644

مبلغ مذهبی رودان با بیان اینکه خلقت و ازدواج در یک مسیر قرار دارد افزود: اولین هدف ازدواج سکنا و آرامش معرفی شده است و در این مسیری که انتخاب شده، انسان باید به آرامش برسد، یعنی مقدمات ازدواج طور باشد که به آرامش ختم شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ همزمان با حلول ماه ذالحجه و فرار رسیدن سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، مراسمی با عنوان جشن پیوند در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان رودان برگزار شد.

حجت الاسلام احمد فاضل پور مبلغ مذهبی شهرستان رودان در مراسم جشن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) که شب گذشته در محل عباسیه مسجد حضرت ابوالفضل(ع) رودان برگزار شد با اشاره به خلقت انسان و ازدواج از منظر قرآن، گفت: قرآن کریم می فرماید ما انسان را بیهوده خلق نکرده ایم، و هدف از خلقت عبادت است، یعنی اگر انسان ازدواج کند به عبد خداشدن می رسد.

وی با بیان اینکه خلقت و ازدواج در یک مسیر قرار دارد افزود: اولین هدف ازدواج سکنا و آرامش معرفی شده است و در این مسیری که انتخاب شده، انسان باید به آرامش برسد، یعنی مقدمات ازدواج طور باشد که به آرامش ختم شود.

فاضل پور با اشاره با آیه “و مِن آیاته أنْ خلق لکم مِن أنفسکم أزواجاً لتسکنوا إلیها، ادامه داد: از آن جا که ادامه پیوند زن و شوهر نیاز به جاذبه و کشش قلبی دارد،به دنبال آیه می فرماید:”ودر میان شما مودت و رحمت آفرید(و جعل بینکم مودهًْْ و رحمهًْْ)، یعنی اگر محبت علاقه دورنی بود تبدیل به موددت می شود و باید این موددت به بیرون کشیده شود.

مبلغ مذهبی رودان اضافه کرد: ما باید مسجد را با ازدواج جوان ها وفق دهیم، متأسفانه بعضی از جوان های مذهبی و مسجدی ما به محض اینکه ازدواج می کنند مسجد را رها می کنند، علت اصلی این معضل، انتخاب بد همسر است، و بعد شاهد طلاق در خانواده ها می شویم.

وی با اشاره به آمار بالای طلاق در جامعه، خاطرنشان کرد: ما نباید تنها به حضور جوان ها در مسجد اکتفا کنیم، بلکه باید ذهن و فکر جوان ها را هم مسجدی کنیم، اگر می بینیم طلاق در جامعه است بخاطر اینکه بچه هایمان را مسجدی بار نیاوردیم.

در ایتدای این مراسم سوره الرحمن که به عروس قرآن معروف است توسط حاضرین به صورت دسته جمعی تلاوت شد و همچنین مداح اهل بیت علی حسن زاده در مدح و ثنای بانو حضرت فاطمه(س) و حضرت علی (ع) به مداحی پرداخت.

همچنین به تعدادی از خانواده های حاضر در این جشن هدایای از طرف هیئت امناء مسجد ابوالفضل(ع) به رسم یادبود اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت