منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۱
شناسه خبر: 308299
گروه :خبر
hormoz

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح نوآوران سلامت در کشور، اظهار کرد: طرح نوآوران سلامت، حرکت خیری است که نزدیک به ده سال است در کشور شروع شده و ظرفیت‌های قابل توجهی را در بخش سلامت ایجاد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح نوآوران سلامت در کشور، اظهار کرد: طرح نوآوران سلامت، حرکت خیری است که نزدیک به ده سال است در کشور شروع شده و ظرفیت‌های قابل توجهی را در بخش سلامت ایجاد کرده است.

وی با اشاره به حجم بالای اقدامات خیران در کشور و لزوم اطلاع‌رسانی و تبلیغ در خصوص این اقدامات تصریح کرد: الآن بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت توسط خیران هزینه شده که برای گسترش این خدمات باید خیران به مردم معرفی شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حاشیه نشینی را یکی از مشکلات جدی جوامع در حال توسعه عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور به ازای هر 3 هزار نفری که در حاشیه شهرها ساکن هستند یک مراقب سلامت امور مرتبط با ثبت علائم و بیماری‌ها را انجام می‌دهد اما هنوز در بخش ارائه خدمات درمانی در این بخش‌ها ناتوان هستیم.

این مسئول با بیان اینکه با گسترش شهرها ارائه خدمت برای حاشیه‌نشین‌ها سخت‌تر شده و واحدهای سیار در این زمینه می‌توانند بسیار اثرگذار باشند، افزود: واحدهای سیار خدمات مطلوبی در حوزه دندانپزشکی ارائه می‌کنند و امیدواریم بتوانیم این خدمات را در بخش تشخیصی سرطان نیز گسترش دهیم.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به هزینه‌های بالای دندانپزشکی در کشور، گفت: در طول 50 سال گذشته در بخش دولتی زیرساختی در حوزه دندانپزشکی ایجاد نشده، در حالی که در پزشکی 80 درصد بیمارانی که نیاز به عمل جراحی و خدمات درمانی دارند در بیمارستان‌های دولتی خدمات‌رسانی می‌شوند اما در دندانپزشکی زیرساختی نداریم و دولت اقدامی در این زمینه نداشته است، بنابراین خدمات دولتی در این بخش حدود هفت درصد بوده و مابقی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: با شرایط فعلی مردم یا باید با دندان غیرسالم زندگی کنند یا به مراکز خصوصی مراجعه کنند که در این مراکز نیز با توجه به هزینه‌های بالای سرمایه‌گذاری، قیمت تمام‌شده برای مردم بالاتر خواهد بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر ضرورت توسعه خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی، از ایجاد 2 هزار و 800 پایگاه خدمات دندانپزشکی تا پایان سال خبر داد و افزود: ایجاد این تعداد پایگاه دندانپزشکی در کشور تا پایان سال کار بسیار سختی است اما با مدیریت جهادی مدیران دانشگاه‌ها این کار امکان‌پذیر خواهد بود.

وی اذعان کرد: اگر این اقدام تا پایان سال در کشور اجرایی شود، خدمات دولتی در بخش دندانپزشکی به 25 درصد می‌رسد و از این طریق می‌توان قیمت‌ها را نیز کنترل کرد.

قاضی‌زاده هاشمی توجه به پیشگیری در حوزه دندانپزشکی را مورد تأکید قرار داد و گفت: برای حدود 8 میلیون نفر از کودکان دبستانی اقدامات جلوگیری از پوسیدگی دندان انجام شده که تا دوره دبیرستان ادامه خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسئله پسماند یکی از مشکلات جدی کشور است که منحصر به پسماندهای بیمارستانی نیست، افزود: رفع مشکلات و معضلات مربوط به حوزه پسماند نیازمند همکاری و مشارکت ویژه شهرداری‌ها است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: شهرداری از مردم عوارض و هزینه‌های مختلف دریافت می‌کنند و باید این درآمدها را در شهر و برای خدمات‌رسانی به مردم هزینه کنند.

وی با تأکید بر اینکه مردم و شهرداری‌ها باید برای رفع مشکل پسماندها هزینه کنند، ادامه داد: در برخی استان‌ها پنج برابر رقم تمام‌شده پسماندهای بیمارستانی هزینه کردیم اما هنوز هم با روند قبلی برای جمع‌آوری پسماندهای بیمارستانی اقدام می‌شود، در حالی که قرار بر این بوده که زباله‌سوز راه‌اندازی شود و سیستم حمل و نقل زباله‌ها تغییر کند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه کار وزارت بهداشت تأمین زیرساخت جمع‌آوری و دفع زباله نیست بلکه این مجموعه خود مطالبه گر تأمین سلامت مردم در نحوه جمع‌آوری و دفع پسماندها است، خاطرنشان کرد: اگر همکاری شهرداری‌ها با بخش خصوصی را شاهد باشیم با همین هزینه فعلی که دولت برای جمع‌آوری پسماندهای بیمارستانی انجام می‌دهد، جمع‌آوری و دفع به صورت رقابتی توسط بخش خصوصی صورت خواهد گرفت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است