منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵
شناسه خبر: 225678
گروه :خبر
19749_orig

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار کرد: سطح خدمات لاینرها با نرمهای تقریبی بارگیری کانتینرها بالاتر از استانداردها است و خدمات لاینری که دربندر شهید رجایی ارائه می شود با لاینرهای سایر بنادر دنیا همخوانی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، ابراهیم ایدنی ، مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در حاشیه مراسم روز جهانی دریانوردی در جمع خبرنگاران با اشاره به راه اندازی گردشگری دریایی در استان گفت:وظیفه اداره بندر تعیین استانداردهای لازم برای برای گردشگری در حیطه دریایی است که در مبحث مسافرین اقداماتی ماننداستاندارد سازی شناورهای مسافری  انجام شده است.

 

 

وی اظهار کرد: در صورت همکاران اداره کل میراث فرهنگی در بحث بنادر با ماهیت گردشگری دریایی از طریق اداره بندر شناور و تسهیلات لازم برای رونق گردشگری ارائه می شود.

 

 

 

 

ایدنی افزود:پس از مذاکرات هسته ای شاهد بازگشت لاینرها به کشور  هستیم که درحال حاضر 15خط لاینری به بندر شهید رجایی تردد دارند و برای بازگشت بقیه خطوط هم در حال مذاکره هستند که در این صورت بندر شهید رجایی وفعالیت خود را آغاز می کند.

 

 

 

وی ادامه داد: ظرف چندماه گذشته مذاکرات جدی با خطوط کشتیرانی که از فاکتورهای رتبه بندی خطوط  هستند در حال انجام است تا سطح خدمات خودشان را از طریق کانتینرهایی که به ایران می آیند افزایش دهند و در مبحث ترانزیت و ترانشیت فعال شوند.

 

 

 

این مقام مسئول تصریح کرد:موافقت های اولیه با چند مورد از خطوط که بخشی از ترانشیت خود را به بندر شهید رجایی منتقل کنند انجام شده  که از ظرف یکی دوماه آینده اولین کشتی های حامل کالاهای ترانشیتی وارد بندر شهید رجایی می شوند.

 

 

 

وی یادآور شد:با تخفیف های که بر روی ترانشیت خارجی ارائه می شود، ترانشیت برای سازمان بنادر  درآمد چندانی  ندارد ولی از سوی دیگر باعث ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال در مجموعه خود بندر و صنایع همجوارسازمان بنادر می شود که می تواندموثر باشد.

 

 

 

ایدنی با بیان اینکه 16 مرکز آموزشی در حوزه آموزش دریایی در حال فعالیت است، بیان داشت:آموزش های ارائه شده  باید با کنوانسیون اسیسلردریایی تطبیق پیدا کنند و آموزش هایی هستند که عمدتا برکلاسهایی استوار هست که بطور فنی روی آموزش های فنی تکیه دارد ولی بیس های دریانوردی و آموزش های دریا نوردی یا باید دراموزش و پرورش انجام شود که باید در دانشگاهها انجام شود لذا در حال رایرنی برای آموزش در سطح عالی دریانوردی و صنایع مادر دریا هستیم.

 

 

 

وی با اشاره به مباحث سرمایه گذاری در استان اظهار کرد:در حال حاضرشرکتهای سرمایه گذار خارجی زیادی مراجعه و اعلام آمادگی برای اینکه در بندرشهید رجایی سرمایه گذاری کنند که این موضوعات نبازمند بررسی در نحوه واگذاری و نحوه قرار داد برنامه ریزی است.

 

 

 

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزود:درحال حاضر مشاور در حال طراحی مدل واگذاری است و زمانی که مدل واگذاری تدوین شود مقدمات برگزاری اکران عمومی انجام می شود اما به دلیل ورود فاکتورهای جدید زمان واگذاری آن مشخص نیست.

 

 

 

 

وی با بیان اینکه سطح خدمات لاینرها با نرمهای تقریبی بارگیری کانتینرها بالاتر از استانداردها است، بیان کرد:خدمات لاینری که دربندر شهید رجایی ارائه می شود با لاینرهای سایر بنادر همخوانی دارد و زمانهای تعیین شده برای هرخط کشتیرانی در همان زمان این خدمات ارائه می شود.

 

 

 

 

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به ایجاد اداره کارو اشتغال در اداره بندر هرمزگان تصریح کرد:از طریق سامانه تعریف شده نیاز مندی های هریک از شرکتهای مستقر در بندر بررسی می  شود و شرکتها ملزم به این هستند که نیروی مورد نیاز خود را از طریق اداره اعلام کنند.

 

 

 

 

وی خاطر نشان کرد:نیازمندی های شرکت ها در رشته ها وتخصصهای مختلف یا نیروهای ماهر براساس طبقه بندی مختلف مشخص می شوند که شرکتها اول از طریق این اداره کار اقدام  به جذب نیرو می کنند چنانچه اگر نیروی مورد تقاضای شرکت جز اداره کار نبود مجوز استخدام از خارج از اداره داده می شود که تضمین بسیار جدی برای به کار گیری نیروهایی مستقر در اداره بندر و بومی استان است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر