منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۰۹
شناسه خبر: 355876
گروه :خبر
unnamed

خط کشتیرانی مسافری و تجاری بندرعباس – بندرخصب با حضور استاندار هرمزگان، وزیر صنعت و تجارت عمان و قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران راه اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ پس از تمدید چندباره خط گردشگری و مسافری بندرعباس _خصب با حضور وزیر راه و شهرسازی در بندرعباس افتتاح شد.
با توجه به روابط نزدیک هرمزگان و مسندم پیش بینی می شود صنعت گردشگری دریایی و زمینه سرمایه گذاری در این زمینه فعال شود…

جاسم جادری استاندار هرمزگانبا بیان اینکه با راه اندازی خط مسافری و تجاری میان دو کشور ایران و عمان، روابط دیپلماتیک دو کشور گسترش می یابد،گفت:در حال حاضر یک شناور عمانی کار تردد مسافران در این خط مسافربری دریایی را با هزینه هر نفر ۶۰ ریال عمانی معادل حدود ۶۰۰ هزار تومان ایران انجام می دهد که شناورهای ایرانی هم برای این منظور اعلام آمادگی کرده اند.

وی طول مسیر دریایی بندرعباس تا بندر خصب را حدود ۱۱۴ کیلومتر اعلام کرد و افزود: امکان سفر با خودرو شخصی نیز در این خط مسافری به هر دو کشور عمان و ایران فراهم است.

گسترش روابط تجاری و گردشگری ایران و عمان با محوریت هرمزگان

علی بن سعودی السنیدی، وزیر صنعت و تجارت عمان با بیان اینکه روابط تجاری و گردشگری ایران و عمان با محوریت استان هرمزگان و استان مسندام گسترش می یابد، گفت: خط مسافربری و تجاری بندرعباس – بندرخصب با هدف گسترش روابط گردشگری ایران و عمان راه اندازی شد.

وی با اشاره به  روابط دوستانه و تاثیرگذار کشور ایران و عمان اظهار کرد: شناورهای فله بر با هدف حمل و نقل مواد اولیه معدنی و سایر اقلام مصرفی میان دو کشور ایران و عمان از طریق استان هرمزگان و استان مسندم عمان شکل خواهد گرفت.

unnamed unnamed unnamed unnamed

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است