منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۰
شناسه خبر: 346594
گروه :خبر
IMG_4042

موسی نجفی گلستانی آزاده دوران دفاع مقدس که 88 ماه و 11 روز در زندان های رژیم بعثی دوران اسارت را سپری کرده، صفا و صمیمیت و الفتی که بین هم رزم ها بوده را بهترین خاطره را در دوران اسارت خواند.

موسی نجفی گلستانی، آزاده دوران دفاع مقدس از شهرستان رودان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت: در زمستان 1361 بنابر اقتضای زمانه و انجام وظیفه ای که بر دوش جوانان ایرانی که توان شرکت در نبرد حق بر باطل داشت، در این عرصه و برای دفاع از وطن، دین و ناموس در این جهاد فی سبیل الله در شن 15سالگی به سوی جبهه شتافتیم.

وی اظهار کرد:  پس از اعزام به جبهه حق بر باطل در فروردین ماه سال 1362 شمسی در عملیات والفجر 1 شرکت کردم و در همان عملیات نخست توفیق نصیب ما شد که در آن سن در عملیات اسیر شدم که از فروردین ماه 1362 تا شهریور ماه سال 1369 برابر با 88 ماه و 11 روز بود.

نجفی با بیان اینکه شاخص ترین افرادی که در دوران اسارت با وی همراه بودند، تصریح کرد: در آن مدت شاخص ترین افرادی که با من اسیر بودند برخی از این افراد به شهادت رسیدند، فرمانده های گروهان و گردان ها، سردسته ها و در اسارت هم افراد زیادی بودند که از وجود آنها بهره بردیم و وجود آنها در آن برهه از زمان قوت قلبی برای ما بود. شهدایی که با ما همراه بودند، احمد دیداری (رودان)، غلام جعفرزاده (رودان) و چندی از فرماندهان گردان ما، خانعلی سیف فر، میثمی، مجتبی مهرابی این افراد هم رزم های ما بودند که به فیض شهادت نائل شدند و علی نور محمدی، سید محمدرضا ابطحی و بسیاری دیگر که اگر بخواهم نام ببرم تعداد آنها بسیار زیاد است.

وی با اشاره به اینکه بهترین خاطرات در دوران جنگ و اسارت در دفاع مقدس صفا و صمیمیت و الفتی که بین هم رزم ها بود، افزود: اگر این محبت ها، ایثارها و گذشت ها شاید سرنوشت دفاع مقدس شکل دیگری داشت. در دوران سخت مبارزه دفاع مقدس این صفا و صمیمیت و یک رنگی و همدلی بود که ما را امید به زندگی می داد و سختی ها را تحمل می کردیم و بدترین خاطرات لحظاتی بود که هم رزم های ما برای رسیدن به اهداف عالیه و باز شدن محورها یه عده خودشان را فدای همه می کردند، عده ای روی مین ها و سیم های خاردار می رفتند تا مابقی افراد از روی پیکر آنها بگذرند و به اهداف بلند برای دفاع از کشور برسند. آن لحظاتی که پیکر عزیز آنها روی زمین افتاده بود و نقش بر زمین شده برای ما بسیار سخت بود، در آن برهه از زمان سخت تر این بود بسیاری آب به همراه داشتند تا لحظه ی آخر قمقمه  آب با آنها بود اما اینقدر آن صحنه نبرد سخت بود که با لب های تشنه جان دادند.

این ایثارگر هرمزگانی تاکید کرد: سخت تر از همه  رحلت امام در آن زمان بود که ما همه آرزو داشتیم پس از اتمام جنگ روزی عرض ارادت کنیم به این حضرت والا مقام و این آرزو میسر نشد و هر زمان که صدای رسا و زیبای حضرت امام خمینی (ره) در گوش ما طنین انداز می شد که در وصف اسرا فرمودند؛ اگر روزی اسرا برگشتند و من نبودم سلام مرا به آنها برسانید و بگویید خمینی به فکرتان بود. پس از رحلت امام برای ما سخت ترین خاطره بود.

وی تصریح کرد:هدف حضور جوانان ایرانی در جبهه در آن مقطع زمانی که کشور و خاک وطن ما مورد تعرض قرار گرفته بود، نه تنها به دست رژیم بعث عراق بلکه ابر قدرت ها در دنیا زیرا عراق و صدام مهره ی دست این قدرت ها بودند که صدام فرد وحشی بود و آنها برای انتقام او را انتخاب کردند و آماده ی هرگونه شکنجه ای بودیم. ما همیشه در حال مبارزه بودیم و ناگفته نماند که در حال حاضر جنگ ما تمام نشده است و ما هنوز هم در حال مبارزه هستیم لذا با تفاوت اینکه شکل جنگ عوض شده است.

نجفی یادآور شد: روزی جنگ سخت داشتیم و وظیفه داشتیم در مقابل دشمن ایستادگی کنیم و هم اکنون جنگی داریم به نام جنگ نرم که مراتب سخت تر از جنگ سخت است و این جنگیدن هم سخت تر و هم با ارزش تر است چرا که جنگ سرد می دانستیم دشمن تن به تن مقابل ماست و چه کسی است و با چه سلاحی آمده است لکن امروزه جنگ درون خانه های ما آمده است، دشمن با ابزار جدید به جنگ ما آمده است؛ چرا که از آن طریق موفق نشد از طرق دیگر وارد عمل شده است و قصد گرفتن هویت از ما است بنابراین ما در هر مقطع زمانی وظیفه داریم در مقابل دشمن بایستیم.

 

آزاده هرمزگانی با بیان اینکه 4 فرزند پسر دارد و اینکه در دوران پس از اسارت و جنگ آیا در دوران تحصیل با برچسب های خدمات بنیاد و سهمیه ای رو به رو شده اند، عنوان کرد:این افراد کسانی هستند که نا آگاهانه این حرف ها را می زنند اما بنده به این دید می نگرم افرادی که چنین برچسب هایی به افرادی چون ما می زنند، ناآگاه هستند و درک درستی از وضعیت زمان اسارت ما ندارند و نمی دانند که چه روزهای سختی را ما با شکنجه ها، توهین ها و مشکلات سخت و نا امیدی پشت سرگذاشتیم. آنها نمی دانند که آن فرزند شهید لحظاتش را با دوری از پدر و حتی یتیم شدن تحمل کردند و اگر خودشان را به جای این فرزندان می گذاشتند هرگز چنین القابی را به این افراد نسبت نمی دادند و این چیز نا قابلی است که برای جبران کمی از رنج هایشان در نظر گرفتند.

 

وی با بیان توصیه ای به جوانان و افرادی که شوق حضور در جبهه های نبرد و دفاع از حرم اهل بیت (ع) به صحبت ها پایان داد: جوانان امروزی با دیدگاهی متفاوت راه خود را انتخاب می کنند اما به عنوان فردی که در این عرصه پا گذاشتم و شیرینی ها وتلخی ها را چشیدم، توصیه ام به جوانان این است؛ اگر می خواهند تا پایان این راه آزاد باشند و سرافراز باشیم و نام ایران و ایرانی را دنیا زنده نگه داریم باید گوش به فرمان ولی فقیه زمان حضرت امام خامنه ای باشند و به آنچه که ولی فقیه زمان فرمان می دهد گوش جان بسپارند لکن اگر شنیدیم و عمل نکردیم خسران کردیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است