منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
شناسه خبر: 252281
گروه :خبر
index

امام جمعه اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه ختم نبوت برای بشریت مایه عزت و رحمت است، افزود: پای بندی به قرآن و پیروی از عترت که سنت و روش رسولخداست،انسان را به سرای سعادت خواهند رساند.

شیخ حسین بازماندگان، عضو شورای روحانیت اهل سنت بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به وفات پیامبر خاتمی مرتبط حضرت محمد(ص)  گفت: رحلت جانسوز پیامبر خدا برای اهل بیت و یاران با وفای آن حضرت چنان سخت بود که روزی سخت تر از آن را نبوده است.

وی با بیان روایتی از انس رضی الله عنه اظهار کرد:روزی که پیامبر به مدینه آمد ،همه چیز و کل مدینه از وجود وی روشن و منور گردید و وقتی حضرت ایشان از دنیا رحلت کردند، همه چیز در مدینه تاریک شد.

بازماندگان با اشاره به روایتی از ابن رجب افزود:وقتی پیامبر اکرم رحلت کرد مسلمانان چنان مضطرب و پریشان شدند که بعضیها از شدت ناراحتی و غم مدهوش گشتند و وعده ای لال و گنگ گشته بودند و توان سخن گفتن را نداشتند و زبانشان بند آمده بود و عده ای هم بودند که از فرط سر در گمی وفات پیامبر را به کلی انکار می کردند .

وی اظهار کرد: مولود این ناراحتی و اندوه در آن اوضاع حساس و پر مخاطره طمع دشمنان که فکر میکردند در این وضعیت می توانند نهال نوظهور اسلام را ریشه کن کنند در پی داشت .

امام جمعه اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه خواست خدا حفظ و بقای دین اسلام بود، ادامه داد:پس از رحلت پیامبرش دین و درخت توحیدی که به دست مبارک او نشانده بود محفوظ ماند و مسلمانان را از این وضعیت برهاند .

وی تاکید کرد: گرچه غم و اندوه از دست دادن پیامبر برای  یاران رسول که پیامبر را از جان ، مال و فرزندان خویش بیشتر دوست میداشتند، اما تداوم این وضعیت برای جامعه ی نوپای اسلامی خالی از خطر نبود.

بازماندگان با اشاره به خطرات پیش  روی جامعه اسلامی تصریح کرد: پای بندی به قرآن و پیروی از عترت که سنت و روش رسول خداست انسان را به سرای سعادت خواهند رساند.

وی تاکید کرد: مشیت و تقدیر خداوند بر این رقم خورده که مسلمانان،  امت پیامبر خاتم باشیم و امت محمد از جایگاه ویژه و ممتازی نزد خداوند بر خوردار است.

عضو شورای روحانیت بندرخمیر با بیان اینکه خداوند متعال پیامبر اسلام را رحمت برای جهانیان میداند، اظهار کرد:  ختم نبوت برای بشریت مایه  عزت و رحمت است و  اعلام ختم نبوت از جانب رب العالمین  اشارتی بود به این که دیگر بشریت از طفولیت و نوجوانی گذر کرده و به سن رشد و تکامل رسیده است.

امام جمعه اهل سنت بندرپل خاطر نشان کرد: این رشد و تکامل بشریت هدیه ای از جانب خدای  است که باید قدر دان آن بوسیله ی احیای حکم خدا و سنت رسولخدا باشیم و  سنتهای رسول خدا باعث سعادت دو سرایمان خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند