منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳
شناسه خبر: 276765
گروه :خبر
13920612000288_PhotoA

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه با ۵۰ میلیارد دلار خرج دولت در فرانسه و ایتالیا می‌شد در کشور ۱۰ میلیون شغل ایجاد کرد، گفت: خوب است رئیس‌جمهور به فکر اشتغال مردم ایران باشد نه دیگر کشورها.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، احمد چلداوی استاد تمام دانشگاه علم و صنعت با اشاره به معضلات اقتصادی کشور از جمله بیکاری، اشتغال و رکود حاکم بر کشور، گفت: با 50 میلیارد دلاری که دولت در سفر به ایتالیا و فرانسه برای خرید هواپیما و کالا هزینه کرد می‌شد در کشور 10 میلیون شغل ایجاد کرد.

وی افزود: اگر رئیس جمهور مدعی است که در خرید هواپیماها یک ریال از پول نفت هزینه نکرده است، خوب است که متن قرارداد با ایرباس را منتشر کنند. مطالبی که مسئولان در این رابطه بیان می‌کنند خلاف واقع است. قرارداهایی که در حوزه هواپیمایی با ایران منعقد کرده‌اند، اجاره به شرط تملیک است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در ادامه تصریح کرد: این قراردادها مشکل رکود و بیکاری کشور را برطرف نمی‌کند. خرید هواپیما افتخار نیست که رئیس جمهور ما برای آن به فرانسه سفر کرد.

چلداوی در پایان با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال و رفع گرانی باعث افتخار است، گفت: خرج 50 میلیارد دلار در فرانسه و ایتالیا، بیکاری جوانان را برطرف نمی‌کند. 50 میلیارد دلار هزینه رئیس جمهور در سفر به این دو کشور فاجعه اقتصادی است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است