منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۰
شناسه خبر: 353566
گروه :خبر
آشوری

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه خلا آماری در برنامه ریزی هاتاثیرگذار است گفت: مردم با ارائه اطلاعات درست به ماموران سرشماری عمومی نفس و مسکن 95 نقش مهمی در توسعه استان خواهند داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد آشوری در جلسه ستاد سرشماری عمومی و نفوس مسکن 95 که در سالن جلسات سازمان برنامه و بودجه هرمزگان برگزار شد، با تاکید برتهیه و تدوین طرح آمایش سرزمینی در استان هرمزگان بیان داشت: یکی از اساسی ترین مسائلی که پیش از این در کشور از آن غفلت شده است سند آمایش سرزمینی کشور است. تهیه این سند می تواند یک یادگار ماندگار از دولت یازدهم باشد.

وی عنوان کرد: در سند آمایش سرزمینی تنگناها، مزایا و چالش های هر منطقهشناسایی می شود و اگر خلاء آماری داشته باشیم نمی توانیم توسعه و برنامهریزی مطلوب و متناسب با نیاز جامعه داشته باشیم.

آشوری اظهارداشت: در حوزه منابع غنی، همچون معادن، دریا، اراضی مستعدکشاورزی و دامپروری داریم اما در برون داد موضوع توسعه لازم محقق نشدهاست.

وی با بیان این نکته که توسعه و تربیت نیروی انسانی یکی از پایه های چهارپایه توسعه است، خاطرنشان کرد: بخشی از ضعف ما در فهم مشترک توسعه است،زیرا در مسائل و موضوعات مختلف توسعه فهم مشترکی نداریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: بندرعباس قطب جذب جمعیت شده است.درنگاهی بهوضعیت حاجی آباد در شمال استان، میناب و رودان و بشاگرد در شرق استان و
بندرلنگه و سایر شهرها در غرب استان متوجه بی عدالتی در توزیع منابع مالیو ارائه خدمات زیربنایی هستیم. همچنین در استقرار بنگاه های اقتصادی دراستان هم غفلت شده است.

وی با بیان اینکه در رویه تصمیم گیری ها یک اشتباه داشته ایم، عنوان کرد:تهیه و تدوین سند آمایش سرزمینی می تواند در برنامه ریزی ها و تصمیم گیریها کمک رسان مدیران و مسئولان ارشد استان و کشوری باشد. اگر بخواهیمتغییری هوشمندانه داشته باشیم باید توجه جدی به سند آمایش سرزمینی شود.

آشوری خاطرنشان کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 می تواند مقدمه و پایهاصلی تصمیم گیری ها باشد و نقش موثری در برنامه ریزی توسعه استان درآینده داشته باشد.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی