منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲
شناسه خبر: 236117
گروه :خبر
13940810000180_PhotoA

به تازگی ۱۳ فروند بوئینگ 400ـ737 خریداری شده است که ۳ فروند آن متعلق به شرکت هواپیمایی کاسپین، ۲ فروند متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان و ۸ فروند متعلق به شرکت هواپیمایی «نسیم» است که دو فروند آن فردا شب وارد کشور می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک منبع آگاه اظهار داشت: هشتم آبان امسال، یک فروند هواپیمای AVRO از نسل هواپیماهای BAE انگلیسی وارد کشور شد که توسط شرکت هواپیمایی ماهان خریداری شده است.

وی افزود: همچنین دو فروند بوئینگ 400ـ737، تا فردا شب از یک کشور اروپایی وارد ایران می‌شود.

وی ادامه داد: این دو فروند بوئینگ 737 ‌توسط یک ایرلاین جدید به نام «نسیم» که به‌ تازگی تأسیس شده، خریداری شده است.

وی با بیان اینکه مرکزیت ایرلاین مذکور در اصفهان است، اظهار داشت: شرکت هواپیمایی «نسیم» 8 فروند هواپیما خریداری کرده است که 2 فروند آن تا فردا شب وارد کشور می‌شود.

وی توضیح داد: شرکت هواپیمایی «نسیم» حاصل جوینت گروهی از آژانس‌هایی است که بیش‌ترین چارتر مسیر نجف را آنها انجام می‌دهند؛ در حال حاضر ایرلاین مذکور با نام تجاری «بهشت نسیم امین»‌ چارتر می‌کند.

وی افزود: این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است که تا 22 بهمن ماه امسال پروازهای خود را راه‌اندازی خواهد کرد، اما به نظر می‌رسد فروش بلیت آنها به ایام نوروز 95 برسد.

وی بیان کرد: شرکت هواپیمایی «نسیم» برنامه‌ریزی کرده است هر دو ساعت پرواز در مسیر مشهد داشته باشد تا اگر کسی هم پرواز خود را از دست داد، با پرواز بعدی بدون پرداخت هزینه اضافی جابه‌جا شود.

این منبع آگاه با اشاره به خرید 13 فروند بوئینگ 737 برای کشور توضیح داد: درواقع 13 فروند بوئینگ 400ـ737 خریداری شده است که 3 فروند آن به شرکت هواپیمایی کاسپین می‌رسد، 2 فروند از این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان و 8 فروند متعلق به شرکت هواپیمایی «نسیم» است.

وی با بیان اینکه بوئینگ‌های 737 هواپیماهای بسیار بهره‌وری است، گفت: این هواپیما در یکی از این شرکت‌های هواپیمایی ایران، روزانه 10 تا 11 ساعت پرواز می‌کند و این بسیار مطلوب است، درحالی که سال ساخت آن 1992 میلادی است.

وی اظهار داشت: همه این بوئینگ‌های خریداری شده تولید سال‌های 1995 تا 2000 میلادی هستند که موافقت اصولی و مجوز پذیرش هواپیما‌ها اخذ شده است.

وی افزود: تهیه همه این هواپیماها در قالب «خرید» است و اصلاً اجاره به شرط تملیک نداریم؛ در شرایط پس از تحریم است که موضوع اجاره به شرط تملیک هواپیما بیش‌تر نمود می‌یابد.

وی با بیان اینکه هواپیماهای مذکور اغلب دارای سن 15 سال به بالا است، در پاسخ به این گفته که وزیر راه و شهرسازی الزام کرده است‌ هواپیماهای با سن بالای 15 سال وارد ناوگان هوایی کشور نشود، گفت: خرید این هواپیماها و موافقت‌نامه‌های اصولی آن پیش از تصویب این قانون انجام شد، البته قابل ذکر است که موضوع اصلی درباره یک هواپیما، تأمین قطعات آن است؛ چندان مهم نیست هواپیما چه سنی داشته باشد، اما تأمین قطعه و تضمین شرکت سازنده برای تأمین قطعه، امری ضروری است.

وی افزود: البته تا اقتصاد کشور درست نشود و از این رکود فعلی خارج نشویم و تا نقدینگی مردم افزایش نیابد، قطعاً ورود هواپیماهای نو توجیه مالی و اقتصادی برای ایرلاین‌ها ندارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است