منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: 284762
گروه :خبر
IMG_49602

مدیرتعاون روستایی هرمزگان گفت: بهترین راه خدمت رسانی به روستاییان و داشتن اقتصادی شکوفا در روستاها با مشارکت و سرمایه گذاری آنها در شرکت های تعاونی روستایی و توانمندسازی این تشکل ها محقق می شود.

به گزارش هرمز به نقل از پیارم ،سیروس اسدپور مدیر تعاون روستایی هرمزگان در جلسه شورای اداری سازمان با اشاره به نقش مهم شرکت‌های تعاونی در امر سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و توسعه پایدار روستاها اظهار داشت: قدیمی ترین و یکی از بهترین انوع تعاونی‌ها در کشور، شرکت تعاونی روستایی است که در مشارکت مردم در روستاها و شکوفایی اقتصاد روستایی نقش مهمی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: یکی از وظایف مهم سازمان تعاون روستایی اینست که ضمن هدایت، نظارت و توانمندسازی شرکت های تعاونی روستایی، روستاییان را در امور مختلف شرکت مشارکت دهد و نقش مردم را جایگزین نقش خود در برنامه‌ها کند.

وی افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به روستاها و برون‌سپاری فعالیت‌های خود به بخش خصوصی و شرکت‌های تعاونی داشته و دارد و ایجاد توسعه و اشتغال پایدار در روستاها را در دستور کار و اولویت برنامه‌های دولت قرار گرفته است.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان ، اظهار امیدواری کرد: شرکت تعاونی‌های روستایی با داشتن برنامه‌های هدف محور بتوانند دولت را در انجام پروژه‌های خود در روستاها یاری نمایند و با مشارکت مردم بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه روستایی را به نحو شایسته رفع کنند.

وی بیان کرد: بعد از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت نهاده های کشاورزی شرکت های تعاونی روستایی با کمبود نقدینگی مواجهه شدند که برای بخشی از این تامین نقدینگی منابع بانکی و سرمایه گذاری مردمی می طلبد.

وی افزود: باید زیرساخت‌های این تشکل ها باید به‌روزرسانی شوند و در لایحه بودجه به تأمین اعتبار برای خرید تضمینی محصولات از کشاورزان توجه شود.

اسدپور با بیان اینکه دولت باید با تخصیص ردیف اعتباری و اتخاذ تمهیداتی در بودجه برای تأمین زیرساخت‌های شرکت‌های تعاونی کشاورزی اقدام کند، تصریح کرد: شرکت‌های تعاونی روستاهای استان برای تأمین به‌موقع نهاده‌ها و نیز معیشت کشاورزان به تأمین نقدینگی نیازمند است و شبکه های تعاونی باید در زمینه تامین این نهاده ها، بازاریابی و بازاررسانی محصولات کشاورزی فعالیت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است