منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۸
شناسه خبر: 317446
گروه :خبر
13950128000200_PhotoA

جانشین فرمانده سپاه با اشاره به وضعیت خان طومان گفت: قطعاتی که در روزهای اخیر توسط تکفیری‌ها اشغال شده در سوریه باز پس گرفته می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه همایش تبیین اندیشه‌های راهبردی مقام معظم رهبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص وضعیت خان‌طومان باید گفته شود که این یک تغییر و تحول تاکتیکی است و اثر استراتژیک در مجموعه میدان ندارد.

وی افزود: ما در مجموع درباره وضعیت میدانی سوریه آینده مطمئنی را سراغ داریم. ما نظام سوریه را بخشی از جبهه مقاومت می دانیم و بر اوضاع کاملا مسلط هستیم و این تغییر تاکتیکی کوچک نمی‌تواند اثری بر صحنه جغرافیایی نبرد بزرگ داشته باشد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: هر چند تلاش می‌شود این قطعاتی که در روزهای اخیر تکفیری‌ها اشغال کردند، بازپس گرفته شود.

وی پیرامون توان جبهه مقاومت گفت: محور مقاومت از انسجام بالایی  نسبت به گذشته برخوردار است و حزب‌الله لبنان یک واقعیت دفاعی نیرومند در جهان اسلام است که امروز همه مسلمانان به وجود او افتخار می‌کنند.

سلامی گفت: جریانات فلسطینی جهادی از کفایت بهتری نسبت به گذشته برخوردارند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: صحنه میدانی و سیاسی در سوریه ابدا مطابق میل سیاسی قدرت‌های مداخله‌گری چون آمریکا و اروپا و متحدان منطقه‌ای آنها پیش نرفته است.

سلامی پیرامون چالش امنیتی پیش روی جمهوری اسلامی در برهه کنونی گفت: در طول ۳۷ سال گذشته، دشمنی‌های بزرگی فراروی نظام وجود داشته که شناسایی شدند و نقطه کانونی همه این دشمنی‌ها سیاست‌های رژیم‌های متعددی است که در آمریکا روی کار آمدند.

وی افزود: در حقیقت سیاست سلطه‌طلبانه آمریکا و متحدان غربی و منطقه‌ای آنها در جهان اسلام و تمایل آنها برای از بین بردن هویت اسلامی ملت‌های مسلمان و ادغام کردن نقشه سیاسی کشورهای اسلامی در یک نقشه قدرت‌طلبانه جهانی آمریکایی‌ها است.

سلامی تصریح کرد: البته چالش‌هایی مثل تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان و سوریه و یا خوی تجاوز‌طلبانه انها علیه فلسطینیان جزو چالش‌های کنونی جهان اسلام است.

وی اضافه کرد: ما از همان ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز در مقابل سناریوهای دشمنان کوچک و بزرگمان به خصوص آمریکا به اندازه کافی سازه‌های مستحکم قدرت ایجاد کرده‌ایم و ملت ما دشمنان خود را شناسایی کرده و به برکت رهبری‌های امام و رهبری از یک اقتدار امنیتی و قدرت بازدارندگی موثر و نیرومند و از توان دفاعی اطمینان‌بخشی برخوردار هستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد: امروز نظام اسلامی هم قادر است در مقابل تهدیداتی که مستقیما امنیت ملی ما را در معرض آسیب قرار می‌دهد و هم در دفاع از مظلومان جهان که تحت تهاجم کشورهای خارجی یا گروه‌های تکفیری هستند، دفاع کند. بنابراین تراز امنیتی و بازدارندگی و قدرت دفاعی کشورمان در وضعیت بسیار اطمینان‌بخشی است و نسبت به گذشته خود در هر لحظه‌ای امروز تواناتر هستیم و قادریم از ارزش‌های حیاتی و منافع ملی و دستاوردهای انقلاب و تمامیت ارضی نظام دفاع کنیم.

سلامی تأکید کرد: این یک واقعیتی است که دشمنان ما هم این قدرت دفاعی ما را پذیرفته‌اند، هرچند آنچه که آنها از واقعیت قدرت ما می‌دانند از تمامیت قدرت ما بسیار کم‌تر است؛ چراکه قدرت ما، قدرتی سیال و جوشان است که در تکامل خود توقف‌ناپذیر است.

وی پیرامون وضعیت جبهه مقاومت، گفت: امروز آمریکایی‌ها و شرکای آن متوجه شدند اگر بخواهند به روش‌های گذشته ادامه دهند، نظام امنیتی آنان نیز فروخواهد پاشید. بنابراین وضعیت در عراق رو به آرامش و بهبود نسبی پیش می‌رود و امیدهای خوبی برای آرامش بخشی سیاسی در عراق وجود دارد. در یمن نیز عربستان به هیچ نتیجه موفقیت‌آمیزی دست پیدا نکرده و چشم‌انداز مبهم و نامعینی که ناشی از عدم توانایی سعودی‌ها در ترسیم صحنه استراتژیک یمن است، مشاهده می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: در سایر بلاد اسلام مسلمانان به یک بیداری و شعور سیاسی رسیده‌اند و همه جبهه مقاومت فعال است. وقتی مسلمانان بیدار،‌ آگاه و در صحنه هستند ما هیچ نگرانی نداریم. به همین دلیل معتقدیم مسیر بیداری راهبردی جهان اسلام در حال طی شدن است.

سلامی در پاسخ به این سوال که در شرایط فعلی نیروهای مسلح چگونه می‌خواهند از حق حاکمیت ایران در خلیج فارس و دریای عمان دفاع کنند، گفت: ذخایر دفاعی ما چه موشکی و چه دریایی و چه سازه‌های قدرت دفاعی ما در فضا و قدرت زمینی و بسیج مردمی ما کاملا آماده هستند و شرایط را به لحاظ اطلاعاتی رصد می‌کنند.

وی افزود: آمادگی یگان‌های ما همواره در شرایط احتمال قوی نبرد است، به همین دلیل ما هیچ‌گونه نگرانی در خصوص تهدیدات خارجی نداریم. در صحنه داخلی هم ملت ما کاملا بصیر و هوشیار هستند و از انقلاب‌شان در هر شرایطی دفاع می‌کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است