منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۲۴
شناسه خبر: 193982
گروه :خبر
خشکسالی

رئیس اداره محیط زیست بستک با اشاره به تهدیدزا و موانع پیش روی محیط زیست بستک افزود:شکار غیر مجاز ، خشکسالی های چند سال اخیر و کمبود نیروی اجرایی در شهرستان از عوامل مهم و اثرگذار بر روی محیط زیست به شمار می روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسنی هرمز به نقل ازجهانگیریه  سالارحسینی، رئیس اداره محیط زیست شهرستان بستک گفت:منطقه حفاظت شده پرزوئیه در شمال شهرستان به مساحت 123 هزارو 101هکتار می باشد که دارای تنوع زیست گیاهی و جانوری به همراه ارزشهای زیباشناسی، تعدیل هوا در ارتفاعات و زیستگاه بسیاری از گونه های حیوانات و پرندگان وحشی و شکاری است.
وی با اشاره به تهدیدزا و موانع پیش روی محیط زیست بستک افزود:شکار غیر مجاز ، خشکسالی های چند سال اخیر و کمبود نیروی اجرایی در شهرستان از عوامل مهم و اثرگذار بر روی محیط زیست به شمار می روند.

سالار حسینی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص اقلیمی و ظرفیت محدود شهرستان تعداد زیاد مرغداری و وجود چند کارخانه بزرگ معدن و کشتارگاه مخاطرات زیست محیطی شهرستان است.

وی فرهنگسازی را راهکارها جلوگیری از تهدیدات حوزه محیط زیست دانست و تصریح کرد:گروه های ngo و سازمانهای مردم نهاد در این شهرستان در زمینه محیط زیست  بعنوان سرمایه های بزرگ شهرستان نام برد.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت