منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
شناسه خبر: 213821
گروه :خبر
IMG-20150813-WA0000
 

مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد:

خرمای بشاگرد نیازمند امکانات صنعتی است

مدیر جهاد کشاوزی شهرستان بشاگرد گفت: ۸۰ درصد از محصولات خرما در این شهرستان به دلیل برداشت سنتی و حمل و نقل نامناسب با کیفیت پایین در بازارها به فروش می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، محمد احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد گفت: برداشت خرمای مضافتی در شهرستان بشاگرد آغاز شده است و سطح زیر کشت نخیلات بشاگرد ۸۰۰ هکتار است و سالیانه بیش از ۴ هزار تن خرما در این شهرستان تولید می شود. اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی این محصول امکان فروش در بازارهای هدف وجود ندارد و بیشتر بصورت سنتی برداشت و به فروش می رسد و این امر نیاز به حمایت مسئولین کشوری و استانی دارد.

 

احمدی اظهار داشت: بهترین و مرغوب ترین نوع خرما در شهرستان بشاگرد مضافتی و مرداسنگ است که در صورت بسته بندی مناسب قابلیت صادرات را دارند.

 

وی افزود: ۸۰ درصد از محصولات خرما در این شهرستان به دلیل برداشت سنتی و حمل و نقل نامناسب با کیفیت پایین در بازارهای میناب، جاسک، سیریک و خود بشاگرد با کمترین قیمت به فروش می رسد.

 

مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد با اشاره به اینکه در بخش زراعی ۲ هزار و ۵۰ نفر مشغول فعالیت هستند، بیان داشت: با ایجاد صنایع تبدیلی و تعیین بازارهای هدف می توان بستری برای صادرات و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان بشاگرد مهیا کرد.

 

محمد احمدی گفت: با برنامه ریزی مناسب می توان هرساله بیش از ۲ هزار تن محصول مرغوب برداشت و روانه بازارهای جهانی کرد.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی