منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 334230
گروه :خبر
راهپیمایی روز قدس_026

مردم روزه‌دار هرمزگان همراه با مسلمانان سراسر دنیا و ملت قهرمان ایران با حضور در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس با فریادهای رسا، انزجار خود را از جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه نشان دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مردم روزه‌دار هرمزگان همراه با مسلمانان سراسر دنیا و ملت قهرمان ایران با حضور در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس با فریادهای رسا، انزجار خود را از جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه نشان دادند.

 

ساعت11 صبح امروز روزه‌داران هرمزگانی همراه با مسلمانان سراسر دنیا با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود را از رژیم اشغالگر قدس نشان دادند و اعلام کردند که  ملت ایران یار مظلوم و دشمن ظالم است.

راهپیمایان هرمزگانی با شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»،«مرگ بر انگلیس»، و دست‌نوشته‌هایی با مضمون «خدا قدس شریف را آزاد خواهد کرد»، «نماز عید فطر را در قدس آزاد شده خواهیم خواند»، «رژیم صهیونیستی به دنبال نسل‌کشی در غزه است»، «مسلمان می‌میرد سازش نمی‌پذیرد»، «هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام» به سمت میعادگاه نماز جمعه حرکت کردند.

*نماد چهره‌های کودکان شهید فلسطینی در دست راهپیمایان روز قدس

 راهپیمایان روز جهانی قدس در هرمزگان نمادهایی از کودکان شهید فلسطینی را به نشانه اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی حمل می‌کنند. بنا بر این گزارش، در این نمادها بر کودک‌کشی رژیم جنایتکار صهیونیستی تأکید شده است.

*به آتش‌ کشیدن پرچم رژیم جعلی صهیونیستی توسط راهپیمایان روز قدس هرمزگان

راهپیمایان روز جهانی قدس در هرمزگان با شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا پرچم رژیم جعلی صهیونیستی  را در چند نقطه  از راهپیمایی به آتش کشیدند.

*نماد تابوت کودکان فلسطینی در دستان راهپیمایان هرمزگانی ها

راهپیمایان روز جهانی قدس در پایتخت نماد تابوت کودکان فلسطینی به شهادت رسیده در پی تهاجم رژیم صهیونیستی به سرزمین غزه را بر روی دستان خود حمل می‌کنند.

 روز قدس سمبل استکبارستیزی در سراسر جهان است

اباذر سالاری ظهر امروز در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار هرمز  اظهار کرد: راهپیمایی امسال جلوه‌گر اراده استوار ملت ایران در حمایت از جریان مقاومت اسلامی در منطقه و جهان است که توانسته با اقتدار در برابر توطئه‌های صهیونیستی ایستادگی کند.

وی افزود: روز قدس به عنوان روز فریاد ملت‌های مظلوم علیه حکومت‌های ظالم بخصوص اسرائیل غاصب است که از ناحیه امام راحل(ره) برای همه ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه به یادگار مانده است و باید هر ساله با شکوه‌تر از سال قبل برگزار شود و امسال نیز شاهد این حضور حماسی مردم در این گرمای طاقت‌فرسا هستیم.

فرمانده سپاه ناحیه بندرعباس ادامه داد: روز قدس سمبل استکبارستیزی در سراسر جهان است و ملت‌های مختلفی از سراسر دنیا در این راهپیمایی حضوری هوشمندانه و آگاهانه می‌یابند تا جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین و لبنان را محکوم کنند.

سالاری تاکید کرد: نام‌گذاری روز قدس از ناحیه امام خمینی(ره) با این هدف صورت گرفت که امام راحل به دنبال خفه‌کردن توطئه‌های صهیونیست‌ها علیه امنیت و وحدت منطقه در نطفه بود تا این آخرین حرکت استکبار برای ساختن کشورهای جعلی مانند اسرائیل باشد و دشمن‌شناسی عمیق امام(ره) را به خوبی در شرایط حاضر شاهدیم.

قدردانی استاندار هرمزگان از حضور گسترده مردم استان در راهپیمایی روز جهانی قدس

استاندار هرمزگان با صدور پیامی از حضور گسترده و دشمن شکن آحاد و اقشار مختلف مردم شریف استان در راهپیمایی روز جهانی قدس قدردانی کرد.

جاسم جادری دراین پیام آورده است:مردم انقلابی، ولایتمدار و مومن استان هرمزگان بار دیگر با حضور چشمگیر در راهپیمایی روز جهانی قدس که یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی است، در دفاع از ملت مظلوم فلسطین و آرمان رهایی قدس شریف حماسه ساز شدند و پایه های کاخ مستکبرین و ظالمان عالم را به لرزه درآوردند.
جادری در این پیام بیان داشته است: بی شک این حضور گسترده حافظان و مدافعان خلیج فارس که با زبان روزه در لبیک به ندای امام راحل و مقام معظم رهبری در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به صحنه آمدند و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند، به جهانیان ثابت می کند که ملت ما همچنان در راه دفاع از آرمان های اصیل انقلابی خود ثابت قدم است و به مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیست های غاصب افتخار می کند.
وی ابراز کرده است: اینجانب از آحاد و اقشار مختلف مردم شریف استان هرمزگان که در تمامی شهرستان ها و مناطق مختلف این استان حضوری گسترده و دشمن شکن را در راهپیمایی روز جهانی قدس رقم زدند قدردانی می کنم و امیدوارم به فضل پروردگار شاهد رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست های غاصب باشیم.

مردم قدر شناس میناب در این روز تاریخی بار دیگر به ندای رهبر عظیم الشان انقلاب و آرمان های امام راحل لبیک گفتند

 

فرماندار میناب به عنوان سخنران ویژه راهپیمایی روز جهانی قدس در میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب گفت: انقلاب اسلامی ایران و هوشیاری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در هویت بخشی دینی به ندای آزادی خواهان و مظلومان عالم موجب شد تمام توطئه های رژیم اشغالگر قدس خنثی شود.

 

 ابوذرمهدی نخعی فرماندار ویزه میناب در جمع مردم شرکت کننده در راهپیمایی روز قدس در میناب گفت:  روز جهانی قدس تنها به مسئله فلسطین نمی پردازد بلکه در این روز هر انسان آزاده ای به میدان می آید و در دفاع از هر مستضعفی خشم و انزجار خود را بر سر هر مستکبری فریاد می زند.

 

معاون استاندار هرمزگان که به عنوان سخنران ویژه راهپیمایی روز جهانی قدس در میناب سخن می گفت، ادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران و هوشیاری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در هویت بخشی دینی به ندای آزادی خواهان و مظلومان عالم موجب شد تمام توطئه های رژیم اشغالگر قدس خنثی شود.

 

نخعی با ذکر گوشه هایی از جنایات رژیم صهیونیستی و بیان این مطلب که ماهیت این رژیم منفور تنها بر پایه ظلم، ستم و جور علیه ملت‌های مظلوم و بی‌پناه است، اظهار کرد: این رژیم پس از اشغال سرزمین فلسطین به دنبال تضعیف غیرت دینی و عادی جلوه دادن پروژه یهودی سازی در این سرزمین بود و در این راستا تا حدودی نیز به موفقیت هایی دست پیدا کردند.

 

فرماندار میناب با بیان این که حضور باشکوه و کم‌نظیر مردم در جای جای ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس برگرفته از رفتاری عالمانه، فاخر و از سر غیرت دینی است، افزود: مردم قدر شناس ایران عزیز در این روز تاریخی یک بار دیگر به ندای رهبر عظیم الشان انقلاب و آرمان های امام راحل لبیک گفتند.

 

نخعی عنوان کرد: رژیم منحوس کودک کش و آدم کش و غاصب صهیونیستی با جنایات گسترده خود روی هر چه سفاک در تاریخ است را سفید کرده است.

 

وی در ادامه با تشریح نحوه شکل گیری رژیم اشغالگر قدس، گفت: تاریخ بشر ۷۰ سال است که شاهد این غده سرطانی است.

 

همه وظیفه داریم از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم

 

شیخ محمد عقیل شیهک زهی امام جمعه اهل سنت جاسک در مراسم پایانی راهپیمایی روز جهانی قدس در مسجد جامع امام علی (ع) شهرستان در گفتگو با خبرنگار مکران نیوز اظهار کرد:دعا کردن برای مظلومین،بالاخص مظلومین فلسطین و بیت المقدس امری بسیار پسندیده است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز لزوم حمایت تمام مسلمین جهان برای دفاع از مسجدالاقصی و قدس احساس می شود، تصریح کرد:ایران اسلامی تنها حامی مسلمین و مظلومین جهان است که صدایش همیشه برای حمایت از مظلومین بلند بوده است.

 

شیهک زهی تاکید کرد: ملت مسلمان با حضور در این راهپیمایی به جهان نشان دادند که امتی واحد هستند و از دین و برادران و خواهران دینی خود دفاع می کنند.

 
وی ادامه داد: بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران با نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس زمینه اتحاد تمامی مسلمان جهان را فراهم کردند.

 
امام جمعه اهل تسنن جاسک عنوان کرد: مسلمانان در این روز نشان می دهند که حتی با زبان روزه نیز آماده دفاع از اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

 

وی در پایان با بیان اینکه پیامبر (ص) در روایتی می فرمایند: هر کسی رفع گرفتاری مومنی را کند و او را به مطلوبش برساند، خداوند خواسته های زیادی از او را برآورده کند که یکی از آن خواسته ها بهشت است و هر کسی اندوهی و مشکلی از مشکلات دنیوی مومنی را برطرف کند خدا در قیامت اندوه هایی را از او برطرف می کند،خاطر نشان کرد:امیدواریم تمامی ملل جهان همچون ملت ایران بیدار باشند و دست مظلومان را بگیرند.

 

یکی از راهبردی ترین اصول نظام مقدس اسلامی دفاع از مظلوم است

 

علیرضا نصری فرماندار شهرستان بندر خمیر در راهپیمایی روز قدس در گفتگو با خبرنگار لوار گفت : حرکت عظیم شما مردم که در حقیقت یادگار گران سنگ معمار کبیر انقلاب است و در حقیقت مشت محکمی به دهان همه دولت های استکباری در راس آن آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است.

 
وی در ادامه افزود: در حقیقت این اجتماع با شکوه شما مصداق آیه 120 سوره توبه است . که هیچ حرکت دسته جمعی که کفار را عصبانی می کند صورت نمی گیرد مگر اینکه برای آن پاداش عمل صالح ثبت شود.

 
نصری اظهار کرد: این سیل خروشان بهم پیوسته برای این است که یکبار دیگر سست بودن و عنکبوتی بودن اسرائیل غاصب را به جهانیان نشان دهیم.

 
فرماندار بندر خمیر خاطر نشان کرد: دفاع از مظلوم به عنوان یکی از اصلی ترین تعالیم اسلامی و به عنوان راهبردی ترین اصول نظام مقدس اسلامی است.

 
علیرضا نصری با بیان اینکه این حرکت دفاع از محور مقاومت اسلامی است گفت : امروز دستان پلید و ناپاک رژیم صهیونیستی و حامی خبیث آن برای به انحراف کشیدن مسئله فلسطین، که به فرموده امام راحل مسئله اول جهان اسلام است و برای به فراموشی سپردن قدس شریف با راه انداختن جنگ و خونریزی در جای جای کشور های اسلامی می خواستند این مسئله را به فراموشی سپرده شود و این اتفاق رخ نداد بلکه روز به روز ملت ها و آزادی خواهان جهان به رفتار های این رژیم کودک کش پی بردند.

 
نصری عنوان نمود: امروز تیر سه شعبه استکبار از کمان رژیم آل سعود به پیکره امت اسلامی نشانه رفته و ملت با هوشیاری و مقاومت مکر آنها را به خودشان باز خواهد گشت و دیری نخواهد شد که قدس عزیز پایدار خواهد شد.

 

روز قدس، روز اراده عمومی ملت است

 

عبدالله قدسی خمیری رئیس شورای اسلامی شهرستان بندر خمیر در  حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفتگو با خبرنگار لوار افزود : دست خدا مردم را در گرمای روز قدس و با دهان روزه به خیابان می آورد . روز قدس یک روز بین المللی است روزی که ملت فهیم و همیشه در صحنه ایران اسلامی به فرمان ولی امر مسلمین در هفته آخر ماه مبارک رمضان برای حمایت از مردم فلسطین به خیابان ها می آیند و بر علیه اسرائسل غاصب و همدستانشان شعار سر می دهند. در راستای این حرکت عظیم ایران اسلامی سایر ملل مسلمان نیز تبعیت می کنند و شعار ( ید الله مع الجماعه ) تحقق پیدا می کند.

 

وی در ادامه افزود : روز قدس مخصوص ایران نیست ، روز دنیای اسلام است و روز دفاع از برادران و خواهران فلسطینی می باشد ، روز اراده عمومی ملت است ، روز قدس روز مبارزه با ترفندهای آمریکا و اسرائیل غاصب است و چه زیباست که ملت ما در چنین روزی پیشتاز همه مسلمانان قرار می گیرند.

 

رئیس شورای اسلامی بندر خمیر اظهار کرد : یکی از بر جسته ترین و آرمانی ترین یادگار امام خمینی (ره) روز قدس می باشد که درک بالای رهبر در خصوص ماجرای فلسطین و دفاع از مردم مظلوم آن را نشان می دهد.

 

قدسی با بیان اینکه حضور مردم با دهان روزه و در گرمای طاقت فرسای هوا نشان دهنده حمایت آنان از مردم مظلوم فلسطین است گفت : مردم شهرستان بندر خمیر همراه با مسئولین شهرستان همانند سایر مسلمانان به فرمان ولی امر مسلمین در هفته آخر ماه مبارک رمضان جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین و نشان دادن نفرت خود از دشمنان اسلام در راهپیمایی شرکت نموده اند.

 

روزقدس روز خنثی کردن طوتئه به فراموشی سپردن مسلمانان فلسطین  است

 

حجت الاسلام صادقی رئیس دادگستری حاجی آباد در مراسم راهپیمایی روز قدس در گفتگو با خبرنگار پیارم اظهار داشت : دولت غاصب اسرائیل از بدو تشکیلش با حامیانش دصدد هستند با تشکیل حک.مت اسرائیل صاحبان اصلی فلسطین را که مسلمان باشند از خانه خود بیرون کنند دائما” به ترور و کشتار مسلمانان دست زدند که جنایات انها همهیشه محکوم بوده است و خالی بودن اعدای انها نسبت به مالکیت انها که یک اعداعای بسیار واهی است .

 

وی افزود: امام راحل روز جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس معرفی کردند وابستگی قدس و لبنان به دنیای اسلام مورد تاکید قرار بدهند که همیشه در اذهان مسلمانان باقی بماند که این منطقه متعلق به مسلمانان است و قدس شریف به دست مسلمانان احیا شود و ظیفه ای دارند در مقابل ازبین بردن رژیم اسرائل است .
روز قدس نماد حق بر علیه باطل است یک روز جهانی و یک پیام جهانی هم دارد که امت مسلمان زیر بار ظلم نرود برای اینکه ظالم از پشتیبانی قدرتمندان برخوردار باشد و مسلمان تسلیم نمی شود روزقدس روز خنثی کردن طوتئه به فراموشی سپردن مسلمانان فلسطین است دائما در صدد هستند که مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی مصداق «جنایت جنگی»/الگوی مقاومت یگانه راه مقابله‌ با «رژیم آدمکش»

