منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴
شناسه خبر: 337309
گروه :خبر
تاثیر پذیری خانواده- رفتارنیوز

فعال رسانه و پژوهشگر فرهنگی تربیتی هرمزگان با بیان اینکه خانواده تاثیر گذار درمسیر تربیتی به سمت پرورش کیفی وکمی معنویت و ایجاد درد دینی در فرزندان می باشند نوشت: پدرو مادرها باید بچه هایی را تربیت کنند که درد دین داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  پایگاه تحلیلی خبری رفتار نیوز، فعال رسانه و پژوهشگر فرهنگی تربیتی هرمزگان با بیان اینکه خانواده تاثیر گذار درمسیر تربیتی به سمت پرورش معنویت و ایجاد درد دینی در فرزندان است نوشت: پدرو مادرها باید بچه هایی را تربیت کنند که درد دین داشته باشد.

 

مرتضی پیروی منش معتقد است غصه ظواهر در فرزندان ایجاد شدن به هر طرقی که باشد حال اینکه مهارت لازم در شیوه تربیت والدین، جامعه و.. برای بچه ها کم گذاشته باشد یا وجود درست نداشته باشد، زنگ خطر است.

 

مطالبه گفتمان تربیتی اسلام ناب از آحاد مسلمانان پرورش فرزندان به سمت درد دین داشتن است.

وقتی به معنی النظافه من الایمان توجه می کنیم خواهیم دید که، در دین ما سفارش های فراوانی به نظم و نظافت شده و آن را در سطح ایمان قرار داده است لیک این بخشی ست جهت تکمیل اصل نه اینکه ما اصل را رها و شاخه آن را بگیریم.

 

پدر و مادر ها می توانند با درست عمل کردن تقویت کننده نگاه سطحی یا عمیق به مبانی و اصول اسلام ناب را فراهم نمایند.

 

افکار والدین در خانه بسیار تاثیر گذار است و یکایک آن اعمال و گفتمان غالب در منزل می تواند مسیر آینده و رشد به سمت تعالی و کمال را و یا برعکس این مسیر را گسترش دهد.

 

متاسفم که بایستی کمی اعتراف کرد والدین بعضا این مهارت های برگرفته از آموزه ها دینی را که منجر به درد دین داشتن فرزندان خواهد شد خود بلد نبوده چه رسد به اینکه بتوانند اولاد خود را پرورش دهند.

 

علت و معلول های فراوانی در موفق شدن ما در خانواده وجود دارد و به نظر بنده یکی از عدم موفقیت ها بعضا همین تضاد فکری و فرهنگی والدین است که سطحی یا عمیق به دین و مبانی آن توجه می کنند.

 

وقتی پدر یا مادر سطحی باشند یا یکی از آنان سطحی و دیگری عمیق باشد باز تضاد ها بخاطر عدم تبعیت ها در خانه آسیب آن دامن فرزندان را می گیرد که این در نهایت جامعه اسلامی ماست که ضربه می خورد.

 

دشمن به طرق مختلف می خواهد ما نگاه دینی سکولاری داشته باشیم و بایستی مطرح شود در گفتمان سکولاری یا شیعه لندن نشین، و یا تکفیری وهابی و.. به هیچ عنوان درد دین یافت نمی شود آن چیزی که دیده خواهد شد فقط ظواهر است و بس .

 

اگر قرار است اولویت تربیتی و خروجی آن داشتن بچه هایی باشد که درد دین داشته باشند شاخص باشد عدم اختلافات خانواده در شیوه تربیت بسیار مهم و اثر گذار است.

 

باید بدانیم یک انسان چه نیاز دارد نیاز یعنی در صورتی که به آن توجه نشود منجر به ناهنجاری می شود، تربیت فرزندانی که نیاز به دین را در پوست و خون خود لمس و احساس بکنند قطعا ما را از هرگونه ناهنجاری هایی در خانه و جامعه در آینده مصون خواهد نمود.

 

یک زمانی به صورت بدیهی برخی رفتارها خودش را نشان می دهد پس مسئله ای که حقیر به آن پرداختم در قالب درد دینی در فرزندان ایجاد کنیم و برخی از ایرادات آنرا بیان کردم یعنی ما به علت ها در بروز پاره ای از مشکلاتی که امروزه شاهد آنیم توجه کنیم.

 

درست است تهاجم فرهنگی دارین، جنگ نرم داریم، تهدید نرم داریم لیکن ما نیز در خانه بخاطر ندانستن شیوه های تربیت مسبب تغییر اولویت ها و تغییر رفتار های برخی از فرزندانمان از درد دین داشتن به ظواهر هستیم.

 

لازم است ما در بحث تربیت بتوانیم مجاهد فی سبیل ا.. و شهید فی سبیل ا.. را تربیت بکنیم در فرهنگ عاشورایی گفتمان اسلام ناب محمدی این یک عنصر اصلی است.

 

بدرستی که بهترین راه تقویت ارزشها در خانه توسط پدران و مادرها تقویت روحیه فرهنگ عاشورایی در خانواده و به طبع آن جامعه می باشد.

 

اگر فرزندان ما به این نقطه توجه داشته باشند یا درد دین در اولویت تفکری آنان رسوخ کرده باشد امام مجاهدین فی سبیل ا.. که امروز امام خامنه ای عزیز می باشند و مطالبات فراوانی از ما دارد نقش آفرینی منویات ایشان در تن به کار دادن و پیگیری کردن مطالبات در جامعه می باشد.

 

واقعا ما پدر و مادر ها به چه میزان توانسته ایم نقش افرینی فرزندان خود را به عنوان عنصر امت همراه با امام مجاهدین فی سبیل ا.. ایفاء بکنیم؟

 

درد دین داشتن یعنی امروز بصیرت داشته باشیم مولا و امام مجاهدین فی سبیل ا.. از ما چه انتظار دارد، ما معتقدیم امت بی امام کارایی ندارد امام بی امت همراه قدرت ندارد لذا توجه خانواده ها به تربیت فرزندانی که درد دین داشته باشد امروز یک ماموریت اصلی است.

 

برای اینکه به هدف برسیم بایستی بتوانیم در تربیت همراهان گفتمان اسلام ناب محمدی اول باید خود را بشناسیم، سپس جهان بینی بشود، من که هستم و به سمت کدام مقصد می روم ؟ جبهه را بایستی بفهمیم و به فرزندان خود بفهمانیم.

 

خصلت هایی چون خردورزی، خودباوری همراه با گفتمان اسلام ناب، بردباری مورد قبول دین، تقویت روحیه کارجمعی و تعاون مورد نظر دین، مطالعه و کتابخانی مورد نیاز دین، روحیه داشتن همت بلند انقلابی و جهادی متناسب با تفکر اسلام ناب، تقویت روحیه در داشتن امید به آینده انقلاب اسلامی ناب محمدی در اوج اقتدار، کنجکاو  بودن در مبانی و اصول دین و پیدا کردن راه ها و شیوه های لازم و تن به کار دادن و.. برای تربیت مجاهد فی سبیل ا.. که درد دین دارد لازم است.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی