منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
شناسه خبر: 344104
گروه :خبر
IMG_6754

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت:خانواده نقطه شروع آسیب پذیری است و مهمترین رکنی که می تواند در امر پیشگیری از مواد مخدر و نیز پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقش داشته باشد خانواده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس،علی اصغر مونسان،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درنشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش مواد مخدر را ریشه همه مفاسد دانست و گفت: آسیب های ناشی از مواد مخدر کانون خانواده ها را هدف قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه ها باید شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش را یاری کنند اظهار کرد: کیش به عنوان جزیره پاک باید پایلوتی برای کشور در امر مبارزه با موادمخدر باشد.

مونسان بیان کرد:  رویکرد اصلی در بحث مواد مخدر بحث پیشگیری و کاهش تقاضا است که می تواند افزایش و کاهش آن بر قانون عرضه و تقاضا حتی عرضه مواد مخدر تاثیر گذار باشد.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش برنامه های پیشگیرانه مبارزه با موادمخدر در کیش را خانواده محور دانست و گفت: شخصیت و هویت هر فرد در خانواده شکل می گیرد و خانواده نقطه شروع آسیب پذیری است و مهمترین رکنی که می تواند در امر پیشگیری از مواد مخدر و نیز پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقش داشته باشد خانواده است.

مونسان آموزش های پیشگیرانه برای جوانان، نوجوانان و دانشجویان را یک ضرورت مهم دانست و تاکید کرد: باید در امر آموزش جوانان حساسیت بیشتری به خرج داد تا خدای نکرده دانشجویی نداشته باشیم که در حین تحصیل معتاد شود

وی بر راه اندازی و استقرار وسایل ورزشی به همراه اعزام مربیان ورزشی در کمپ معمار و کمپ سحر برای استفاده رایگان جوانان و نوجوانان این منطقه در راستای برنامه های پیشگیری از اعتیاد توسط موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به راه اندازی سامانه هوشمند مجوز اشتغال جزیره کیش برای ساماندهی کارگران و عدم بکارگیری افراد معتاد در مشاغل کارگری تاکیدکرد و افزود: برآوردهای اولیه نشان از موفقیت این سامانه بر اساس اهداف ترسیم شده داشته و لازم است معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد در نشست بعدی آخرین آمار و وضعیت و برآورد تخصصی خود در خصوص اثرات راه اندازی سامانه هوشمند مجوز اشتغال در موضوع پیشگیری از اعتیاد در کیش را ارائه کند.

محمد حسن جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش نیز در این جلسه ضمن اعلام نتایج مصوبات جلسه قبلی شورا به اهم اقدامات این شورا در سال جاری پرداخت.

جهان آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر در جامعه را بسیار جدی دانست و اظهار کرد: باید اثرات مخرب  مواد مخدر را به درستی به خانواده ها و جوانان آموزش داد و از ظرفیت‌های مردمی در امر مبارزه  با این پدیده ویرانگر، استفاده کرد.

وی ضمن بیان سیاست‌های کلان ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امرمبارزه با موادمخدر تاکید کرد: امروزه اعتیاد بعنوان یک آسیب اجتماعی به عاملی برای ازهم گسیختگی خانواده ها تبدیل شده است بنابراین مبارزه با موادمخدر باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود تا همه مردم حساسیت موضوع را درک کنند.

جهان ابراز امیدواری کرد: همه دستگاهها و نهادها نیز باید در این زمینه فعال شوند و با اطلاع‌رسانی درست در جامعه مانع تباهی و گرفتاری نسل جوان به این آسیب مهم اجتماعی شوند.

این مقام مسئول، حمایت از بهبود یافتگان مصرف موادمخدر را ضروری دانست و اظهار کرد: بهبود یافتگان مصرف موادمخدر در کیش که با نام انجمن معتادان گمنام فعالیت می کنند اقدامات خوبی در ترغیب افراد معتاد به ترک موادمخدر انجام داده اند و لازم است در زمینه ایجاد مکانی برای برگزاری جلسات این انجمن، اقدامی در دستور کار قرار گیرد.

وی آموزش های پیشگیرانه از اعتیاد ویژه زوج های جوان، آموزش دانشجویان جدیدالورود، ایجاد تشکل های دانشجویی، فرهنگ سازی و آموزش های پیشگیری در محیط های آموزشی و دانشجویی، کارگری، اصناف، ادارات دولتی و بخش خصوصی و محیط های ورزشی را از اولویت های این شورا در نیمه دوم سال جاری دانست.

جهان تصریح کرد: باید دستگاه ها مرتبط با برنامه ریزی های  عملی و کاربردی و اثرگذار در مبارزه با مواد مخدر، تمام ظرفیت و پتانسیل خود را بکار گیرند تا از رسوخ مواد مخدر در بین افراد جامعه جلوگیری کنند.

رشد 50 درصدی کشفیات موادمخدر در کیش

حسین دهکی فرمانده انتظامی کیش و رییس کمیته مقابله با عرضه و ورود موادمخدر کیش با بیان اقدامات این کمیته در 4 ماه گذشته از رشد 50 درصدی کشفیات موادمخدر در طول این مدت و عزم جدی پلیس در برخورد با سوداگران مرگ خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه پلیس در برخورد با سرشاخه ها و خرده فروشان موادمخدر هیچگونه اغماضی نخواهد داشت تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر بیشتر نیازمند کار فرهنگی است و بدون تردید کار فرهنگی بر کار فیزیکی و سلبی اولویت دارد.

دهکی ایجاد بانک اطلاعاتی و برآورد آماری جامع از تعداد معتادان جهت اتخاذ راهکارهای لازم را تسهیل کننده ماموریت های پلیس دانست.

وی موادمخدر را فساد انگیز دانست و بر برخورد پلیس با فروشندگان و قاچاقچیان موادمخدر را در جهت برداشتن این لایه فساد تاکید کرد و افزود: این امر عزمی همگانی و همکاری همه دستگاه های مربوطه را می طلبد .

فرمانده انتظامی ویژه کیش خاطرنشان کرد: پلیس در کنار شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش از هیچ تلاشی برای کاهش اعتیاد و برخورد با معضل موادمخدر کوتاهی نخواهد کرد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است