منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
شناسه خبر: 177019
گروه :خبر
81526958-6310634
 

مدیرتعاون روستایی هرمزگان عنوان کرد:

خرید بیش از ۱۸ هزار تن گوجه فرنگی در هرمزگان

مدیرتعاون روستایی هرمزگان گفت: از ابتدای فصل خرید تاکنون بیش از 18 هزارتن گوجه فرنگی بصورت توافقی در قالب تضمینی از کشاورزان هرمزگانی خریداری شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم، سیروس اسدپور،  مدیر سازمان تعاون روستایی استان هرمزگان با بیان اینکه برداشت محصول گوجه‌فرنگی در استان همچنان ادامه دارد ، گفت: از 5 اسفندماه سال‌ گذشته که محصول گوجه‌فرنگی در استان هرمزگان روی دست کشاورزان مانده و قیمت آن در مزرعه افت زیادی پیدا کرده بود با ایجاد 10 مرکز خرید در این هرمزگان خرید حمایتی گوجه‌فرنگی را آغاز کردیم.

وی افزود: در این 10 مرکز خرید گوجه مازاد کشاورزان را جمع‌آوری و چون امکان تبدیل آن به رب وجود داشت به کارخانه های طرف قرداد در اصفهان و شیراز ارسال تا محصول خریداری شده تبدیل به رب شود ضمن اینکه رب تولیدشده یا صادر و یا مصرف داخل می‌شود.

اسدپور با بیان اینکه طی 35 روز خرید حمایتی گوجه‌فرنگی(تا 10فروردین) حدود 18 هزار تن گوجه خریداری و به کارخانه‌ها منتقل شد، گفت: با این اقدام عرضه این محصول را به بازار کاهش داده شد تا قیمت آن تنظیم شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان هرمزگان با اشاره به 10 مرکز خرید در سطح استان بیان کرد: در شهرستان‌های مختلف برای خرید گوجه فرنگی مراکز تجهیز شد و بیشترین میزان خرید از سوی مرکزهشتبندی با 7هزار تن گوجه فرنگی انجام شد و کمترین خرید نیز در شهرستان بندرلنگه صورت گرفت.

اسدپور ادامه داد: خریدها عمدتا در سبد و بخش کمی به صورت فله‌ای با قیمت ۳۰۰ تومان در سر مزرعه انجام شد که این اقدام باعث ایجاد رضایت‌مندی در بین کشاورزان شد.

وی با اشاره به اینکه برداشت گوجه فرنگی در استان همچنان ادامه دارد افزود: با توجه به عدم پرداخت یارانه حمل از طرف دولت مباشرین طرف قرارداد قادر به ادامه خرید نبوده ولی مکاتبات لازم انجام شده و امیدواریم با پرداخت کرایه حمل بزودی مجوز خرید گرفته شود.

قیمت گوجه‌فرنگی در ماه‌های پایانی سال گذشته با افت بسیار زیادی همراه بود که این مساله باعث شد زیان فراوانی به تولیدکنندگان این محصول وارد شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است