منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۰
شناسه خبر: 241002
گروه :خبر
IMG-20150311-WA0108

معاون عمرانی استاندار با اشاره به خسارت 303 میلیاردی راهها و 330 میلیارد به آب منطقه استان بیان کرد: مجموع خسارات استان یک هزارو 426میلیارد ریال برآورد شده در حالی که میزان اعتبار های تخصیص یافته به استان تنها 30 درصد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جلسه ستاد بحران استان هرمزگان با حضور محمد باقر نوبخت، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور به اتفاق هیأت همراه در استانداری هرمزگان تشکیل شد.

 

یک هزارو 426میلیارد ریال خسارت ناشی از سیل در هرمزگان
دالمند، معاون عمرانی استاندار هرمزگان با اشاره به خشکسالی های 18 ساله استان هرمزگان گفت: بارندگی های چند روز اخیر گستره وسیعی از استان را در بر داشته که سیستم آبیاری ، بندها و سد ها را مرتفع کرده است.

 

 

 
دالمند با بیان اینکه حوادث طبیعی و اقلیمی مانند سیل، زلزله، طوفان و بیماری های نباتی در استان وجود دارد، اظهار کرد: در سال های گذشته 2هزارو 382 زلزله در استان رخ داده و سیل های مخربی در سالهای 83 و 88 خسارات زیادی را به استان وارد کرده است.

 

 

 
وی افزود: بارندگی های 4 روز گذشته در استان بخش های وسیعی را تحت تاثیر قرار داده که شهرستان میناب با 170 میلیمتر بیشترین میزان بارش را به خود اختصاص داده است.

 

 

 
معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه خسارت های ناشی از سیل در منطقه تصریح کرد:تاکنون 15 نفر جان خود را از دست داده اند، 200 واحد شهری و 140 واحد روستایی آسیب دیده است.

 

 
وی با اشاره به خسارت 303 میلیاردی راهها و 330 میلیارد به آب منطقه استان بیان کرد: مجموع خسارات استان یک هزارو 426میلیارد ریال برآورد شده در حالی که میزان اعتبار های تخصیص یافته به استان تنها 30 درصد اعتبارات است.

 

 

معوقات بانکی مهم ترین دغدغه کشاورزان هرمزگانی
ناصر حیدری پوری، مدیر کل جهاد کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به معوقه 440 میلیاردی کشاورزان به بانکها اظهار کرد:از میزان معوقع بانکها 241 میلیارد تومان سود و مابقی اصل تسهیلات است که کشاروزان استان را با مشکل مواجهه کرده است.

 

 

 
وی با بیان اینکه از سال 89 هیچ اعتباری برای مبارزه با بیماری جاروک جادوگر در استان لحاظ نشده است، گفت:20 هکتار از مزارع سطح زیر کشت استان به محصول لیمو اختصاص دارد که 13 هزار هکتار آن امحا شده و تاکنون فرایند جایگزینی صورت نگرفته است.

 

 

 

 

حیدری پوری با اشاره به پروژه های نیمه تمام استان درزمینه تامین آب خاطرنشان کرد: اگر سازه مطابق با طرح های آبخیزداری طراحی شود و از ریزش شود، تا 20میلیون متر مکعب از آب را می توان ذخیره سازی کرد.

 

 

بیش از چهارتن محصول میگو در اثر بیماری لکه سفید تلف شدند
جانباز، مدیر کل سازمان دام پزشکی استان هرمزگان با اشاره به شیوع بیماری لکه سفید میگو در استان اظهار کرد:لارو های آورده شده از بوشهر عامل بیماری بود که با شناسایی بموقع 4تن و نیم از میگوهای بندر مقام تلف شدند.

 

 

 
وی تصریح کرد: اعتبارمورد نیاز استان برای پیش گیری از شیوع بیماری لکه سفید 600 میلیون تومان است

 

 

 

خسارت 21 میلیاردی سیل به تاسیسات آب و فاضلاب هرمزگان
خادمی، مدیرعامل آب فاضلاب استان با اشاره به خسارت بارندگی به آب و فاضلاب شهری گفت: کانال های جمع آوری آب سطح شهری در بندرعباس وجود ندارد که این مسئله باعث آسیب تاسیسات تصفیه خانه ها می شود.

 

 
وی با بیان اینکه بخش آب استان 21 میلیارد و 790 تومان آسیب دیده است، افزود: خسارت ها در بخش فاضلاب 15 میلیارد تومان است که تاسیسات آب و فاضلاب را با مشکل مواجهه کرده است.

 

 

11 پل نیمه تمام در هرمزگان منتظر اعتبار است
دستوان، مدیر کل راه و ترابری استان هرمزگان اظهار کرد: تنها 10 درصد از روستاهای کوشاه احمدی در حاجی آباد و بخش های بشاگرد جاده وجود دارد که می طلبد مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

 

 

 

 
وی با بیان اینکه بیشترین آسیب های بارندگی در پل رودان و شهرستان بشاگرد است، تصریح کرد: 11 پل بزرگ مانند شهر زیارتعلی در دست ساخت است که به دلیل کمبود اعتبار رها شده لذا نیازمند اعتبارات ویژه است.

 

 

 

کسری بودجه 37 میلیارد تومانی در هرمزگان

 
جاسم جادری، استاندار هرمزگان با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد استان و توسعه شتابان هرمزگان تصریح کرد:با گذشت 38 سال از انقلاب هنوز محرومیت در بشاگرد و کوشاه نمایان است.

 

 

 

 
وی افزود:طبق قانون 50 درصد مازاد درآمد هر استان برای ایجاد انگیزه به هر استان برگرداننده می شود که تنها 10 درصد آن به عنوان نقدینگی به استان اختصاص داده شده است.

 

 

 

 

جادری تصریح کرد: برای استان هرمزگان اعتبار ابلاغ می شود اما نقدینگی داده نمی شود و در اعتبارات جاری استان 37 میلیارد تومان کسری بودجه وجود دارد.

 

 

 
وی با اشاره به مطالبه 5میلیارد و 600 میلیونی نیروی دریایی ارتش از استانداری هرمزگان بیان کرد:بر اساس قانون شرکت نفت فلات قاره موظف است40 درصد از عوارض ارزش افزوده را به هرمزگان پرداخت کند اما تمام عوارض خود را به استان بوشهر پرداخت می کند که نیازمند است برای حل مشکلات استان مساعدت شود.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری