منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۸
شناسه خبر: 314163
گروه :خبر
hormoz

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه 70 درصد مردم هنوز از خدماتی که اورژانس اجتماعی ارائه می دهد، اطلاع ندارند، گفت: مردم می توانند هرگونه خشونت خانگی مانند کودک آزاری و همسرآزاری را به سامانه اورژانس اجتماعی با شماره تماس 123 اطلاع دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حبیب الله مسعودی فرید تصریح کرد: کارشناسان حاضر در اورژانس اجتماعی می توانند نسبت به شناسایی به موقع موارد خشونت خانگی با تماس های مردم یا آسیب دیدگان، اقدام کرده و مددکاران کمک های لازم را در این زمینه انجام می دهند.

وی گفت: مراکز اورژانس اجتماعی اکنون بویژه در مراکز استان ها با مشکل مجوز استخدام نیروی کاری روبرو هستند، بطور مثال در مراکز استان ها برای راه اندازی اورژانس اجتماعی، مراکزی ایجاد کرده ایم اما هنوز مجوز استخدام نیرو نداریم.
مسعودی فرید یادآور شد: برنامه آشنایی هرچه بیشتر مردم با شماره تماس 123 را امسال با جدیت و اهتمام بیشتری دنبال می کنیم تا همه مردم در سراسر کشور خط تلفن یک، دو، سه را به خوبی بشناسند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: برای کنترل و کاهش خشونت خانگی چندین راهکار داریم که یکی از آنها در حوزه پیشگیری، شامل آموزش های پیش از ازدواج و زندگی خانواده است.
مسعودی فرید تاکید کرد: اجرای اینگونه برنامه ها می تواند در کنترل و کاهش خشونت های خانگی بسیار کمک کننده باشد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: برای کاهش خشونت های خانگی همچنین لازم است که لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان که چند سالی در مجلس شورای اسلامی مانده، لایحه جدید آن هرچه زودتر مراحل تصویب خود را در کمیسیون قضایی مجلس طی کند.
مسعودی فرید افزود: در این لایحه، وظایف زیادی به سازمان های مختلف بویژه سازمان بهزیستی اعطا شده است؛ سازمان بهزیستی با تصویب این لایحه، قدرت بیشتری پیدا کرده و می تواند مداخلات بهتری در موارد خشونت علیه کودکان و نوجوانان داشته باشد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: برای کاهش و کنترل خشونت خانگی و دیگر آسیب های اجتماعی باید حمایت های ساختاری، نرم افزاری و اعتباری بیشتری از این سازمان صورت گیرد.
مسعودی فرید تاکید کرد: اعتبار سازمان بهزیستی باید سالانه افزایش پیدا کند.

وی گفت: آماری از خشونت های خانگی در کشور نداریم اما مطالعه ای در این زمینه در سال 88 انجام شده که آمار آن منتشر نشد.

مسعودی فرید افزود: تعریف های متفاوتی از خشونت خانگی بر اساس شاخص های «از ابتدای زندگی زناشویی تاکنون» یا «طی سال گذشته» یا «طی سه ماه گذشته» وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: خشونت های خانگی در همه جای دنیا کمابیش وجود دارد، بطور مثال در نیوزلند کمپینی وجود دارد به نام «اوضاع خوب نیست»(its not ok) تا مردم بتوانند خشونت های خانگی را اطلاع رسانی کنند.

مسعودی فرید بر ضرورت ایجاد یک سیستم جامع برای ثبت خشونت های خانگی در کشور تاکید کرد و گفت: البته در کنار این سیستم باید آموزش ارتقای سلامت روانی و اجتماعی مردم نیز مورد توجه قرار گیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است