منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۲
شناسه خبر: 266601
گروه :خبر
13940817000725_PhotoA

حفاران آمریکایی، سال گذشته میلادی ۹۶۳ دکل نفتی را خاموش کردند که نخستین کاهش سالانه از سال ۲۰۰۲ و بیشترین کاهش سالانه از سال ۱۹۸۸ به شمار می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حفاران آمریکایی سال جدید را با کاهش تعداد دکل‌های نفتی به کمترین میزان در 5 سال گذشته آغاز کردند.

به اعتقاد تحلیلگران، قریب به یقین کاهش‌های بیشتری اتفاق می‌افتند چراکه این اتفاق واکنش تولیدکنندگان به آشفتگی کاهش قیمت نفت است.

بیکر هیوز بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی جهان اعلام کرد: حفاران آمریکایی در هفته منتهی به 8 ژانویه 20 دکل نفتی را از فعالیت خارج کردند که سومین کاهش یک هفته‌ای بزرگ محسوب می‌شود.

بر اساس این آمار، 516 دکل فعال باقی مانده، کمترین تعداد از آوریل 2010 به شمار می‌روند اما انتظار می‌رود این کاهش در اینجا پایان نیابد. طی 2 ماه گذشته قیمت نفت 10 دلار کاهش یافته است که نیمی از آن طی هفته گذشته اتفاق افتاده است. کاهش بیشتر قیمت نفت در غیرفعال کردن چاه‌های بیشتر  طی یک یا دو ماه‌ آینده خود را نشان می‌دهد.

آرتور جلبر رئیس موسسه جلبر گفت: «تاوقتی که قیمت نفت پایین بماند، کاهش تعداد دکل‌ها ادامه خواهد یافت.»

تعداد دکل‌ها نفتی آمریکا برای هفتمین هفته متوالی با کاهش روبرو شده و کل دکل‌های فعال نفتی این کشور به یک سوم 1420 دکل نفتی فعال در هفته مشابه سال گذشته رسیده است.

به گزارش بیکر هیوز، در سال 2015، حفاران 963 دکل نفتی را خاموش کردند که نخستین کاهش سالانه از سال 2002 و بیشترین کاهش سالانه از سال 1988 به شمار می‌رود.

تولیدکنندگان طی 5 سال گذشته، به طور متوسط، سالانه 216 دکل نفتی به دکل‌های درحال فعالیت افزوده‌اند. درحالی‌که به طور متوسط 18 دکل نفتی را در هفته از فعالیت خارج کرده‌اند.

در عین حال، تعداد دکل‌های گازی فعال آمریکا در هفته گذشته 14 عدد کاهش یافت و تعداد دکل‌های فعال نفت و گاز روی هم رفته به 664 عدد کمترین تعداد از سال 1999 رسید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است