راهپیمایان روز جهانی قدس در هرمزگان و سراسر ایران اسلامی در قطعنامه پایانی خود تاکید کردند: یگانه راه مقابله پیروزمند و افتخارآمیز با رژیم آدمکش و نامشروع صهیونیستی، الگوی مقاومت حزب‌الله و حماس در جنگ های 33 روزه ، 22 روزه، 8 روزه و نیز جنگ جاری در باریکه‌ غزه است.

 

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ ‏ (سوره اسرا آیه 1)

حمد و سپاس بی کران خداوند سبحان را که به ما توفیق داد تا با درک ماه مبارک رمضان و لیالی نورانی قدر، به یمن میراث گرانقدر و تاریخ ساز حضرت امام خمینی (ره)، با حضور شکوهمند و حماسی در “راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس”، بار دیگر “وحدت و اراده راهبردی” و خدشه‌ناپذیر ملت دشمن‌شناس و دشمن‌ستیز “ایران اسلامی” در حمایت از “آرمان آزادی قدس شریف” و ملت مظلوم فلسطین و پشتیبانی از جبهه‌ی مقاومت اسلامی منطقه را در معرض دید جهانیان قرار دهیم.

اینک که با گذشت 37 سال از ابتکار معجزگون و تاریخ‌ساز معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت روح الله (ره) و راهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آرمان آزادی قدس و “نابودی غده سرطانی اسرائیل” به عنوان “اولویت اول امت اسلامی” در جغرافیای جهان اسلام نهادینه شده و “شبکه استکبار و صهیونیسم” با باطل شدن رؤیای شیطانی “تسلط از نیل تا فرات” و تحقق “خاورمیانه بزرگ”، خود را بیش از هر زمانه‌ای آماج خشم مقدس و کینه انقلابی فرزندان اسلام ناب محمدی (ص) و پرچمداران “گفتمان انتفاضه” و “مقاومت اسلامی” به ویژه نسل غیور و شجاع جدید فلسطین یافته است، ما ملت روزه‌دار ایران اسلامی با شرکت در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن “روز جهانی قدس” – که تجلیگاه “مکتب مقاومت” و “نه” گفتن به “شیطان اکبر” و مظهر بیزاری از اسرائیل غاصب و اشغالگر است – مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی “الله اکبر” و “خامنه‌ای رهبر” به جهانیان اعلام می داریم:

1- ما ملت یکپارچه و متحد ایران، “آرمان آزادی قدس شریف” و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین از سلطه رژیم جعلی صهیونیستی و تلاش برای محو غده سرطانی اسرائیل را آرمان بلند انقلاب اسلامی، راهبرد سرنوشت ساز حضرت امام (ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اولویت اول جهان اسلام و محور وحدت امت اسلامی دانسته و یگانه راه مقابله‌ی پیروزمند با رژیم آدمکش و نامشروع صهیونیستی را الگوی مقاومت حزب الله و حماس و گسترش “گفتمان انتفاضه” در جغرافیایی فلسطین به ویژه در کرانه غربی دانسته و ضمن حمایت مادی و معنوی از مقاومت ضدصهیونیستی بر لزوم بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی‌نقاط جهان و برگزاری یک همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت آینده این کشور تأکید و هرگونه راه حل دیگر را نسخه “سازش” و دامی برای تداوم حیات اهریمنی دولت جعلی اسراییل می‌دانیم.

 

2- ما ملت مسلمان و روزه‌دار ایران اسلامی؛ وحدت، همگرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی برابر رژیم صهیونیستی را از مهم ترین مؤلفه‌ها و الزامات دست‌یابی به آرمان آزادی قدس شریف و اخراج اشغالگران صهیونیست از سرزمین مقدس فلسطین دانسته و ضمن حمایت از “خط مقاومت و انتفاضه” علیه رژیم کودک کش صهیونیستی، “یهودی سازی” سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای “نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین” که متأسفانه در سکوت و بی توجهی محض مجامع جهانی مدعی حقوق ملت‌ها! و نیز برخی دولت‌های عربی- اسلامی منطقه پی‌گیری می‌شود را به شدت محکوم نموده و از سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قاطع و عملی مانع تداوم این توطئه خطرناک شوند.

 

3- ما ملت انقلابی و استکبار ستیز ایران، مقاومت اسلامی در منطقه که با پیروزی‌ها و دستاوردهای جدید آن در “فلوجه” و “حلب” بیش از هر زمان دیگری نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است را حاصل “نفوذ گفتمان انقلاب” و گسترش گفتمان “مقاومت اسلامی” دانسته و با محکوم کردن جنگ‌های نیابتی و جنایات وحشیانه و تروریستی گروهک‌های سلفی و تکفیری در کشورهای اسلامی و نیز تلاش شیطانی “آل سعود” و برخی از کشورهای منطقه برای تأثیرگذاری بر جریان سیال مقاومت و امنیت‌سازی برای صهیونیست‌ها از طریق حمایت از تروریسم و عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگرقدس، پشتیبانی خود را از دولت، ارتش و نیروهای مردمی و مقاوم کشورهای سوریه و عراق و همچنین ملت مظلوم فلسطین اعلام می داریم.

 

4- ما ملت موحد و متحد ایران اسلامی، فتنه تروریست‌های تکفیری- سلفی در عراق و سوریه را “جنگ نیابتی” نظام سلطه و حاصل نقشه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه برای تضعیف محور مقاومت اسلامی ، دامن زدن به اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی و ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمین دانسته و از آحاد امت اسلامی می‌خواهیم با حفظ وحدت و انسجام اسلامی و تقویت استحکام جبهه ضد خشونت و برادرکشی، اهداف و راهبردهای دشمن را باطل و عقیم ساخته و اجازه ندهند دشمنان اسلام با مسئله‌سازی‌های هدفمند ظرفیت‌های جهان اسلام و مسلمانان را از توجه و تمرکز به مسأله قدس و فلسطین منحرف سازند.

 

5- ما ملت متحد و موحد ایران ، “جنگ آل سعود علیه یمن” و کشتار وحشیانه مردم مظلوم و مسلمان این کشور و نیز مشارکت با “آل خلیفه” در ظلم و جنایت علیه مردم بحرین و سلب تابعیت از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور که متأسفانه در سایه سکوت مجامع بین‌المللی و حمایت‌های ظالمانه هیأت حاکمه امریکا صورت می پذیرد را محکوم نموده و جان باختن هزاران تن از حجاج بیت الحرام در حوادث غم انگیز مکه و منا در حج ابراهیمی و محروم کردن حجاج ایرانی از انجام واجب الهی که مصداق “صد عن سبیل الله” است را نشانه سوء مدیریت و بی لیاقتی رژیم سعودی دانسته و با تأکید بر فراموش ناپذیری این جنایت و خباثت بزرگ ،چاره اندیشی کشورهای اسلامی برای مدیریت مناسک حج و تأمین امنیت حجاج را ضرورتی حتمی می‌دانیم .

 

6- ما ملت انقلابی و روزه دار ایران اسلامی، امریکا را همچنان “طاغوت اعظم”، “شیطان بزرگ” و دشمن شماره یک خود دانسته و با تأسی به منویات و هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) “رخنه” و “نفوذ” در حصار اراده و تصمیمات کشور و تلاش برای سست کردن “ارکان نظام” را راهبرد دشمن حیله گر در عصر “پسابرجام” دانسته و با تأکید بر ضرورت افشای سناریوهای ضد ایرانی و ضد انقلابی آمریکا؛ “جهاد کبیر” و عدم تبعیت از دشمن و مقاومت برابر سلطه و فزون خواهی‌های استکبار را راهبرد فراگیر و خدشه ناپذیر امروز کشور قلمداد نموده و از همه دستگاهها و نهادها و نیز همه دلسوزان و جریان‌های معتقد به نظام می‌خواهیم با هوشیاری و هوشمندی به مسئولیت‌های خطیر خود برابر توطئه “نفوذ” و نقش آفرینی در عرصه “جهاد کبیر” عمل کرده و عبور انقلاب و جامعه اسلامی را از گزند خطرات بزرگ مقطع تاریخی حاضر رقم زنند.

7- ملت انقلابی و بصیر ایران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و قدردانی از کمک‌های مستشاری و تعیین‌کننده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فرمانده غیرت‌مند و ولایت‌مدار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی “سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی”، که در کنار ارتش و بسیج مردمی عراق و سوریه با خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار و فتنه تروریستی گروهک‌های تکفیری و سلفی در این کشورها، موجبات افتخار و مباهات ایرانیان نزد امت اسلامی را رقم زده است، بر تداوم تلاش آنان در این مسیر مقدس و انقلابی تأکید و ازدولت و مجلس محترم می‌خواهد بسترهای لازم برای گسترش این افتخار آفرینی‌ها را برای آنان فراهم آورد.

 

8- ما ملت مجاهد و شهیدپرور ایران اسلامی، دستاوردها و توانمندی‌های خود در حوزه “صنعت دفاعی” به ویژه “اقتدار موشکی” را نماد “قدرت بازدارندگی”، تضمین “امنیت ملی” و غیرقابل مذاکره و تعدی دانسته و به قدرت‌های استکباری به ویژه “امریکای عهد شکن و حیله‌گر” هشدار می‌دهیم از شکست‌های بزرگ 38 سال گذشته برابر ایران اسلامی عبرت ‌گرفته و از ماجراجویی و تهدید علیه آن پرهیزکنند؛ در غیر اینصورت با پاسخ‌های قاطع مدافعان شجاع انقلاب و میهن اسلامی مواجه خواهند شد.

 

9- امت ولایتمدار ایران اسلامی، با توجه به تخلف و بدعهدی آمریکا در برداشتن تحریمها و مانع تراشی در مسیر تعامل بانک‌های خارجی با ایران، از مسئولین مربوطه بویژه هیأت نظارت بر اجرای برجام انتظار دارد تا ضمن مقابله جدی با هرگونه کارشکنی و دقت و مراقبت در زمینه سوء‌استفاده طرف‌های مقابل از ابهامات سند برجام از منافع ملت ایران دفاع و در صورت نقض عهد به فرمایش راهبردی مقام معظم رهبری مدظله العالی که همانا آتش زدن برجام است عمل نمایند.

 

10- ما ملت صبور و آزاده ایران، با توجه به توطئه‌های زنجیره‌ای نظام سلطه و استکبار از “تهدید”، “تحریم”، “تحریک” و “تفرقه” تا “جنگ نرم” و سناریوهای “مأیوس‌سازی مردم نسبت به آینده انقلاب”، تلاش‌های قوای سه گانه به‌ویژه قوه مجریه و دولت محترم، در عرصه “اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی” و پرداختن به “دغدغه‌های فرهنگی” و حرکت به سمت “نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی” را ناکافی دانسته و از آنان می‌خواهیم با تقویت “تولید داخلی” و مقاوم‌سازی درونی اقتصاد، زمینه‌های اشتغال و رفع بیکاری جوانان، بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی و زندگی و رفاه مردم، دشمنان انقلاب و نظام را در راهبرد ” ایجاد فاصله بین ملت با نظام و انقلاب” مأیوس و ناامید سازند.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
جمعه یازدهم تیرماه1395
برابر با بیست و پنجم رمضان المبارک 1437
و اول جولای 2016 میلادی

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است