منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۷
شناسه خبر: 279728
گروه :خبر
13940723000162_PhotoA

امام جمعه مشهد با بیان اینکه اختلاف ما با دنیای غرب و سکولار اختلاف در اصل و مبنا است، گفت: اگر کسی که با رهبری زاویه دارد، وارد مجلس شود، نیروی گزینش شده دشمن در مجلس خواهد بود که آن زمان، زمان آغاز «جاسوس‌سازی» دشمن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم الهدی عصر امروز در همایش پیشکسوتان زن انقلابی که در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: مسئله‌ای که امروز در دنیا، ما به عنوان بخشی از حقوق بشری با آن مواجه هستیم و برای آن در ستیز با اندیشه‌های مادی و سکولار جامعه جهانی قرار گرفته‌ایم در نوع شناخت شخصیت زن و تامین حقوق خواهران در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی است.

خطیب جمعه مشهد افزود: دشمنان اسلام سعی می‌کنند که در بینش‌های دینی موقعیت زن را از یک حق و حد انسانی تنزل بدهند.

وی بیان کرد: بینش‌های مدرنسیم و لیبرالسیم نسبت به انسان تفکری دارند که در این صورت انسان نوعی از حیوانات است به طوری که تمام موقعیت‌های وجودی عرصه زندگی انسان را در حد یک جانور تنزل می‌دهند، لذا باید گفت انحرافات تربیتی متاسفانه در جامعه ما به صورت کورکورانه از قبل وجود دارد و دستگاه‌های تربیتی و رسانه‌ای ما هم به آن دامن می‌زند که مصداقش مجسم کردن زندگی انسانی در شکل و قالب حرکت‌های حیوانی است.

آیت‌الله علم‌الهدی با انتقاد از برخی برنامه‌های تلویزیونی، تاکید کرد: اینکه در برنامه‌های کودک انسان‌ها را در شکل حیوانات می‌بینیم نشان از یک انحراف شدید و وقیح تربیتی بر حسب بینش مدرنیسم و مدرنیته دارد که باید گفت بر اساس همین بینش حقوق و حدود زن هم ارزیابی می‌شود و با این رویکرد در زندگی حیوان آزادی در خوردن، آشامیدن، لذت بردن و اجرای نفسانیات وجود دارد که این تفکر می‌گوید این مباحث باید در زندگانی انسان پیاده شود و لذا شما مشاهده می‌کنید مجموعه مکاتب مادی سکولار و مدرنیسم در حوزه‌های ارتباط، اقتصاد، سیاست و اخلاق با همین شکل بنیان گذاشته شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در جوامع سکولار مسئله پوشش و حجاب برای زن یک اصل کاملا غیر انسانی تلقی می‌شود لذا اگر یک مکتب به زن بگوید تو دارای محدودیت هستی و نباید زیبایی‌ها و جاذبه‌های خودت را در معرض نمایش بگذاری آنگاه آن مکتب ضد حقوق و حدود بشر از دیدگاه جریانی می‌شود که انسان را حیوانی از حیوانات می‌داند.

وی خطاب به جمع حاضر تاکید کرد: اختلاف ما با دنیای غرب و سکولار اختلاف در عمل نیست بلکه در اصل و مبناست، آنچه امروز باید به دختران اندیشمند کشور در عرصه ارتباطات اجتماعی و توسعه یافته امروز منتقل کنیم، یک واقعیت از نظر فرهنگ دینی است.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: اختلاف ما با غرب به نوع نگاه به انسان است لذا اگر وقتی گفته می‌شود بانوان ما باید حجاب خود را در عرصه‌های مختلف حفظ کنند، بیان می‌شود که آن فرد افراطی متحجر است که نمی‌خواهد زن آزاد باشد.

وی با بیان اینکه بی‌بند و باری زن ‌یا حجاب مرتبط با مبنای فکری آن فرد است، ادامه داد: تفکری وجود دارد که می‌گوید انسان همچون حیوانات است اما در مقابل نگاهی وجود دارد که می‌گوید انسان خلیفه‌الله و یک فرمانده در عرصه وجود است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اگر انسان را از دید حاکمیت مخلوق خدا نگاه کنیم، توده‌ای از ظرفیت و استعداد انسانی و روحانی است، این انسان سازنده موجودی در رأس هستی به عنوان اشرف مخلوقات است لذا این استعداد او برای تامین لذت نیست بلکه سرمایه‌ای است که با حیوان قابل قیاس نیست.

وی با بیان اینکه بازار فرهنگ کشور باید برای تهاجم صورت گرفته آماده شود، اظهار کرد: تفاوت یک خانم باحجاب با زنی بدحجاب لاابالی در مبنای فکری است چراکه نگاه اول بر مبنای نگاه انسانی است و نگاه دوم، انسان را همتراز حیوان می‌بیند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به حماسه 22 بهمن بیان کرد: مسئله انتخابات حماسه دومی است که در کنار حماسه 22 بهمن معنا پیدا می‌کند، حماسه 22 بهمن امسال، یک مانور شعاری در بعد حضور در صحنه نظام است اما مانور ما در انتخابات، یک مانور عملی است لذا حداکثر فعالیت شما باید در توسعه مشارکت انتخابات باشد.

وی به وجود خطر نفوذ در جریان انتخابات امسال اشاره و اظهار کرد: از آنجا که خطر نفوذ دشمن در مجلس وجود دارد باید مراقب بود افرادی که با رهبری زاویه دارند به مجلس راه پیدا نکنند.

خطیب جمعه مشهد در پایان عنوان کرد: اگر کسی که با رهبری زاویه دارد، وارد مجلس شود، نیروی گزینش شده دشمن در مجلس شورای اسلامی خواهد بود که آن زمان، زمان آغاز «جاسوس‌سازی» دشمن است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد