منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸
شناسه خبر: 197526
گروه :خبر
resized_432562_185
 

مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد:

خرمای بشاگرد نیازمند حمایت مسئولین است

مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد گفت :80 درصد از محصولات خرما این شهرستان به دلیل برداشت و حمل و نقل نامناسب با کیفیت پایین در بازارها ی محلی و کمترین قیمت به فروش می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، محمد احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد گفت: سطح زیر کشت نخیلات بشاگرد ۸۰۰ هکتار است و سالیانه بیش از ۴ هزار تن خرما تولید می شود.

 

احمدی اظهار داشت: به دلیل عدم وجود صنایع تبدیلی و بسته بندی این محصول امکان فروش در بازارهای هدف را ندارد و بیشتر به صورت سنتی برداشت و به فروش می رسد و این امر نیاز به حمایت مسئولین استانی و کشوری دارد.

 

وی افزود: عمده این نخیلات مضافتی و مرداسنگ است که در صورت بسته بندی مناسب قابلیت صادرات را دارد.

 

مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد گفت: ۸۰ درصد از محصولات خرما در این شهرستان به دلیل برداشت سنتی و حمل و نقل نامناسب با کیفیت پایین در بازارهای میناب، جاسک، سیریک و دیگر شهرستان ها با کمترین قیمت به فروش می رسد.

 

محمد احمدی با اشاره به اینکه در بخش زراعی ۲ هزار و ۵۰ نفر مشغول فعالیت هستند بیان داشت: می توان با ایجاد صنایع تبدیلی و تعیین بازارهای هدف بیشتری برای صادرات و ایجاد اشتغال پایدار در بشاگرد مهیا کرد.

 

وی گفت: با برنامه ریزی مناسب می توان هر ساله بیش از ۲ هزار تن محصول مرغوب خرما در شهرستان بشاگرد برداشت و روانه بازارهای خاورمیانه کرد.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی