منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
شناسه خبر: 255294
گروه :خبر
01073685

فدراسیون فوتبال به اندازه ی کافی از غنای تخلف، فساد، تبانی و چند دسته گی سرشار است که با اراده ی خویش و خویشتنداری و به حرمت حفظ جایگاه و شأن؛ عروسک های خیمه شب بازی خود را از بازی خارج کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهدی میرابی فعال سرویس ورزشی میناب جنوب یادداشت را در زمینه ورزش اینطور نوشت:هستند اندک داورانی در بدنه ی فوتبال که بزرگانی همچون دکتر پرویز سیار آن ها را به سیب گندیده تعبیر کند بنابراین سیب های گندیده باید در سبد فدراسیون فوتبال موجود باشند تا رأی را دلبخواه عوامل بالا صادر کنند. این سخن دکتر محمد دادکان (رئیس پیشین فدراسیون فوتبال) بود در خصوص قضاوت جنجال آفرین محسن قهرمانی که بازی سپاهان و پرسپولیس را سوت زد.

محمد دادکان اظهار داشت که قهرمانی به او گفته است که عوامل فدراسیون از او خواسته اند بازی را به سود سپاهان در بیاورد قهرمانی هم که گویا منتظر چنین پیشنهادی بود دریغ نکرد و همان بازی نکته ی عطفی شد برای برملا شدن عوامل پشت پرده و دست های آلوده.

شوربختانه یا خوشبختانه یک طرف دعوا شخص علی دایی بود، فردی از جنس خود قهرمانی! در چنین نزاع هایی زور هر کس بیشتر شد؛ آن آتوها و اسناد هر کدام از طرف های دعوا بر دیگری چربید؛ آن شخص پیروز میدان خواهد بود.

در آن دعوا زور علی دایی به قهرمانی چربید هرچند با اسنادی که رو کرد و کدهایی که داد و حرف هایی که زد پای خودش هم به میدان تبانی و رشوه دادن گشوده شد اما چون دایی دایی بود و پرسپولیس هم قربانی آن دیدار؛ توانست پشت حریف را به خاک بمالد و خودش تنها زخمی شود.

هزینه ای که فدراسیون برای باشگاه سپاهان کرد منجر به سوخت شدن مهره اش ( قهرمانی ) شد. اعضای فدراسیون فکر می کردند بدون هزینه این کار شدنی است. مثل فصلی که بدون هزینه یا با اندک هزینه دوست داشتند استیل آذین سقوط کند!

یا همان طور که دوست داشتند اکبر محمدی سر مربی تیم ملی نوجوانان و جوانان شود و دوست داشتند حاج غلام پیروانی را سرمربی تیم ملی امید کنند. همان طور که دوست داشتند حکم کمیته ی انضباطی علیه تیم البدر بندر کنگ شش ماه در کشو میز بخوابد تا زمانش سپری شود و رأی مختومه گردد.

بنابراین دوست داشتند قهرمانی برگردد و مثل یک قهرمان برود همان طور که در شروع فصل  دوست داشتند فراز کمال وند به عرصه ی مربیگری در لیگ برتر بازگردد. بالاخره وقتی مهره ای سوخت می شود باید جایگزینی در زمینه های دیگر برایش پیدا کنند تا در جاهای حساس و دلبخواه دم نزند و مطیع و ولی امر تابع بالا دستان باشد.

قهرمانی با قضاوت های مشکوکی که داشت و کمالوند با کارها و اسنادی که در لیگ یک علیه اش رو شد نشان دادند مبتلا به بیماری زمینه ای در رابطه با تبانی اند اما اینکه کی این بیماری مرصی جانشان را می گیرد بستگی به تصمیم فدراسیون دارد. (هر وقت که به تشخیص فدراسیون سوخت شدند) مثل امروز که فدراسیون تصمیم گرفت قهرمانی با بازی در سناریو اش برای همیشه کنار برود.

این سناریو به این شکل بود که بعد از دو سال برگردد و در کمتر از نیم فصل با چند قضاوت محدود و باز هم مشکوک اینبار نه به علت محرومیت بلکه دلبخواهانه و به علت تغییر رویه در شغل؛ داوری را ترک کند تا همه چیز آبرومندانه ختم به خیر شود و منزلت، جایگاه و شأن این داور مشهور هم حفظ گردد، درست زمانی که تب بی عدالتی سرد شده و عده ای از مردم گذشته ها را فراموش کرده اند.

کاش قهرمانی در لباس مقدس قضاوت قاضی عادل بود و مثل محسن ترکی که قهرمان دربی هاست سوت میزد یا مثل مسعود مرادی که به علت انتقادهای بی شرمانه و تهدیدها و توهین ها مظلومانه رفت و مقتدرانه برگشت یا مثل سعید مظفری زاده با خوش نامی و دلایل شخصیِ محکمه پسند دنیای داوری را ترک می کرد.

متأسفانه قضاوت و خداحافظی قهرمانی شبیه هیچ کدام از این داوران نبود. جنس خداحافظی او فرق می کرد و مخصوص خودش بود و قهرمانی در میان قهرمانان بازیگر نقش منفی داستان فدراسیون و یک ضد قهرمان بود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است