منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۷
شناسه خبر: 191161
گروه :خبر
IMG-20150603-WA0093
 

امام جمعه گهردو سیریک عنوان کرد:

خرداد در تاریخ معاصر ماه قیام مبارزه و پیروزی است

امام جمعه گهردو سیریک گفت : در آستانه سالگرد ۱۵ خرداد ۴۲ و حوادث دیگر این ماه از جمله ارتحال حضرت امام ره و انتخاب مقام معظم رهبری به مقام ولایت فقیه و هم چنین حماسه سوم خرداد و آزادی خرمشهر، ماه خرداد را ماهی توام با شور قیام ، مبارزه و پیروزی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،علی ماهیگیر مؤلف و پژوهشگر هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ، با توصیف سرآغاز قیام ملت ایران را برای دست یابی به استقلال و آزادی، خرداد ۱۳۴۲ گفت: رهبری پیامبرگونه امام راحل قدس سره شریف باعث شد که حرکت اخیر ملت ایران به سرنوشت حرکت های قبلی از جمله نهضت مشروطه و ملی شدن نفت دچار نشود.

ماهیگیر افزود : امام خمینی با تدوین دکترین ولایت فقیه در نجف این بار زمینه تشکیل حکومت اسلامی را بر اساس نظر و خواست مردم فراهم ساخت تا رمز شکست ناپذیری آن را فراهم سازد.

این مؤلف و پژوهشگر هرمزگانی تصریح کرد:  امام خمینی( ره ) با اصلاح برخی موانع مانند تقیه، سکوت در برابر دستگاه فاسد را جایز ندانست و پیکان حملات خویش را به درستی به سمت دستگاه سلطنت متوجه ساخت.

وی بیان داشت : امام خمینی( ره ) اسلام را محور مبارزات خویش قرار داد و مبارزه را از حوزه و مدارس دینی و اسلامی شروع کرد .

وی با اشاره به نفوذ بیگانگان،سیاست نه شرقی نه غربی را که از شعارهای انقلاب بود تایید نمود و قاعده نفی سبیل را به ملت مبارز ایران یادآور شد و اضافه کرد: ایشان با آغاز رسمی مبارزات از خرداد، در همین ماه نیز به لقای پروردگار خویش نایل آمد .

ماهیگیر با بیان اینکه ملت ایران و آزادگان دنیا در سالگرد ارتحال این بزرگ مرد تاریخ معاصر جهان ، یاد و خاطر او را گرامی می دارند خاطرنشان کرد : مردی که نشان داد اسلام دینی پویا و تمدن ساز است و نباید ان را با قرائت و نسخه آمریکای اش مقایسه کرد.
مؤلف و پژوهشگر هرمزگانی بیان کرد :  امروز به خوبی نمایان است که جهان کفر تمام سعی و تلاش خود را برای مهار این حرکت رهایی بخش به طرق و وسایل گوناگون به کار بسته است و با تشکیل گروه ها و فرقه های گمراه در درون پیکره اسلام ، مبارزه را به درون صفوف امت اسلامی بکشاند تا اسلام و امت اسلامی را از درون از هم بپاشد.

وی در پایان ولایت فقیه را رمز پیروزی و شکست ناپذیری کشور قلمداد کرد و افزود: رهنمودهای عالمانه جانشین شایسته امام راحل نیز در این سنگر بزرگ، کشتی انقلاب اسلامی را از گزند طوفان حوادث مصون داشته و آن را به سوی ساحل آرامش و پیروزی رهنمون ساخته است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند