منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۶
شناسه خبر: 329501
گروه :خبر
hormoz

رئیس سیا با اشاره به ائتلاف به رهبری آمریکا در مقابله با داعش در سوریه و عراق، ادعا کرد که واشنگتن موفقیت‌های خوبی در جنگ با تروریست‌ها کسب کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در ابتدای نشست کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا، «ریچارد بور» رئیس جمهوریخواه این کمیته ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اخیر به اورلاندو، از لزوم مقابله سریع و قاطع با داعش حرف زد.

سناتور آمریکایی گفت که اکنون برد و دامنه فعالیت‌های داعش نه تنها در عراق و سوریه بلکه در کشورهای دیگر هم گسترده شده و حتی به آمریکا هم وارد شده است.
در ادامه نشست، «دیان فین اشتاین» سناتور دموکرات و نائب رئیس کمیته اطلاعات در اظهاراتی از موفقیت‌های آمریکا و ائتلاف به رهبیر آن در مقابله با داعش در عراق و سوریه سخن گفت.

سپس نوبت به جان برنان رئیس سیا رسید تا اظهاراتش را شروع کند. رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در ابتدا به حمله اورلاندو اشاره کرد و به بازماندهان و قربانیان آن تسلیت گفت.
رئیس سیا البته در ابتدا با اشاره به ائتلاف به رهبری آمریکا در مقابله با داعش در سوریه و عراق، ادعا کرد که واشنگتن موفقیت‌های خوبی در جنگ با تروریست‌ها کسب کرده است.
وی البته افزود که «تلاش‌های ما توانمندی تروریستی داعش و دامنه جهانی فعالیت آن را کاهش نداده است».

برنان تاکید کرد: «داعش برای تلافی شکستها و از دست دادن اراضی تحت کنترلش، احتمالا به تاکتیک‌‌های چریکی از قبیل حملات به اراضی که در اختیارش نیست، دست بزند».
رئیس سیا با اشاره به حمله در سن برناردینو و اورلاندو در آمریکا گفت که «داعش در تلاش برای الهام بخشی به حملات تروریستی توسط کسانی است که حامی آن هستند اما ارتباط مستقیمی با داعش ندارند».
او البته تاکید کرد که «سیا هیچ ارتباط مستقیمی بین عامل حمله اورلاندو با یک سازمان تروریستی خارجی پیدا نکرده است».

جان برنان با اشاره به گسترش دامنه فعالیت داعش و شاخه‌های آن در نقاط مختلف به حضور عناصر داعش در لیبی، مصر، یمن و برخی دیگر از کشورها، درباره تهدیدات و خطرات اقدامات تروریست‌ها هشدار داد.
رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در اظهاراتی درباره تعداد عناصر داعش در لیبی بین 5 تا 8 هزار نفر تخمین زده می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امروز دفاع در سوریه دفاع از حقانیت دین اسلام است /تکفیری هابه دنبال تخریب چهره اسلام و خط رسول اکرم (ص) هستند حضور ۱۵ شرکت خارجی در دومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد