منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۹
شناسه خبر: 332874
گروه :خبر
13950404000134_PhotoA

رأی مردم انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا، بیش از همه بازارهای مالی بین المللی را شوکه کرد و از اروپا تا آمریکا بازارهای مالی بهم ریخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس به نقل از یورونیوز، با اعلام نتایج همه پرسی انگلیس و قطعی شدن خروج این کشور از اتحادیه اروپا، بازار بورس لندن در پایان روز گذشته به شدت بهم ریخت و با نوسان به کار خود پایان داد.

خداحافظی انگلیس از اتحادیه اروپا بازارهای مالی سراسر اروپا را تکان داد به گونه ای که در کنار افت 3.15 درصدی ارزش شاخص بازار بورس لندن، شاخص بازار سهام فرانکفورت نیز 6.82 درصد سقوط کرد.

به گفته رونن پالان، استاد دانشگاه لندن سیتی، روز گذشته بازارهای مالی بین المللی با آشفتگی به کار خود پایان دادند و روز دوشنبه نیز شاهد نوسان در این بازارها خواهیم بود اما اگر این نوسان ها در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز ادامه یابد باید منتظر فاجعه ای شبیه به تأثیر بحران های اقتصادی سال 2008 بر بازارهای مالی اروپایی باشیم.

شاخص سهام بانک ها نیز در اروپا به شدت تحت تأثیر همه پرسی انگلیس قرار گرفت به گونه ای که شاخص سهام بانک لویدز انگلیس نیز سقوط آزاد 20 درصدی ارزش را تجربه کرد.

تأثیر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تنها به بازارهای اروپایی محدود نشد و بازار سهام وال استریت آمریکا نیز از تصمیم مردم انگلیس به شدت تحت تأثیر قرار گرفت.

در پایان روز گذشته، شاخص سهام داوجونز، مهمترین شاخص سهام بازار وال استریت، 3.39 درصد کاهش یافت.

از سوی دیگر شاخص سهام نزدک نیز 4.12 درصد افت ارزش را تجربه کرد.

چیزی که بیش از همه کارشناسان اقتصادی را نگران کرده است قرار گرفتن آینده اقتصاد انگلیس،‌ به عنوان یکی از بزرگ ترین اقتصادهای اروپا، در هاله‌ای از ابهام است.

واکنش شرکت های خارجی، نحوه جدا شدن این کشور از اتحادیه اروپا، نحوه شکل گیری قوانین جدید و برگزاری مذاکرات جدید برای پایه‌ریزی مبانی روابط جدید با اتحادیه اروپا از جمله مهمترین نگرانی‌هایی است که کارشناسان اقتصادی با آن روبرو هستند.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، کارشناسان اقتصادی را در برابر سوال هایی نظیر آینده شاخص هایی مانند نرخ بیکاری، و تورم و … در این کشور قرار داده است.

به گفته یکی از کارشناسان اقتصادی موسسه ورد فرست، ابهامات زیادی نسبت به آینده اقتصاد انگلیس بوجود آمده است و این احتمال وجود دارد که با کاهش حجم سرمایه گذاری شرکت ها در این کشور نرخ اشتغال در انگلیس نیز کاهش یابد.

مردم این کشور اروپایی در حالی رأی به خروج از اتحادیه اروپا دادند که پس از مدت ها، انگلیس روند بهبود برخی شاخص های اقتصادی خود را تجربه می کرد.

کارشناس ورد فرست تأکید کرد این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک با کاهش اعتماد شرکت ها و مصرف کنندگان نسبت به شرایط اقتصادی انگلیس‌ طی چند فصل آینده شاهد رکور در این کشور باشیم.

صندوق بین المللی پول نیز در ارزیابی خود نسبت به نتایج خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اعلام کرد این کشور در سال 2017 دچار رکود خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است