منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
شناسه خبر: 317205
گروه :خبر
hormoz

معاون دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت که براساس آیین نامه جدید این وزارتخانه، درسند تحول بنیادین آموزش و پرورش مردودی از پایه دهم (سال اول دوره دوم متوسطه ) حذف می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ امین باشی زاده روز دوشنبه درگردهمایی رئیسان آموزش متوسطه نظری آموزش و پرورش استان های کشور در خزر آباد ساری افزود : براساس این طرح دانش آموزان پایه دهم با قبولی درحداکثر هفت عنوان درسی از 14 درس ( 50 درصد دروس) به پایه یازدهم می روند. وی اضافه کرد : چنانچه دانش آموزان پایه دهم نتوانند این حداقلی را برای قبولی کسب کنند، می توانند در آزمون شهریورماه شرکت کنند.

وی حذف آزمون مهر و دی را از دیگر تغییرات پیش بینی شده در آیین نامه جدید وزارت آموزش و پرورش برای دوره متوسطه دوم اعلام کرد.

** چهارساله شدن متوسطه نظری

معاون دفترآموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت که براساس آیین نامه پیشنهادی جدید دوره متوسطه دوم چهارساله شد. باشی زاده توضیح داد اضافه شدن یک سال به دوره متوسطه دوم مربوط به دانش آموزان دوره سوم ( پایه دوازدهم) است که نتوانند نمره قبولی را در این سال کسب کنند، اجازه دارند تا در آزمون دی ماه که برای این گروه از دانش آموزان پیش بینی شد شرکت کنند.

** کاهش چهار ساله معافیت تحصیلی دردبیرستان

باشی زاده از دیگر تغییرات پیش بینی شده در آیین نامه جدید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را کاهش سن معافیت دانش آموزان پسر متوسطه دوم از 24 سال به 20 سال اعلام کرد. وی گفت که دانش آموزان متوسطه تا سن 20 سالگی می توانند از خدمات معافیت تحصیلی استفاده کنند و پس ازآن باید به سربازی اعزام شوند.

** افزایش اختیارمعلمان درآیین نامه جدید

معاون دفترآموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش مهمترین مزیت این آیین نامه را افزایش اختیار معلمان در مدارس دانست و گفت براساس این آیین نامه ضریب آزمون مستمر دو و نمره پایان ترم ضریب سه تعیین شد.

باشی زاده افزود : مجموع نمرات مستمر و پایان ترم با تقسیم بر تعداد آزمون به عنوان نمره اصلی در کارنامه دانش آموز قرار می گیرد و آزمون ترم اول نیز حذف خواهد شد. به گفته وی با این طرح جایگاه معلم و کلاس درس برای دانش آموزان افزایش خواهد داشت و دانش آموزان براساس حضور و غیاب مورد محاسبه قرار می گیرند.

باشی زاده اضافه کرد : در وضعیت جدید دانش آموزان ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی با 105 واحد و دانش آموزان معارف اسلامی 108 واحد و فنی حرفه ای ها با 120 واحد درسی فارغ التحصیل می شوند. معاون دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت که آیین نامه پیشنهادی در شورای عالی آموزش و پرورش در دست بررسی است و با تصویب آن در شورای عالی برای اجرا به استان ها ابلاغ می شود.

باشی زاده پیش بینی کرد حداقل تا دو ماه آینده این آیین نامه به آموزش و پرورش استان های کشور ابلاغ شود. گردهمایی روسای متوسطه نظری آموزش و پرورش استان های کشور به منظور آشنایی با آیین نامه جدید سند بنیادین آموزش و پرورش به مدت دو روز پلاژ وزارت آموزش و پرورش در خزر آباد ساری ادامه خواهد داشت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است