منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
شناسه خبر: 195385
گروه :خبر
IMG_8708

ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان یکی از بازماندگان عملیات کربلای4 است که حرفهای ناگفته ای برای بیان داشت .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، سردار ما انگار هنوز بغض عملیات توی گلویش آزارش میداد،حرفهایش غربت خاصی داشت میشد توی چهره سردار فهمید که چقدر دلش هوای کربلای 4 کرده بود.

همراه با خاطرات سردار رهسپار عملیات کربلای 4 شدیم،آن زمان سردار ترابی فرمانده گروهان بود:
صبح روز عملیات یعنی 5 دی ماه به ما اعلام کردند که نیروهای غواص را ببریم عقب،تمام نیروها را به ستون2 از نهر ارایض با پای پیاده انتقال میدادم به سمت پل نو خرمشهر و وقتی رسیدیم به روی پل دوتا جنگنده عراقی آمدند که یکی از آنها راکتی را به سمت نیروهای ما شلیک کرد که به انتهای نیروها اصابت کرد.

3-4 نفر از غواصان ما یا جانباز یا به درجه شهادت رسیدند مثل عباس درویشی که جانباز 70 درصد و قطع نخاع شد،شهید باوقار که همان لحظه به شهادت رسید، ولی تحمل این موضوع برای ما سخت نبود چون آمادگی این اتفاقات را داشتیم.

زمانی که من نیروها را به نخلستان آنطرف پل خرمشهر انتقال دادم و نیروها را سازماندهی کردم حدود ساعت 10 یا 11 رادیو جیبی خود را طبق عادت همیشگی بیرون آوردم تا از اخبار جنگ مطلع شوم.

خبرنگار جنگ اعلام کرد:شنوندگان عزیز ، رزمندگان اسلام شب گذشته یک عملیات ایزایی انجام دادند،وقتی این خبر را شنیدم انگار یک بمب توی سرم منفجر شد،چون عملیات ایزایی یعنی عملیات غیر اصلی،یک عملیات فریب ، عملیاتی که 6 ماه روی آن برنامه ریزی کرده بودیم متأسفانه به هم خورد.

در آن لحظه رادیو خود را به گوشه ای انداختم و سرم را به روی سنگر گذاشتم و شروع کردم به گریه کردن ، که این برای من سخت ترین و تلخ ترین موضوع و خاطره در عملیات کربلای4 بود.

در این عملیات ، از استان هرمزگان نزدیک به 300 نفر حضور داشتند که بین 20 تا 30 نفر از این تعداد به شهادت رسیدند که ازشاخص ترین این شهدا را می توان به شهید حجت الاسلام نعیمی مسئول حوزه علمیه تازه تأسیس آن زمان بندرعباس اشاره کرد  که قبل از عملیات کربلای 4 حوزه علمیه را تعطیل و به همراه طلاب حوزه  ، عازم جبهه حق علیه باطل شدند.

از دیگر شهدا نیز می توان به شهید غلامشاه ذاکری فرمانده سپاه قشم که رئیس ستاد گردان غواص بود و نقش به سزایی در آموزش تاکتیکی غواصان وعبور آنان از آب داشت.

یکی دیگر از شهدای شاخص این عملیات نیز می توان به شهید حسن دانشمند مسئول محور اطلاعات عملیات عبور غواصان از اروند در عملیات کربلای 4 نام برد.

شهید سالاری هم دیگر شهید این عملیات است که فرمانده گردان ادوات و خمپاره انداز بود که در خرمشهر به شهادت رسید.

فرمانده گردان 422 منصورنبی زاده به همراه تعدادی از نفرات نیروهای اطلاعات گردان جزء معدود نفراتی بودند که موفق شدند جزیره ام الرصاص (عرض جزیره ام الرصاص) را طی کنند و خود را به ساحل پشت دشمن برسانندکه همانجا آقای نبی زاده به شدت مجروح شد و برادرش هم به شهادت رسید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است