منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
شناسه خبر: 190092
گروه :خبر
شهیده سال 94

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  سوره یاس ؛ زنان شهید … لشکری از فرشتگان که از جان مقدس خویش در راه اسلام مایه گذاردند ؛ تماشاچی نبودند و قدم در میدان عمل نهادند و درنقش معماران ایران جدید ظاهر شدند .ایشان زنان بزرگی بودند که تعریف جدیدی از (زن ) به […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  سوره یاس ؛ زنان شهید … لشکری از فرشتگان که از جان مقدس خویش در راه اسلام مایه گذاردند ؛ تماشاچی

نبودند و قدم در میدان عمل نهادند و درنقش معماران ایران جدید ظاهر شدند .ایشان زنان بزرگی بودند که تعریف جدیدی از (زن ) به شرق و غرب ، ارائه کردند .

تیک تیک ثانیه شمار ساعت ، سکوت سرد خانه را می شکست . نبض ساعت همراه با تپش های قلب مضطرب طیبه می زد . زمان می گذشت وخبری از ابراهیم نبود .

صبح فردار سر قرار با برادرش مرتضی ماجرای نیامدن ابراهیم را می گوید … باید بازگردند وخانه را پاکسازی کنند … طیبه و مرتضی در راه خانه ، و ساواک در کمین آن دو ، مرتضی از دور منتظر می ماند وکشیک می دهد تا طیبه باز گردد.

درب خانه را باز می کند … ایست ! شما در محاصره هستید . فرزندان خمینی (ره) در محاصره هم باشند تسلیم نمی شوند ” درگیری آغاز می شود ، مرتضی که از دور شاهد ماجرا است به کمک طیبه می آید و در این زد و خورد به شهادت می رسد .طیبه را که دیگر همراه ویاوری ندارد ، دستگیر می کنند .

کربلایی دیگر در راه است وبانویی تنها ،اسیر دست یزیدیان زمان همان هائی که ستمکاری را از مستکبران عالم آموختند .

ضرب وشتم هایشان زن ومرد نمی شناسد . دین و مذهب هدف حمله آنهاست . زیر با کتک ها دست به سوی چادر طیبه دراز می کنند که زینب وار فریاد می زند : مرا بکشید ، اما حجابم را بر ندارید .

شهید طیبه واعظی دهنوی در سال 1336 در یکی از روستاهای اصفهان در خانواده ای روحانی دیده به جهان گشود .

روزهای کودکی اش در شهر مقدس قم ، شهر علم وجهاد سپری شد و از همان آغاز ، عشق به امام (ره) و نهضت او در دلش ریشه دواند . 7 ساله که شد نتوانست به خاطر موقعیت مدارس دوره طاغوت از امکانات مدرسه استفاده کند ، لذا در مکتب خانه قرائت قرآن ودعا را فراگرفت .

می گویند وقتی امام خمینی (ره) را تبعید و دستگیری کردند ، هنوز به سن تکلیف نرسیده بود، با این حال 15 روز  روزه می گرفت ، ومی گفت 8 روز برای سلامتی امام خمینی (ره) و7 روز برای پدر ومادر ، تمام که می شد دوباره با همین قصد این بار ها تکرار می کرد .

طبق گفته بستگانش به طور مداوم قرآن به همراه داشت وبا قرآن بسیار مانوس بود .

بی شک آگاهی از سیره شهدا، منش نورانی حضرت فاطمه زهرا (س) را به روی ما می گشاید ، شهید طیبه واعظی نمونه ای از نفاق ، عفت ، شجاعت ، عطوفت واحساس مسئولیت با پیروی از بانوی دو عالم است

انتهای خبر /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر