منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: 209984
گروه :خبر
IMG_0345
 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:

خبرنگاران پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، خبرنگاران را زبان گویای جامعه و پل ارتباطی میان مردم و مسئولان دانست که در عصر ارتباطات در ارتقاء دانش جامعه نقش بسزایی ایفا می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات درسالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش به مناسب روز خبرنگار و شهادت شهید محمود صارمی برگزار شده بود با بیان اینکه در مدت حضور در جزیره کیش از حمایت خبرنگاران برخوردار بودیم گفت: از زمان حضور در جزیره کیش در معرض نقد منصفانه و گاه غیر منصفانه رسانه ها بودیم و البته آنچه کار حرفه ای برای خبرنگاران محسوب می شود نقد منصفانه است که در جزیره کیش خبرنگاران با رعایت امانتداری داری به نحو شایسسته به وظیفه خود عمل کردند.
بیان ضعف های مدیران در فضایی عدالت محور
وی با اشاره به اینکه خبرنگاران در جزیره کیش ضعف های موجود را به اطلاع مسئولان رسانده و مطالبات مردم را در فضایی عدالت محور منتقل کرده اند به ارائه آمارهایی در رابطه با فعالیت های 22 ماه گذشته مدیریتی در سازمان منطقه آزاد کیش پرداخت و اظهار کرد: بر اساس چشم انداز و سند تدوین شده برای جزیره کیش رویکرد و ماموریت جزیره کیش تجارت و گردشگری است که سعی شده است اقدامات مطلوبی در این راستا صورت پذیرد.
63 هزار هکتار زمین واگذار شده
مونسان ادامه داد: در نخستین گام زمین هایی که در این مدت واگذاری زمین به سرمایه گذاران تنها در راستای گردشگری و تجارت صورت گرفته است که از 63 هزار هکتار زمین های واگذار شده 43 درصد دارای قرارداد استیجاری است، 30 درصد در قالب قراردادهای مشارکتی واگذار شده است و بابت ارزش افزوده سازمان سهم داشته و درآمدهای حاصل از این محل در پروژه های عمرانی صرف شده است و تنها 27 درصد از زمین ها به صورت قطعی واگذار شده است.
حجم سرمایه گذاری ها در 22 ماه گذشته
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش حجم سرمایه گذاری های انجام شده در 22 ماه گذشته را پنحاه و یک هزار و 200 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بیش از 46 درصد از حجم سرمایه گذاری در زمینه احداث هتل، مراکز فرهنگی و ورشی، تفریحی و گردشگری بوده است. در موضوع اقتصاد مقاومتی برای کیش 27 درصد از واگذاری ها در قالب پروژه های اقامتی مسکونی انجام شده است و 13 درصد واگذاری ها در بخش نیروگاهی و امثالهم صورت گرفته است و 8 درصد نیز در زمینه های توسعه فضاهای آموزشی به بازار سرمایه گذاری سپرده شده است.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از 93 پروژه بزرگ در حال ساخت در کیش خبر داد که در زمین هایی به وسعت بیش از هزار متر مربع و در کل با زیربنای 4 میلیون و 800 هزار متر مربع در حال انجام است و توضیح داد: ایجاد یک واحد کنترل قرادادها که هر 3 ماه یکبار پروژه های سرمایه گذاری را رصد کرده و به بررسی علل توقف پروژه ها می پردازد از مواردی است که می تواند سازمان منطقه آزاد کیش را در رفع موانع و سرعت تصمیم گیری در رابطه با پروژه های ناموفق یاری کند تا زمین های پروژه های ناموفق بازپس گیری شده و به سرمایه گذاران دیگری واگذار شود.
بازپس گیری زمین پروژه های ناموفق
وی همچنین به باز پس گیری زمین های یازده قرارداد سرمایه گذاری خوابیده و ناموفق که هیچگونه عملیات اجرایی را انجام نداده بودند اشاره کرد و گفت: زمین های این پروژه ها با متراژ کلی دویست و چهل هزار متر مربع به سازمان منطقه آزاد کیش بازگردانده و طی قراردادهای جدید به سرمایه گذران جدیدی واگذار شد.
فعالیت بخش صنعت در کیش
به گفته مونسان در طی 22 ماه گذشته 126 جواز تأسیس و طرح توسعه صادرات در بخش صنعت در کیش صادر شده است و مبلغی بالغ بر شش هزار و چهارصد و چهل میلیارد ریال در بخش صنعت در جزیره کیش سرمایه گذاری صورت گرفته است.
وی همچنین با اشاره به ارزش محصولات صادر شده از کیش اشاره کرد و افزود: بالغ بر 117 میلیون دلار از محصولات ساخته شده در کیش صادر شده و 81 پروژه صنعتی در جزیره کیش درحال اجراست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش 5700 مجوز فعالیت اقتصادی صادر شده در کیش را کاری ارزشمند با توجه به شرایط پیش از توافق عنوان کرد و یادآور شد: این میزان مجوز صادر شده در بخش اقتصادی نشان از ادامه روند رشد اقتصادی در جزیره کیش دارد و امید است پس از توافق نهایی این میزان به اعداد بالاتری برسد.
حجم فعالیت های گمرکی
وی به فعالیت های بخش گمرک در کیش اشاره کرد و گفت: در بخش گمرک در جزیره کیش 6 میلیون و 296 هزار تن تخلیه و بارگیری انجام شده است و بیش از 400 هزار نفز از مسیر بندر کیش جابجا شده اند. ارزش کل صادرات از جزیره کیش 912 میلیون دلار بوده است که 124 میلیارد ریال درآمد از دریافت عوارض گمرکی در این مدت به سازمان منطقه آزاد کیش اختصاص یافته است.
مونسان امضاء تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش و سازمان ملی استاندار رایکی دیگر از موفقیت های این سازمان برشمرد که در طی این توافق وظایف سازمان ملی استاندارد به سازمان منطقه آزاد کیش تفویض شده است و با این اقدام فرآیند ترخیص کالا بهبود یافته و روند ترخیص با سرعت بالاتری انجام شده و از یک هفته به 3 روز کاهش پیدا کرده است و هزینه های رفت و آمد به بندرعباس نیز برای مراجعین حذف شده است.
طرح اصالت کالا در کیش
طرح اصالت کالا به منظور افزایش کیفیت کالا و اطمینان خاطر مشتریان بازارهای کیش از کالای خریداری شده صورت می گیرد. مونسان با بیان این مطلب تاکید کرد: در این طرح لوگوهای طلایی، نقره ای و آبی بسته به کیفیت کالاها بر روی آن ها نصب خواهد شد نشان از اصالت کالا خواهند داشت و با اجرای این طرح امید آن می رود که رشد خوبی را در بازارهای کیش شاهد باشیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به 25 پروژه عمرانی در حال اجرا در جزیره کیش اشاره کرد و افزود: با راه اندازی این پروژه ها هم فضای عمومی و هم فضای شهری درکیش ارتقاءخواهد یافت.
تولید آب و برق از نیروگاه دوم کیش
وی نیروگاه دوم کیش با ظرفیت 37 مگاوات تولید را از مباحث زیرساختی دیگری عنوان کرد که به زودی به چرخه مصرف راه خواهد یافت و افزود: در صورت تامین گاز مورد نیاز اولین خروجی های این نیروگاه با قدرت 37 مگاوات برق که تا 100 مگاوات در صورت تکمیل تولید خواهد داشت و تولید 20 هزار متر مکعب آب شیرین را شاهد خواهیم بود.
به گفته این مقام مسئول برای اجرای این پروژه درحدود یک سال زمان صرف شده است که با به ثمر رسیدن کامل این پروژه ظرفیت تولید انرژی در جزیره کیش افزایش یافته و پایداری انرژی ارتقا پیدا می کند.
طرح ممیزی در کیش از ضروریات بود
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش اجرای طرح ممیزی در جزیره کیش را از ضروریات مطالعات در بخش های اقتصادی خواند و افزود: در سال های گذشته آمار درستی از بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی در دست نبود که کار را برای اجرای طرح ها با مشکل روبرو می کرد.

 
وی ادامه داد: با جمع آوری داده ها در طرح ممیزی املاک خروجی ها در حال تحلیل و بررسی است و این آطلاعات و آمار در آینده در مدیریت بازار مستغلات جزیره کمک بزرگی برای مدیران خواهد بود.
مونسان محاسبه هزینه های درآمد و تعیین حجم سرمایه های در گردش در جزیره کیش را از دیگر خروجی های طرح ممیزی دانست.
وی تاکید کرد: تهیه و تدوین جدول داده، ستاده در طرح توسعه و تجارت بسیار مفید خواهد بود.
ایجاد کارگوسنتردر کیش
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به ایجاد کارگوسنتر در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: با ایجاد کارگو سنتر در جزیره کیش که اقدامات لازم برای آن در سال جاری در سفرهای خارجی پیگیری شد موجب می شود که کیش به محل ترانزیت کالا در منطقه تبدیل شود.
وی افزود: با گروه های مختلف خارجی نشست هایی داشتیم که از سوی این گروه ها اعلام آمادگی برای این حرکت شده است و در هفته آتی یک هیات خارجی برای عقد قرارداد و تفاهم نامه به کیش سفر خواهد کرد که در صورت به نتیجه رسیدن این نشیت در حوزه تجارت کیش کار بزرگی انجام خواهد شد.
تبدیل کیش به هاب مالی
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از همکاری و همراهی بانک مرکزی و جزیره کیش برای تبدیل جزیره مرجانی کیش به یک هاب مالی خبرداد و اظهار کرد: با اجرای این طرح در صورت راه اندازی هاب مالی قوانین بانکی داخل کشور در جزیره کیش تسهیل شده و کیش به یک بازار مالی آزاد تبدیل می شود.
همایش بزرگ” اقتصاد ایران در پسا تحریم، کیش دروازه ورود”
علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش در بخش دیگری از سخنان خود از همایش بزرگ با موضوع پسا تحریم در جزیره کیش خبرداد و گفت: این همایش بزرگ با مشارکت وزارت امور خارجه در حال برنامه ریزی است و در صورت قطعی شدن این همایش که با عنوان” اقتصاد ایران در پسا تحریم، کیش دروازه ورود” با حضور سرمایه گذاران عمده داخلی و شرکت های بزرگ خارجی در جزیره کیش برگزار خواهد.
برگزاری نمایشگاه های بین المللی
رویکرد برگزاری نمایشگاه های بین المللی در کیش را رویکردی موفق ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: نتایج خوبی که در اولین نمایشگاه بانک، بورس و بیمه در سال گذشته کسب شد سبب شده است تا دومین نمایشگاه نیز در سال جاری برنامه ریزی شود که در نیمه دوم سال برگزار خواهد شد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بخشی از این نشست به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ گفت.
نشست خبری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و اصحاب رسانه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی مدیرعامل سازمان به حاضران و اصحاب رسانه پایان یافت.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند