منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
شناسه خبر: 344789
گروه :خبر
822

موفق ترین فعال عرصه اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه خبرنگار باید چشم مردم و گوش مسئولان باشد، تصریح کرد: خبرنگاری حرفه است که در بطن جامعه قرار دارد لذا استفاده از تجربیات اقشار مختلف مردم موجب شد وارد عرصه اقتصاد مقاومتی و تولید شوم.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اقتصاد مقاومتی و اتکا به اقتصاد درون ‌زا مفهومی است که به نظر اکثر کارشناسان تنها راه برون رفت کشور از وضعیت اقتصادی کنونی است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر بارها با بیان و تبیین اقتصاد مقاومتی و توجه به سرمایه‌های داخلی دولت و مجلس را به سمت به کارگیری این مفهوم رهنمون ساختند.

توجه به تولیدات داخلی، استفاده از نیروی کار و سرمایه داخلی، اتکا بر اقتصاد «دانایی محور»، توجه خاص به تولید کالاهای اساسی و محصولات زیربنایی، مهم‌ترین مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی‌ است.

در اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف و حرکت به‌ سوی مصرف بهینه مدنظر است و توجه زیادی به تحقیقات کاربردی می‌شود.

احمد زائری، موفق ترین فعال اقتصاد مقاومتی شرق هرمزگان از جمله خبرنگاران مطرح استان و شهرستان سیریک در سال های گذشته است که با فعالیت در عرصه پروش ماهی های گرم آبی در سال های اخیر موجب ایجاد توسعه پایدار درشهرستان محروم سیریک شده و تاکنون برای بیش از 110نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شغل نموده است

احمد زائری در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه از سن 21سالگی وارد عرصه خبر و رسانه شدم، گفت: در دوران نوجوانی در زمینه فرهنگی فعالیت داشتم و کارهایی متعدد تبلیغاتی و گزارش های را در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی و بومی شهرستان انجام دادم که این امر موجب گرایشم به فعالیت خبری و ورود به عرصه رسانه شد.

وی اظهار کرد:تاکیدات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در خصوص جنگ نرم و مقابله در برابر تهاجم فرهنگی دشمن موجب شد تا عزم خود را برای فعالیت در عرصه خبر را جزم کنم و با محوریت سخنان رهبر انقلاب فعالیت رسانه ای خود را آغاز نمایم.

زائری با بیان اینکه بیش از سه سال به صورت مستمر درعرصه خبر فعالیت داشتم و برای روزنامه ها و خبرگزاری های متعددی مانند فارس و دانا قلم زدم، تصریح کرد:در سالهای فعالیت خبری خود با مشکلات متعددی در شهرستان سیریک مواجه شدیم که به واسطه پیگیری رسانه ای و با همکاری مسئولان بخش های از این مشکلات رفع شد.

وی یادآور شد: مشکل اینترنت و قطعی مداوم آب در روستاها  از دغدغه های مردم سیریک بود که بسیاری از کارهای روزمره و امور اصلی زندگیشان عقب می افتاد که با پیگیری رسانه ای تا حدودی رفع شد.

خبرنگار موفق سیریکی با اشاره به بی توجهی و کم لطفی برخی از ادارات به جایگاه خبرنگاران در جامعه تاکید کرد:عدم توجه  برخی از ادارت با خبرنگاران  دغدغه فعالان رسانه ای است که می طلبد مسئولان و اصحاب رسانه یکصدا و هم گام در جهت رفع مشکلات مردم قدم بردارند.

زائری با بیان نحوه ورود خود به عرصه فعالیت های تولیدی و اقتصاد مقاومتی تصریح کرد:تاکید رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در زمینه اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار با تکیه بر توان داخلی موجب شد که توجه ام به ظرفیت و پتانسیل های شهرستان سیریک جلب شود  و در این راستا پرورش ماهی گرمابی را انتخاب کردم.

موفق ترین فعال اقتصاد مقاومتی در شرق هرمزگان گفت: با آورده مالی 400میلیون تومانی و تسهیلات150میلیونی اقتصادی مقاومتی پرورش ماهی خود را راه اندازی نموده ام و تاکنون برای شش نفر به صورت مستقیم و 100نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در برداشت اولیه بیش از 250هزار دلار ارز آوری داشت که با ادامه فعالیت های خود این سرمایه چندین برابر شده است، افزود: با موفقیت هایی که در سایه لطف پروردگار و رهنمودهای رهبر انقلاب بدست آوردم اکنون در حال گسترش پروژه های خود هستم و صادرات ماهی، کارشناس پرورش ماهی گرمابی را در راس امور خود قرار دادم.

زائری استفاده از کارشناسان جوان و متخصصان داخلی و بومی استان را عامل موفقیت های خود در زمینه فعالیت های اقتصادی دانست، اظهار کرد: نیروی جوان و متخصصان بومی ظرفیت های بالقوه ای می باشند که باید مرود توجه قرار گیرند تا شاهد پیشرفت وترقی کشور رد عرصه های مختلف بود.

وی اشاره به جایگاه خبرنگاری در جامعه بیان کرد: خبرنگاری حرفه در بطن جامعه است که در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره با افراد مختلف، مقامات و منصب های متفاوت ارتباط دارد از این رو استفاده از تجربیات اقشار مختلف مردم موجب شد به این نتیجه برسم  که در عرصه اقتصاد مقاومتی فعالیت کنم.

خبرنگار هرمزگانی یادآور شد: خبرنگاری شغل شریف و مشقت باری در جامعه است و یک خبرنگار باید چشم مردم و گوش مسئولان باشد.

زائری با بیان اینکه فعالیت های رسانه ای جایگاه پرمسئولیتی است، خاطرنشان کرد:خبرنگاران باید با جدیت برای پیشرفت کشور تلاش کنند چرا که سرنوشت و استقلال کشور متاثر از قلم خبرنگاران است و در این برهه که تمام چشم عالمیان به کشور ماست باید دقت شود تا ناخواسته |آب به آسیاب دشمن نریزیم.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است