منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۸
شناسه خبر: 231471
گروه :خبر
اعتراض معلولین_032

یکی از خانواده های معترض به اقدامات مسئولین دولتی می گوید: بهزیستی به بهانه کمبود بودجه خدماتی مانند تامین سون و پوشاک معلولین را قطع کرده است که این رویه مشکل بزرگی برای خانواده ها است.

فرزاد بشتالم، عضو انجمن جامعه معلولین استان هرمزگان در گفتگو باخبرنگار شبکه  اطلاع رسانی  هرمز علت تجمع معلولین مقابل بهزیستی استان را عدم پرداخت هزینه دانست و گفت: در حال حاضر دانشجوی دانگشاه آزاد هستم که تا سال گذشته هزینه های تحصیل را سازمان پرداخت می کرد اما دو ترم اخیر تنها 50 درصد شهریه دانشگاه پرداخت می شود.

 

 

وی با اشاره به درخواست های بی پاسخ معلولین اظهار کرد:علت پرداخت نشدن اعتباراتی که برای معلولین اختصاص داده می شود چیست این در حالی است که در دو ماهه اخیر شاهد قطع شدن هزینه های کمک درمانی بهزیستی به معلولین هستیم.

 

 
خانم محمودی فرد مادر کودک 10 ساله معلول بندر با اشاره به قطعی دو ماهه خدمات بهداشتی بهزیستی گفت: بهزیستی به بهانه کمبود بودجه خدماتی مانند تامین سون و پوشاک معلولین را قطع کرده است که این رویه مشکل بزرگی برای خانواده ها است.

 

 
وی با بیان اینکه بیش از 5 سال در انتظار دریافت ویلچر برای کوک معلول خود است، بیان داشت:مسئولین بهزیستی به وعده های خود عمل نمی کنند و بی توجهی های آن منجر به مرگ دو نفر از معلولین در چند روز گذشته شده است.

 

 

احمد صداقت، جوان معلولی که به علت تصادف دچار این عارضه شده اظهار داشت: هزینه های درمانی و فیزیوتراپی گزاف است که از مسئولین بهزیستی درخواست کمک داشتیم اما در حال حاضر از ارائه خدمات بهداشتی مانند سون نیز دریغ کرده است.

 
وی با اشاره به پاسکاری سازمان بهزیستی و انجمن معلولین افزود: مسئولین استانی پاسخگوی نیازهای معلولین نیستند و سایه مرگ روی سر معلولان نشسته است.

 

 
عزرا رکن الدینی، مادر نوجوان معلول رودانی می گوید: هزینه های عمل فرزندم بیش از 15 میلیون تومان است و به دلیل فقر و نداشتن توان مالی قادر به پرداخت هزینه آن نیستیم.

 
وی افزود: در سه سال اخیر بارها پیگیر کمک هزینه های درمانی بوده ایم اما اقدامی از سوی مسئولین صورت نگرفته است.

 
رکن الدینی افزود: در حال حاضر فیزیوتراپی دیگر جواب گوی بیماری فرزندم نیست و پزشکان تاکید بر انجام عمل جراحی دارند و معتقدند که دارو های دوره ای اثر بخشی ندارد.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است