منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 313423
گروه :خبر
734827

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: هنوز فرزندی نداشتیم و استاد مطهری کتابی ننوشته بود اما در آن زمان می گفت خدایا نیاور آن روزی که من در عالم برزخ باشم ولی آرزو کنم به دنیا برگردم تا کتاب ها یا فرزندانم را اصلاح کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛حجت الاسلام جعفر شجونی در سالروز شهادت شهید مطهری در خصوص شخصیت انقلابی ایشان گفت: استاد مطهری، عالمی برجسته و روحانی وارسته بود و ما در جوانی با شور انقلابی خود تشخیص می دادیم ایشان فردی انقلابی و دردمند است؛ همانگونه که رهبری فرمود من انقلابی ام و دیپلمات نیستم، شهید مطهری نیز این گونه بود.

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به این کلام امام که فرمود فتاوای شهید مطهری بدون استثنا مفید است،  تصریح کرد: خاطره ای از همسر استاد مطهری نقل می کنم که وی می گفت من در فریمان باایشان ازدواج کردم؛ هنوز فرزندی نداشتیم و استاد مطهری کتابی ننوشته بود اما در آن زمان می گفت خدایا نیاور آن روزی که من در عالم برزخ باشم ولی آرزو کنم به دنیا برگردم تا کتاب ها یا فرزندانم را اصلاح کنم؛ معنی نبوغ همین است که هنوز کتابی ننوشته و فرزندی ندارد اما چنین آرزویی می کند.

وی با بیان اینکه شهید مطهری متوجه اصل نظام اسلامی بود؛ اظهار داشت: وی قم را رها کرده و به تهران آمد تا به دنبال تبلیغ برود؛ در همه جای ایران هم از ایشان برای سخنرانی دعوت می شد چرا که سخنان فاخری داشت.

حجت الاسلام شجونی عنوان کرد: شهید مطهری در در حسینیه ارشاد هم خود را نشان داد اما عده ای که ملی گرا بودند، عظمت انقلابی گرایی ایشان را درک نکردند.

وی افزود: اگر امروز آقای مطهری زنده بود، یار این نظام و یاور رهبری بود و بدون هیچ چشمداشتی با چنگ و دندان از جمهوری اسلامی حراست و حفاظت می کرد.

عضو جامعه روحانیت مبارز ابراز کرد: امروز مردم ایران مخصوصا جوانان فدایی مقام معظم رهبری هستند اما برخی خواص بی بصیرت به ایشان کمک نکردند؛ اگر شهید مطهری بود از آیت الله خامنه ای به صورت شفاف حراست و حمایت می کرد.

حجت الاسلام شجونی تاکید کرد: ما باید بدانیم دنیا فریبنده است و مال دنیا و فرزندان زینت دنیا هستند و باقیات الصالحات بهتر است؛ عده ای را می بینیم که همسر و فرزندان در انحراف آنها تاثیر داشتند لذا ابتدا باید به خدا پناه ببریم سپس دعاگوی رهبری باشیم و سپاس بگوییم برای شهید مطهری که باطنی پاک داشت، انقلابی و درد مند بود و دنیا را طلاق داده بود.

وی به  خاطره ای دیگر از همسر شهید اشاره نمود و خاطرنشان کرد: زمانی که بنیاد شهید می خواست خانه شهید مطهری را گرفته و به موزه تبدیل کند، همسر ایشان گفت ما با آقای مطهری در اینجا زندگی می کنیم؛ از او پرسیدند چگونه؟ وی گفت روزی تسبیح زیبایی داشتم که آن را گم کرده بودم؛ تمام خانه را گشتم اما پیدا نمی شد تااینکه شهید مطهری را در خواب دیدم که به من گفت فلان پنجره را باز کن، کتاب عدل الهی مرا می بینی، تسبیح تو زیر آن کتاب است؛ من به سراغ آن کتاب رفتم و تسبیحم را زیر آن دیدم.همسر شهید با این دلایل و رویای می گفت من دارم با ایشان در این خانه زندگی می کنم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است