منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
شناسه خبر: 302401
گروه :خبر
1_(1)

تبدیل شدن ایران از یک کشور مصرف گرا به تولید‌گر یکی از دغدغه هایی است که در سال های گذشته مورده توجه بوده است تا فناوری و سرمایه انسانی کارآمد در صنایع مختلف از جمله صنایع هسته ای برای پیشرفت همه جانبه آماده شود و ایران روی پاهای خو بایستد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از قشم آزاد ، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ، تدابیر برجامی در ایران شکل گرفت و تیم مذاکره کنندگان برای به نتیجه رساندن برجام شبانه روز در خارج از خاک کشور پای میز مذاکره با اینکه از خیلی چیزا نظیر صنایع هسته ایران گذشتند باز هم نتوانستند برجام را به نتیجه برسانند .

 

تیم مذاکره کننده دولت تدبیر و امید که برای دست خالی برنگشتن از مذاکرات خود را به آب و آتیش میزد پا روی صنایع هسته ای ایران گذاشت تا یکی از شرط های 5 کشور طرف مقابل را اجرا کند تا شاید برجام به نتیجه برسد ، کشورهای آن طرف مذاکره برجام را به رسمیت شناختند و صنایع هسته ای ایران که با تلاش شبانه روزی دانشمندان هسته ای برای اولین بار در کشور جان گرفته بود را از پای درآوردند ولی خبر از رفع تحریم ها و تحول در زندگی مردم نیست و طرفین به وعده ایشان عمل نمی کنند .

 

 

با وجودی که کشورهای مذاکره کننده به سرکردگی آمریکا به تعهدات خود در برجام پایبند نبوده و نخواهد بود، دولت در سال گذشته چشم خود را به روی واقعیات برجام بست و تنها به ذکر آنچه که مد نظر خود بود اکتفا نمود و همچنان در شادی و سرور به دست آوردن توافق در برجام است !

 

سوال اینجاست ، آیا برجامی که هیچ نتیجه ای نداشته است نیاز به جشن و شادی دارد ؟ جالب اینجاست دولت هنوز برجام 1 را بی نتیجه گذاشته است و به دنبال برجام 2 می رود .

 

 

آنچه ما شاهد هستیم در روزهایی که ایران تعهداتش را کامل در حوزه ی برجام به سرانجام رسانده است اما آمریکایی ها به تعهداتشان عمل نمی کنند و هر روز بهانه ای می تراشند و متأسفانه هنوز از طرف مقابل این تعهدات به طور کامل اجرایی نشده است و اعتماد به آمریکا کاری اشتباه بوده چرا که آمریکا با کلیت جمهوری اسلامی مخالف است و دولت تدبیر و امید را به بازی برجامی گرفته است .

1

قضیه«برجام» به جای حل مشکلات اقتصادی کشور، تنها به عنوان دستاویزی در عرصه سیاسی تبدیل شده است و «برجام 1» برای مردم هنوزآب و نان نشده است و تحولی در زندگی روزمره ملت به بار نیاورده است که رئیس جمهور بارها از لزوم اجرای  برجام 2 در مورد مسائل سیاسی بارها این اصطلاح  را به کار برده است و از آن سخن می گوید .

1

دولت تدبیر و امید برجام را به مثال یک بازی مرحله ای تبدیل کرده است و با این روش می خواهد مردم را سرگرم کند تا خلاهای مدیریتی در دولت یازدهم پوشیده شود و اینگونه که مشاهده می شود خبری از تغییر و تحول در زندگی مردم نیست .

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر